Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Lisherness
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 8-4 3:21
R. Lang
Anacortes
Mat Classic XXXV
Championships
2A 165
02/17
W
Replay
F 5-0 1:36
A. Flemens
Mark Morris
Mat Classic XXXV
Round 6 Semis
2A 165
02/16
W
Replay
F 2-0 0:17
M. Oakley
Anacortes
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
2A 165
02/16
W
Replay
F 1-0 4:13
K. HOMAN
W. F. West
Mat Classic XXXV
Round 2
2A 165
02/11
W
F 5-0 3:05
J. Amadeo
Franklin Pierce
WIAA 2A Region 2
1st Place
165
02/10
W
F 10-0 2:57
R. Cordero
Steilacoom
WIAA 2A Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
165
02/10
W
F 2-0 0:41
W. Conroy
Fife
WIAA 2A Region 2
Quarterfinals (8 Man)
165
02/03
W
F 2-0 1:18
J. Amadeo
Franklin Pierce
SPSL 2A Boys Sub Regional
1st Place match
165
02/03
W
F 2-0 1:01
R. Cordero
Steilacoom
SPSL 2A Boys Sub Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/03
W
F 4-0 0:19
W. Gibson
Enumclaw
SPSL 2A Boys Sub Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/20
W
F 7-0 2:52
R. Baker
Lakes
WIAA End of Day`s Classic
1st and 2nds
165
01/20
W
F 10-0 3:00
V. Weggen
Spanaway Lake
WIAA End of Day`s Classic
Round 4 (Semis)
165
01/20
W
F 5-0 0:51
J. Welch
Mount Rainier
WIAA End of Day`s Classic
Round 2 (Quarters)
165
01/20
W
F 2-0 0:20
H. Hallengren
Peninsula
WIAA End of Day`s Classic
Round 1 (16 Man)
165
01/14
W
F 7-1 5:21
C. Qualey
Cascade Christian
2024 Lads & Lasses: LADS
Placement Matches (16 Man)
175
01/13
W
F 2-0 0:43
G. Brown
Kent Meridian
2024 Lads & Lasses: LADS
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/13
W
F 2-0 0:48
D. Esemann
Kent Meridian
2024 Lads & Lasses: LADS
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/13
W
F 2-0 0:21
W. Han
Shorecrest
2024 Lads & Lasses: LADS
Round 1 (16 Man)
175
01/06
W
F 6-0 2:54
M. Oakley
Anacortes
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 4 (8 Team)
175
01/06
W
F 2-0 0:33
G. Anable
Ferndale
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 1 (8 Team)
175
01/06
W
F 2-0 1:06
K. Laukkenan
Bellingham
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 5 (8 Team)
175
01/06
W
F 6-2 1:40
E. Bazar
Oak Harbor
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 2 (8 Team)
175
01/06
W
F 2-0 1:18
K. Knott
Mount Vernon
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 3 (8 Team)
175
01/06
W
F 2-0 0:15
K. Pai
Blaine
Paul Reimen Memorial Tournament
Round 6 (8 Team)
175
01/05
W
F 2-0 0:20
C. Koerth
Fife
Orting/WR dual
Round 1
175
12/29
W
Replay
DEC 6-1
K. Freschette
Camas
GUT CHECK
5th and 6th
175
12/29
L
Replay
F 4-2 3:31
M. Frei
Prairie
GUT CHECK
Round 9
175
12/29
W
Replay
F 5-8 3:57
T. Cissne
Chiawana
GUT CHECK
Round 8
175
12/29
W
Replay
F 5-0 1:37
M. Paul
North Kitsap
GUT CHECK
Round 7
175
12/29
L
Replay
DEC 7-0
K. Kintner
Toppenish
GUT CHECK
Round 6 QTS
175
12/28
W
Replay
F 2-0 2:00
M. Brown
Olympic
GUT CHECK
Round 4
175
12/28
W
Replay
F 2-0 0:20
A. Blocker
Battle Ground
GUT CHECK
Round 2
175
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024