Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Wraalstad
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 6-3 4:59
G. Stromberg
Mukwonago
2023 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 2 (Fri. 1:45 p.m.)
D1-285
02/24
W
Replay
F 11-6 4:16
T. Summers
Franklin
2023 WIAA Individual State
D1 Cons. Round 1 (Fri. 10:00 a.m.)
D1-285
02/23
L
Replay
F 2-0 0:18
G. Empey
Stoughton
2023 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-285
01/21
L
F 2-0 2:58
J. Busse
Reedsville
Highlander Varsity Invitational
Placement Matches - All brackets
285
01/21
W
F 0-0 3:00
D. Eversmann
Kewaskum
Highlander Varsity Invitational
Round 5 ex-Semis - All brackets
285
01/21
L
F 3-0 6:00
M. Wetzel-Buyeske
West Bend West
Highlander Varsity Invitational
Round 4 - All brackets
285
01/21
W
F 7-1 3:01
J. Thomas
Catholic Memorial
Highlander Varsity Invitational
Round 3 - All brackets
285
01/14
W
F 2-0 1:24
B. Ruesch
Wisconsin Rapids Lincoln
Rumble by the Lake Duals
Placement Matches (8 Team)
285
01/14
W
F 2-0 1:17
E. Gardner
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Rumble by the Lake Duals
Round 2 (8 Team)
285
01/14
L
F 2-0 0:45
N. Vils
Sauk Prairie
Rumble by the Lake Duals
Round 1 (8 Team)
285
01/14
W
F 2-2 1:17
V. Campbell
Bay Port
Rumble by the Lake Duals
Cross Bracket (8 Team)
285
01/07
W
F 0-3 3:54
I. Hernandez
Grant
Cheesehead Invitational
Round 11.5
285
01/07
W
DEC 5-1
M. Aurit
Mineral Point
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Rd 4)
285
01/07
W
F 11-0 4:59
B. Ruesch
Wisconsin Rapids
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Rd 2)
285
01/07
W
DEC 3-2
L. Fenoglio
Yorkville
Cheesehead Invitational
Round 4 (Consol Rd 1)
285
01/07
L
F 5-0 5:13
A. Kruger
Marshfield
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
285
01/05
W
F 5-0 1:05
J. Berres
Catholic Memorial
Catholic Memorial @ Oconomowoc
Round 1
285
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024