Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tiegan Graf
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2011-2012
2010-2011
2009-2010
Team Name
JC Performance Wrestling
Marshall Wrestling Club
marshall wrestling club
2011-2012
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 5-4
R. Ibarra
St Croix Falls
WWF Kids Folkstyle River Falls Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
81
03/10
L
DEC 10-4
K. Hunt
Stanley Boyd
WWF Kids Folkstyle River Falls Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
81
03/10
W
F 0-0 2:33
R. Haglund
Baldwin Woodville
WWF Kids Folkstyle River Falls Regional
Round 1 (16 Man)
81
02/12
L
DEC 12-5
P. Rielly
Monroe Mat Rats
Mt Horeb Barneveld Youth
Round 3 (4 Man)
80-86
02/12
W
MD 15-4
J. Rogers
Verona
Mt Horeb Barneveld Youth
Round 2 (4 Man)
80-86
02/12
W
FOR 0-0
B. Johnston
Belmont/Platteville
Mt Horeb Barneveld Youth
Round 1 (4 Man)
80-86
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
W
FOR 0-0
N. Stevens
Waunakee Youth Wrestling
2011 Verona Warm-up to Regionals
Placement Matches (8 Man)
75-78
03/06
L
DEC 15-12
G. Moll
lodi
2011 Verona Warm-up to Regionals
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
75-78
03/06
L
F 0-0 2:46
W. Rego
Lancer Youth Wrestling Club
2011 Verona Warm-up to Regionals
Quarterfinals (8 Man)
75-78
02/27
W
DEC 6-0
W. Hennessy
Mukwonago
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 5 (5 Man)
68-70
02/27
W
F 0-0 0:33
M. Mohning
Dodgeville Mat Club
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 4 (5 Man)
68-70
02/27
W
F 0-0 0:57
L. White
River Valley
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 3 (5 Man)
68-70
02/27
W
F 0-0 1:42
C. Gloede
Sun Prairie YMCA Champions
Waunakee Warrior K-8 Classic
Round 2 (5 Man)
68-70
02/20
L
DEC 6-0
B. Bergeron
Waterford Wrestling Club
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
75-78
02/20
L
TF 16-0
B. Bailey
Harvey Twisters
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
75-78
02/20
W
F 0-0 1:27
D. Ellis
Milton Monsters
Whitewater Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
75-78
2009-2010
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/13
W
MD 10-0
A. Klafke
---
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
2nd Place Match (8 Man)
69
03/13
W
DEC 11-4
G. Moll
Lodi
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Placement Matches (8 Man)
69
03/13
W
DEC 8-6
J. Stivarius
Milton Monsters Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Cons. Semis (8 Man)
69
03/13
W
F 0-0 0:58
K. Grieser
Cambridge Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Semis & WB (8 Man)
69
03/13
L
F 0-0 0:47
G. Moll
Lodi
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Regional
Quarterfinals (8 Man)
69
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021