Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sawyer Dannenebrg
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mineral Point
Mineral Point Wrestling Club
Sarbacker Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
W
Replay
F 5-1 3:25
N. Kemp
Team Nazar
WWF Kids Folkstyle State Championships
First Place Matches
160
03/23
W
F 2-0 0:57
L. Jachthuber
Princeton Youth Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 6 - SF
160
03/23
W
Replay
F 8-0 3:14
E. Peterson
Whitehall
WWF Kids Folkstyle State Championships
Round 2
160
03/16
W
DEC 9-2
F. Olson
Sarbacker Wrestling Academy
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 5
160
03/10
W
Replay
F 2-0 0:39
B. Kienbaum
Askren Wrestling Academy
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 6 Semis
157
03/10
W
Replay
F 9-0 1:01
Z. Rush
Michigan
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 4 Quarters
157
03/10
W
Replay
F 9-2 3:15
N. Bernstein
World Gold Wrestling Club
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
157
03/02
W
FOR 0-0
J. Kempf
Milton Monsters Wrestling Club
2024 Verona Classic
Round 4 (5 Man)
165-168
03/02
W
F 12-2 1:20
K. Phillips
MGM Silver Spartans
2024 Verona Classic
Round 3 (5 Man)
165-168
03/02
W
F 4-1 0:56
A. Kaukl
Sauk Prairie Wrestling Club
2024 Verona Classic
Round 2 (5 Man)
165-168
01/23
W
F 4-0 1:16
T. Ragatz
Lancaster
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 4
149-164
01/22
W
F 7-1 0:51
D. McDonough
Weston
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 3
149-164
01/22
W
F 4-1 0:31
R. Crist
Darlington/Blackhawk
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2
149-164
01/17
W
F 9-2 0:58
O. Garbacz
Prairie Du Chien
SWC 8 Dodgeville
Round 3
150-161
01/16
W
TF 16-1 2:00
T. Perkins
Richland Center
SWC 8 Dodgeville
Round 2
150-161
12/31
W
F 5-2 2:38
A. Larson
Stockton Renegades WC
Darlington Redbird Coach Hackett Memorial
round 3
162-169
12/31
W
F 7-3 3:11
A. Larson
Stockton Renegades WC
Darlington Redbird Coach Hackett Memorial
round 2
162-169
12/17
W
F 4-2 2:42
B. Hoernke
Victory School of Wrestling
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Round3 4mans
150
12/17
W
F 4-1 1:03
B. Udulutch
Team Nazar
Badgerland Nationals 2024 Midwest Tour
Round1 4mans
150
12/16
W
Replay
F 0-0
W. Black
Big Game Wrestling Club
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (8 Man)
160
12/16
L
Replay
F 2-0 0:50
E. Smith
West Salem Bangor
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
2nd Wrestleback (8 Man)
160
12/16
W
Replay
F 10-1 1:50
B. Drechsel
Fergus Falls
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 1st WB (8 Man)
160
12/16
L
Replay
DEC 7-5 SV
N. Dao
Big Game Wrestling Club
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Quarterfinals (8 Man)
160
10/29
L
F 0-0 2:29
J. Pulley
Tennessee
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
165
10/29
L
Replay
DEC 6-2
S. Cossentine
Minnesota
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
165
10/29
W
Replay
F 2-0 1:21
E. Shedek
Iowa
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 2-0 1:02
B. Lenz
SRG/Lancaster
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 6
130
03/18
W
DEC 7-0
M. Kelley
IGH Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 5
130
03/18
L
F 8-2 2:49
T. Heiser
RT Elite
WWF Kids Folkstyle Min. Pt. Qualifier
Round 4
130
03/04
W
F 2-0 0:47
Z. Zintzun
Team Nazar
Princeton,WI Youth Wrestling
round 5
124-135
03/04
W
F 2-0 0:18
L. Wiser
Princeton youth wrestling
Princeton,WI Youth Wrestling
round 4
124-135
03/04
W
F 2-0 0:45
A. Solis
Tri county youth
Princeton,WI Youth Wrestling
round 2
124-135
01/31
W
DEC 6-0
T. Ragatz
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 3 (3 Man)
134-135
01/31
W
F 6-1 1:37
T. Ragatz
Lancaster
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2 (3 Man)
134-135
01/30
W
F 16-2 1:25
C. Vonbehren
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 1 (3 Man)
134-135
01/24
W
MD 14-0
C. Vonbehren
IGH
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2 (Best of 3)
134-135
01/23
W
TF 17-1 2:17
C. Vonbehren
IGH
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 1 (Best of 3)
134-135
01/21
L
Replay
MD 8-0
C. Franklin
Alburnett Mat Pak
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
130
01/21
L
Replay
F 2-0 2:05
J. Mulnix
Ringers
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
130
01/18
W
DEC 9-7
C. Simmons
Prairie Du Chein
SWC 8 Dodgeville
Round 3 (3 Man)
128-134
01/17
W
F 7-0 1:20
C. Schauff
IGH
SWC 8 Dodgeville
Round 1 (3 Man)
128-134
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024