Jun 28-30, 1:50 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chris Konija
Results
High School Results
High School
High School
Other
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 0-0 1:53
C. Viehweg
Cokeville
2016 WHSAA State Championships
Third Round Wrestlebacks
2A-152
02/27
W
FOR 0-0
Z. DuBeau
Shoshoni
2016 WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-152
02/26
L
F 0-0 1:20
C. Hill
Greybull/Riverside
2016 WHSAA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-152
02/26
W
TF 17-0
M. Hummel
Hulett
2016 WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-152
02/19
L
F 0-0 1:56
R. Burton
Lingle-Ft. Laramie
WHSAA 2A East Regional
1st & 3rd (16 Man)
152
02/19
W
F 0-0 3:53
B. Mitzel
Sundance
WHSAA 2A East Regional
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/19
W
MD 25-12
J. Nelsen
H.E.M.
WHSAA 2A East Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/19
L
F 0-0 3:55
R. Burton
Lingle-Ft. Laramie
WHSAA 2A East Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/06
L
TF 17-1 3:32
L. Jespersen
Hemingford
Southeast Team Duals
Round 4 (16 Team)
160
02/06
W
F 2-0 1:51
T. Waldron
Chadron
Southeast Team Duals
Round 3 (16 Team)
160
02/06
L
F 2-0 1:23
D. Kelly
Burns/Pine Bluffs
Southeast Team Duals
Round 2 (16 Team)
160
02/06
W
F 2-0 0:14
J. Nelsen
H.E.M.
Southeast Team Duals
Placement Matches (16 Team)
160
01/30
L
F 4-2 1:42
R. Burton
Lingle-Fort Laramie
Belle Fourche Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
152
01/30
W
F 7-1 1:44
C. Radensleben
Lead Deadwood
Belle Fourche Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/29
L
DEC 7-0
R. Hansen
---
Belle Fourche Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/29
W
F 8-3 2:35
G. Klynsma
Newell
Belle Fourche Invitational
Round 1 (32 Man)
152
01/23
L
DEC 5-1
P. Cornell
Shoshoni
Moorcroft Mixer 2nd Chance
Placement Matches (8 Man)
160
01/23
W
F 0-0 1:36
J. Marden
Moorcroft
Moorcroft Mixer 2nd Chance
2nd Wrestleback (8 Man)
160
01/23
L
DEC 7-4
D. Cornelius
Hettinger
Moorcroft Mixer 2nd Chance
Semis & 1st WB (8 Man)
160
01/23
W
F 0-0 3:34
T. Gray
Saratoga
Moorcroft Mixer 2nd Chance
Quarterfinals (8 Man)
160
01/22
L
F 0-0 2:52
D. Cornelius
Hettinger
Moorcroft Mixer
Round 3
160
01/22
L
F 0-0 1:07
E. Anderson
Hettinger
Moorcroft Mixer
Round 2
160
01/09
L
F 3-0 2:43
T. Chapman
Campbell County
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/08
W
F 3-0 1:47
C. McCoy
---
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
152
01/08
L
F 9-0 2:36
S. Lahnert
Cheyenne East
2016 Shane Shatto Memorial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/06
L
F 2-0 1:56
W. Corley
Newcastle/Upton
Niobrara County @ Newcastle/Upton
Round 1
160
01/03
W
F 2-0 1:58
B. Tosh
Southeast
Wright Team Duals
Champ. Round 1
160
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024