Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matt Enochs
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Team Vipers
Team Vipers Wrestling Club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
FOR 0-0
B. Jones
Team Grind House
2020 Missouri USA District 1 Tournament
Placement Matches (16 Man)
80
02/29
L
F 2-0
B. Ward
Greater Heights Wrestling
2020 Missouri USA District 1 Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
02/29
W
F 5-0 2:00
C. Bennett
Team Grind House
2020 Missouri USA District 1 Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/29
L
MD 15-3
I. Harris
Team Hammer Wrestling Academy
2020 Missouri USA District 1 Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
02/29
W
F 4-0 3:00
B. Jones
Team Grind House
2020 Missouri USA District 1 Tournament
Round 1 (16 Man)
80
02/16
L
F 2-0 1:00
D. Toney
trailblazer wrestling club
Spencer Buck Memorial Open/Novice 2020
Round 4 (5 Man)
76-79
02/16
L
F 2-0 0:35
E. Gulley
---
Spencer Buck Memorial Open/Novice 2020
Round 3 (5 Man)
76-79
02/16
L
F 5-4 1:30
G. Riggi
Bobcat Wrestling Club
Spencer Buck Memorial Open/Novice 2020
Round 2 (5 Man)
76-79
02/16
W
F 2-0 0:58
K. Wilson
---
Spencer Buck Memorial Open/Novice 2020
Round 1 (5 Man)
76-79
02/08
L
MD 14-2
M. Wochner
---
Beast of Eastern Kansas
Semis & 3rd WB (16 Man)
79
02/08
L
DEC 6-5
J. Rider
OESTA
Beast of Eastern Kansas
Quarters & 1st WB (16 Man)
79
01/04
L
F 2-0 1:00
C. Flick
Buchanan County
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 3
75
01/04
L
F 2-0 1:12
J. Hammond
Platte County Wrestling Club
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 2
75
01/04
W
F 2-0 0:27
R. Boles
Marksmen Wrestling Club
Lee`s Summit Wrestling Club Open
Round 1
75
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
MD 10-1
C. Simmons
Team Grind House
2019 Missouri USA District 1 Tournament
Round 3 (4 Man)
80
02/23
W
DEC 7-0
P. McMain
---
2019 Missouri USA District 1 Tournament
Round 2 (4 Man)
80
02/23
L
TF 16-0 0:13
H. Marriott
Platte County Wrestling Club
2019 Missouri USA District 1 Tournament
Round 1 (4 Man)
80
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
TF 19-4 1:23
C. Moody
Odessa Optimist Wrestling Club
Beast of Eastern Kansas
4th Wrestleback (16 Man)
67
02/17
W
F 5-11 3:00
J. Coan
Topeka Tornado Wrestling Club
Beast of Eastern Kansas
Semis & 3rd WB (16 Man)
67
02/17
W
F 2-0 0:48
E. Bribiesca
---
Beast of Eastern Kansas
2nd Wrestleback (16 Man)
67
02/17
L
F 2-0 0:58
K. Hooper
Odessa Optimist Wrestling Club
Beast of Eastern Kansas
Quarters & 1st WB (16 Man)
67
02/03
L
TF 15-0 2:37
R. Kisner
---
Quest Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/03
W
F 4-0 0:22
C. McCord
---
Quest Open
2nd Wrestleback (16 Man)
70
02/03
L
DEC 11-6
K. Hale
---
Quest Open
Round 1 (16 Man)
70
01/27
W
FOR 0-0
s. scratch
DeSoto Kids Wrestling
2018 Turner Open/Novice (PM)
Round 3 (4 Man)
67B
01/27
L
DEC 6-0
R. Davis
Team Vipers Wrestling Club
2018 Turner Open/Novice (PM)
Round 2 (4 Man)
67B
01/27
W
FOR 0-0
s. scratch
DeSoto Kids Wrestling
2018 Turner Open/Novice (PM)
Round 1 (4 Man)
67B
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
MD 12-3
B. Braa
Bronco Wrestling Club
Quest Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
60
02/26
L
DEC 6-0
L. Smith
Fort Osage Mat Club
Quest Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
60
01/28
L
F 18-4 2:51
C. Ramirez
McDonald County Youth Wrestlin
2017 MO/USA 6&Under State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
60A
01/28
W
F 7-1 1:42
W. Dwyer
MO West Championship Wrestling
2017 MO/USA 6&Under State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
60A
01/28
L
F 7-1 2:00
L. Tomlinson
De Soto Dragons Wrestling Club
2017 MO/USA 6&Under State Tournament
Round 1 (16 Man)
60A
01/08
W
F 0-0 1:40
J. Lee
---
Excelsior Springs Youth Classic
Placement Matches (8 Man)
60
01/08
W
F 0-0 0:32
C. Green
Dog Pound Kearney
Excelsior Springs Youth Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
60
01/08
L
MD 17-7
G. Kennedy
Maysville
Excelsior Springs Youth Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
60
01/08
W
MD 15-5
P. Allen
Maysville
Excelsior Springs Youth Classic
Quarterfinals (8 Man)
60
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021