Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Wade Mori
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Buckaroo Wrestling Club
Lowry
Lowry Blue
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 6-0 2:00
H. Koenig
---
2020 Rumble In Reno
Consi of 4
123 lbs
02/23
W
MD 14-4
K. Layton
Champions Wrestling Club
2020 Rumble In Reno
Consi of 8 #2
123 lbs
02/22
L
F 2-0 1:13
D. Alcantara
Caldwell Wrestling Club
2020 Rumble In Reno
Quarter-Finals
123 lbs
02/22
W
F 7-1 1:24
B. Miller
Top Fuelers Wrestling
2020 Rumble In Reno
Round of 16
123 lbs
02/08
L
DEC 7-5
J. Taylor
Spring Creek
NIAA 3A Northern Region
saturday 2
120
02/08
W
F 7-0 1:39
N. King
Churchill County
NIAA 3A Northern Region
Friday 4
120
02/07
L
F 2-0 0:51
P. Webster
South Tahoe
NIAA 3A Northern Region
Friday 2
120
01/31
L
MD 9-1
M. Zolyniak
Fernley
3A Northern League Duels
Round 4 (10 Team)
120
01/31
L
F 2-0 0:41
Z. Kinterknecht
---
3A Northern League Duels
Round 3 (10 Team)
120
01/31
L
DEC 7-5 SV
A. McClung
North Valleys
3A Northern League Duels
Round 6 (10 Team)
120
01/31
L
F 2-0 0:27
P. Webster
South Tahoe
3A Northern League Duels
Round 5 (10 Team)
120
01/31
L
DEC 8-1
A. Painter
Spring Creek
3A Northern League Duels
Round 2 (10 Team)
120
01/25
L
DEC 11-7
B. Jones
Elko
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 9 - Cons. Placement Round
120
01/25
W
F 2-2 0:48
L. Kozlowski
---
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 8 - Cons Semi Finals
120
01/25
W
F 2-0 1:44
A. Conner
North Vally
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 7 - Cons. Quarter Round
120
01/25
W
F 11-0 2:01
C. Giovacchine
Smith Valley
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 6 - Semi Finals, Cons
120
01/24
L
F 4-1 2:47
A. McClung
North Vally
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 4 - Quarters WB 16, WB 32, 32 Cons
120
01/24
W
F 2-0 3:10
B. Jones
Elko
20th Walter Marrietta Vaquero Classic
Round 2 -2nd Round Champ/WB 32 Round 1 16 Man
120
01/17
L
DEC 6-3
A. Guzman
Fernley
2020 Spring Creek Kiwanis
2nd Wrestleback (32 Man)
120
01/17
L
F 14-2 5:41
T. Nichols
---
2020 Spring Creek Kiwanis
Round 1 (32 Man)
120
01/11
W
DEC 9-7 SV
A. Guzman
Fernley Black
2020 Douglas Invitational
Consolation Finals
120
01/11
W
F 2-0 2:13
A. Espinoza
Reed
2020 Douglas Invitational
Consolation Semi-Finals
120
01/11
L
F 6-0 5:01
P. Harn
---
2020 Douglas Invitational
Championship Semi-Finals
120
01/11
W
F 2-2 1:21
V. Hickman
DOUGLAS
2020 Douglas Invitational
Quarters and 1st consolation
120
01/11
W
F 4-0 1:54
D. Vert
Quincy
2020 Douglas Invitational
championship round of 16
120
01/04
L
DEC 9-4
T. Wells
Mountain View
2020 Rollie Lane Inv 2nd Chance
2nd chance round 1
120
01/03
L
DEC 14-7
K. Bulher
Vallivue
2020 Rollie Lane Invitational
Cons Rnd 2
120
01/03
L
F 2-0 0:55
N. Gonzalez
Nampa
2020 Rollie Lane Invitational
Champ Rnd 1
120
12/27
L
F 2-0 0:49
T. Horton
Mazama
2019 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 3 - Cons Rd 2
120
12/27
L
F 4-0 0:32
R. Sandoval
Santa Ynez Valley U H S
2019 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ Rd 2, Cons Rd 1
120
12/27
W
F 4-1 1:26
B. Reiss
Granite Bay
2019 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 Championship
120
12/21
L
F 0-0 0:29
R. Lopez
Reno
Cody Louk Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
12/21
W
F 0-0 5:08
A. Guzman
Fernley 1
Cody Louk Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/20
W
F 0-0 3:29
A. Espinoza
Reed
Cody Louk Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/20
W
F 0-0 0:52
L. Cortes
Wooster
Cody Louk Invitational
Round 1 (16 Man)
120
12/14
W
TF 15-0 5:03
L. Bell
Damonte Ranch
2019 Lovelock Mustangs Invitational
1st & 3rd (16 Man)
120
12/14
W
F 5-2 3:40
E. Morris
Douglas
2019 Lovelock Mustangs Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/14
W
F 2-0 1:09
L. Obert
Galena
2019 Lovelock Mustangs Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024