Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nick Held
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
L
MD 8-0
C. Bruce
Contender Wrestling
The Ultimate Contender
Round 2
111-121
01/10
L
DEC 6-2
D. Ramirez
Headlock Wrestling Academy
The Ultimate Contender
Round 1
111-121
12/06
L
MD 9-0
R. Nunez
Unattached
Green & White
Round 3
E 109-117
12/06
L
MD 13-2
M. Larkin
---
Green & White
Round 1
E 109-117
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
L
F 0-0 2:06
G. Bloom
Hononegah WC
Ultimate Contender
Round 2
L 91-94
01/11
L
DEC 7-0
D. Golden
Brawlers WC
Ultimate Contender
Round 1
L 91-94
12/28
W
DEC 9-5
B. Hall
Lions WC
Thunderbolt Classic
Round 3 (5 Man)
94-103
12/28
W
DEC 3-2
P. Kirby
Will County Warriors
Thunderbolt Classic
Round 2 (5 Man)
94-103
12/07
L
F 0-0 3:40
H. Kazmierczak
Contender Wrestling
Oak Forest Green and White Tournament
Round 3
90-99
12/07
W
DEC 11-6
J. Parrot
Will County Warriors
Oak Forest Green and White Tournament
Round 2
90-99
12/07
L
F 0-0 1:54
J. Coyle
Mustang/SKT WC
Oak Forest Green and White Tournament
Round 1
90-99
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 0-0 1:15
M. Zuber
---
Green and White Tournament
Round 2
84-91
01/26
L
TF 15-0 2:30
T. Hincks
Lincoln Way Wrestling Club
Green and White Tournament
Round 1
84-91
12/29
L
MD 13-5
J. Latek
Lincoln Way WC
Junior Titan Open
Round 3
76-84
12/29
W
DEC 8-1
P. Pavia
Somonauk WC
Junior Titan Open
Round 2
76-84
12/29
L
DEC 3-1
N. Aftanas
Lincoln Way WC
Junior Titan Open
Round 1
76-84
12/22
L
F 0-0 1:14
J. Cannon
Tinley Park Bulldogs Wrestling Club
Rookie Rumble
Round 3
81-84
12/22
L
F 0-0 0:52
J. Latek
Lincoln Way Wrestling Club
Rookie Rumble
Round 2
81-84
12/22
L
DEC 3-2
Z. Gouty
Lincoln Way Wrestling Club
Rookie Rumble
Round 1
81-84
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024