Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
MILES STEWART
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
ELK COUNTY
Elk County
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
MD 10-0
C. Peterson
Oz Trojan Wrestling Club
Mulvane Mat Madness
Round 5 (6 Man)
67
02/09
L
F 2-0 0:55
R. Neally
Valley Center Kids Wrestling
Mulvane Mat Madness
Round 4 (6 Man)
67
02/09
L
F 12-0 2:20
D. Freeman
Maize wrestling club
Mulvane Mat Madness
Round 3 (6 Man)
67
02/09
W
TF 17-0 2:56
B. Griblin
Valley Center Kids Wrestling
Mulvane Mat Madness
Round 2 (6 Man)
67
02/09
L
F 6-3 1:22
L. Horinek
Wellington youth wrestling
Mulvane Mat Madness
Round 1 (6 Man)
67
01/19
L
F 0-0 0:21
L. Niblett
Bluestem Jr Wrestling
2019 Augusta Open and Novice
1st & 3rd (16 Man)
67
01/19
W
MD 17-8
R. Schmidt
Augusta Wrestling Club
2019 Augusta Open and Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
67
01/19
W
F 4-0 1:40
B. Mosqueda
Hesston Kids
2019 Augusta Open and Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
67
01/19
W
F 1-3 1:30
K. Hulse
Augusta Wrestling Club
2019 Augusta Open and Novice
Round 1 (16 Man)
67
01/13
L
F 6-0 0:35
C. Wingate
DC Gold
Burlington Open/Novice/Girls Tournament
Round 4
62-65
01/13
L
DEC 8-2
E. Reed
Osage County Wrestling Club
Burlington Open/Novice/Girls Tournament
Round 3
62-65
01/13
L
F 2-0 1:00
P. Andrews
Trailhands
Burlington Open/Novice/Girls Tournament
Round 1
62-65
01/05
L
F 2-0 0:33
E. Randell
caney wrestling club
12th Annual Anderson-Brown Memorial
Round 3
64A
01/05
L
F 5-0 0:51
A. Helman
Chanute Wrestling Club
12th Annual Anderson-Brown Memorial
Round 2
64A
01/05
W
F 3-5 1:51
R. Harris
caney wrestling club
12th Annual Anderson-Brown Memorial
Round 1
64A
12/29
L
F 10-6 2:49
K. Eckert
Spring Hill Wrestling Club
24th Annual Woods Classic
Round 4
64NOVICE
12/29
W
DEC 5-4
B. Martin
Caney Wrestling Club
24th Annual Woods Classic
Round 3
64NOVICE
12/29
L
F 6-3 1:21
B. Hoffman
Independence Wrestling Club
24th Annual Woods Classic
Round 1
64NOVICE
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024