Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew Seiler
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Minden
Minden Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEC 4-3
B. Doane
Wood River
Minden JH Quad
Round 3
168-171
12/11
W
TF 21-6 4:03
I. Carpenter
Westridge
Minden JH Quad
Round 2
168-171
12/05
W
F 12-5 2:24
T. Seivert
Sunrise Middle School
Gibbon Jr. High Quad
Round 3
171-189
12/05
W
DEC 3-0
T. Whiting
Horizon Middle School
Gibbon Jr. High Quad
Round 2
171-189
12/04
W
F 4-2 2:43
C. White
Horizon Middle School
Gibbon Jr. High Quad
Round 1
171-189
11/29
W
TF 22-7 2:14
A. Francisco
Lexington
Holdrege Middle Schhol Invitational
Round 2 (3 Man)
167-173
11/28
W
MD 14-3
J. Gomez-Grimaldo
McCook
Holdrege Middle Schhol Invitational
Round 1 (3 Man)
167-173
11/21
W
F 4-1 1:58
C. Mendoza
Holdgrege
NW Quad
Round 3
169-171
11/21
W
MD 16-3
A. Buss-Wisemann
Holdgrege
NW Quad
Round 2
169-171
11/18
W
DEC 8-2
C. Mendoza
Holdrege
Kearney Middle School Invite
Placement Matches (8 Man)
171
11/18
W
MD 14-6
T. Mustion
Westridge
Kearney Middle School Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
171
11/15
W
MD 8-0
C. Mendoza
Holdrege
McCook Junior High Tournament
Round 3 (3 Man)
168-171
11/15
W
MD 13-5
C. Davidson
McCook
McCook Junior High Tournament
Round 2 (3 Man)
168-171
11/11
L
DEC 6-4
B. Doane
Wood River
2023 Veterans Day Melee
Round 3 (4 Man)
169-173
11/11
W
DEC 8-1
T. Mustion
Westridge
2023 Veterans Day Melee
Round 2 (4 Man)
169-173
11/10
W
F 13-3 1:53
G. Garcia
Walnut
2023 Veterans Day Melee
Round 1 (4 Man)
169-173
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/22
W
TF 18-3 2:35
L. Newman
Adams Central
Minden JH Quad
Round 3
147-160
11/22
W
TF 18-1 2:25
T. Schrock
Northwest
Minden JH Quad
Round 2
147-160
11/19
W
M FOR 12-2
A. Vasquez
Lexington
Kearney Middle School Invite
Round 3 (4 Man)
146-147
11/18
W
F 7-3 1:36
C. Fedorchik
Sunrise
Kearney Middle School Invite
Round 2 (4 Man)
146-147
11/18
W
MD 14-6
T. John
Walnut
Kearney Middle School Invite
Round 1 (4 Man)
146-147
11/16
L
F 2-0 0:33
B. Groene
Gothenburg
MS Cozad Invite
Round 3
146-150
11/15
W
TF 16-1 2:14
J. Popple
Holdrege
MS Cozad Invite
Round 2
146-150
11/15
W
F 4-0 1:14
T. Rowe
Gothenburg
MS Cozad Invite
Round 1
146-150
11/12
L
F 4-0 1:53
M. Holling
Westridge Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
141-147
11/12
W
F 8-1 1:23
B. Obermeyer
Norfolk Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
141-147
11/11
L
F 7-2 1:52
C. Brandt
Barr Middle School
Barr Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
141-147
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024