Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
paxtyn swenson
Results
Other Results
Season
2018
2017
Team Name
Declo Wrestling
Declo wrestling
2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/07
L
F 7-0 1:16
C. Thompson
---
Idaway State Championships
Round 2
64
04/06
L
F 4-0 0:40
S. Babbitt
Lil Mavs
Idaway State Championships
Round 1
64
03/24
L
F 0-2 1:40
B. Studer
Burley Wrestling
Idaway South Central District
Round 5
64
03/24
L
DEC 14-12
D. Kennedy
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway South Central District
Round 4
64
03/24
L
TF 15-0 2:28
J. Carpenter
---
Idaway South Central District
Round 3
64
03/24
W
DEC 8-4
G. Hadley
Crossface Wrestling Club
Idaway South Central District
Round 2
64
03/24
L
F 8-0 1:21
S. Patterson
Gooding cobra wrestling
Idaway South Central District
Round 1
64
03/17
W
F 12-1 2:37
M. Hurd
Wood River Youth Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 5
61
03/17
L
TF 17-1 2:00
J. Tate
Wood River Youth Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 4
61
03/17
L
F 2-0 0:31
R. Neely
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 3
61
03/17
L
DEC 8-2
C. Jerke
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 2
61
03/17
L
F 2-0 0:49
R. Arnold
Gooding Cobra Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 1
61
03/10
L
F 7-4 0:59
C. Jerke
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Declo Tournament
Round 5
61
03/10
L
F 5-0 1:00
J. Tate
Wood River Youth Wrestling
Idaway Declo Tournament
Round 4
61
03/10
L
F 12-2 1:57
R. Neely
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Declo Tournament
Round 3
61
03/10
W
F 10-0 1:48
M. Hurd
Wood River Youth Wrestling
Idaway Declo Tournament
Round 2
61
03/10
L
F 15-2 1:00
C. Sanchez
BURLEY
Idaway Declo Tournament
Round 1
61
03/03
L
F 5-0 0:23
L. Steele
Eastern Oregon Elite
2018 Idaho Open
Cons. Semis (8 Man)
65
03/03
L
F 2-0 0:07
O. Bezdicek
Delchev Trained Academy
2018 Idaho Open
Semis & WB (8 Man)
65
03/03
W
F 5-0 0:40
B. Thebo
Payette Wrestling Club
2018 Idaho Open
Quarterfinals (8 Man)
65
02/17
L
DEC 11-7
R. Neely
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Gooding Tournamnet
Round 5 (6 Man)
61B
02/17
W
DEC 10-6
D. Kennedy
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Gooding Tournamnet
Round 4 (6 Man)
61B
02/17
L
F 9-0 1:47
J. Ortiz
Glenns Ferry Wrestling Club
Idaway Gooding Tournamnet
Round 3 (6 Man)
61B
02/17
W
TF 16-0 2:50
M. Hurd
Wood River Youth Wrestling
Idaway Gooding Tournamnet
Round 2 (6 Man)
61B
02/17
L
F 5-0 0:36
C. Sanchez
BURLEY
Idaway Gooding Tournamnet
Round 1 (6 Man)
61B
02/10
L
FOR 0-0
B. Harker
Team Sublime
Idaway Jerome Tournament
Round 5 (6 Man)
61A
02/10
L
F 9-4 1:40
J. Ortiz
Glenns Ferry Wrestling Club
Idaway Jerome Tournament
Round 4 (6 Man)
61A
02/10
L
FOR 0-0
R. Owen
Buhl Badgers
Idaway Jerome Tournament
Round 3 (6 Man)
61A
02/10
W
DEC 10-6
C. Jerke
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Jerome Tournament
Round 2 (6 Man)
61A
02/10
L
MD 19-8
B. Studer
BURLEY
Idaway Jerome Tournament
Round 1 (6 Man)
61A
02/03
W
DEC 15-10
B. Barakat
CrossFace Wrestling Club
Idaway South Hills Rumble
ROUND 4
61C
02/03
W
F 2-0 0:18
D. Kennedy
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway South Hills Rumble
ROUND 3
61C
02/03
W
FOR 0-0
C. Fernandez
Train Wright Wrestling
Idaway South Hills Rumble
ROUND 2
61C
02/03
W
MD 15-7
D. Castillo
Fort Hall Legends
Idaway South Hills Rumble
ROUND 1
61C
2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
DEC 9-5
S. Ruhter
Wood River Youth Wrestling
South Central Idaway District
Round 6
55
03/18
L
DEC 10-6
D. Dimond
Jerome Tigers
South Central Idaway District
Round 5
55
03/18
L
F 5-0 1:38
C. Jerke
Magic Valley Elite
South Central Idaway District
Round 2
55
03/11
W
F 2-0 0:44
M. Andersen
Spartan Wrestling Club
Idaway Kimberly Tournament
Round 5
52B
03/11
W
FOR 0-0
T. Morley
Burley Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 4
52B
03/11
W
MD 14-3
O. Denman
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 2
52B
03/11
W
F 4-3 2:00
D. Thompson
Wood River Youth Wrestling
Idaway Kimberly Tournament
Round 1
52B
03/04
L
F 14-4 2:28
L. Villa
Wood River Youth Wrestling
Badger Brawl
Round 3
55
03/04
L
F 5-0 0:35
L. Steele
Team Bullcatcher
Badger Brawl
Round 2
55
03/04
W
F 6-4 1:59
J. Pavkov
Gooding Cobra Wrestling
Badger Brawl
Round 1
55
02/11
W
DEC 7-5
R. Jammerman
Mountain Man Wrestling Club
Idaway Jerome Tournament
Round 5
55
02/11
L
MD 12-4
L. Villa
Wood River Youth Wrestling
Idaway Jerome Tournament
Round 4
55
02/11
L
F 6-4 0:51
C. Jerke
Magic Valley Elite Wrestling
Idaway Jerome Tournament
Round 3
55
02/11
L
F 6-1 1:41
K. Musick
Declo Wrestling
Idaway Jerome Tournament
Round 2
55
02/11
L
F 5-0 0:47
T. Wilson
Buhl Badgers
Idaway Jerome Tournament
Round 1
55
02/04
L
F 5-0 0:24
T. Wilson
Buhl Badgers
Spartan Grappler
Round 4
55
02/04
W
MD 13-5
S. Ruhter
Wood River Youth Wrestling
Spartan Grappler
Round 2
55
02/04
W
FOR 0-0
D. Fuentes
Spartan Wrestling Club
Spartan Grappler
Round 1
55
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024