Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Armandin Ranaivoson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Holmen
Holmen Varsity Reserves
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
MD 12-3
N. Ross
Arrowhead
WIAA Team State
D1 - Quarter-Finals (Fri 5:30 p.m.)
170
02/22
L
DEC 9-6
C. Page
Verona Area
WIAA D1 Sect. @ Verona Area
Quarterfinals (8 Man)
170
02/18
W
F 6-0 0:45
J. Lyftogt
Waunakee
WIAA D1 Team Sect. @ Middleton
Finals (2 Team)
170
02/15
L
F 2-0 0:26
A. Estes
Baraboo
WIAA D1 Reg.1 @ Holmen
2nd & 4th (8 Man)
170
02/15
W
F 2-2 2:20
K. Pfaff
Sparta
WIAA D1 Reg.1 @ Holmen
1st, 3rd, 5th (8 Man)
170
02/15
L
TF 22-7 3:30
M. Fritsche
Tomah
WIAA D1 Reg.1 @ Holmen
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
170
02/15
W
F 2-2 1:48
C. Olson
La Crosse Logan/Central
WIAA D1 Reg.1 @ Holmen
Quarterfinals (8 Man)
170
02/05
L
F 4-1 2:57
H. Anderson
---
Holmen @ Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind.
Round 1
170
02/01
L
TF 15-0
W. Nelson
---
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Quarters & WB (16 Team)
170
02/01
W
F 0-0
C. Elliott
Apple Valley
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Placement (16 Team)
182
02/01
L
MD 18-7
A. Frauenholtz
Sartell-Saint Stephen
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Champ Round 1 (16 Team)
170
02/01
W
F 0-0
G. Douhe
Fridley
Sgt. Michael Carlson Memorial Duals
Semis & WB (16 Team)
170
02/01
W
F 4-7 4:29
M. Jasperson
Hudson
Holmen vs. Hudson
Round 1
170
01/31
W
F 6-2 2:00
N. Kent
Sparta
Sparta @ Holmen
Round 1
170
01/25
L
F 8-0 3:29
R. Martinez
Mauston
Sparta Invitational
5th Place
170
01/25
W
F 2-2 1:32
C. Walker
Reedsburg Area
Sparta Invitational
Round 4
170
01/25
W
F 4-1 2:28
K. Blum
DeForest
Sparta Invitational
Round 3
170
01/25
W
F 7-2 0:56
D. Lillie
Beaver Dam
Sparta Invitational
Round 2
170
01/25
L
F 8-8 4:46
K. Nelson
Viroqua
Sparta Invitational
Round 1
170
01/24
L
DEC 8-2
I. Kaczmarowski
Aquinas
Aquinas @ Holmen
Round 1
170
01/18
L
F 17-4 5:44
D. Turner
Pecatonica/Argyle
Ithaca-Weston Invitational 2020
Round 5 (6 Man)
170
01/18
L
F 4-1 1:48
C. Dorota
---
Ithaca-Weston Invitational 2020
Round 3 (6 Man)
170
01/18
L
F 3-2 1:02
S. Willis
---
Ithaca-Weston Invitational 2020
Round 2 (6 Man)
170
01/18
W
F 2-0 0:21
D. Adkins
De Soto
Ithaca-Weston Invitational 2020
Round 1 (6 Man)
170
01/17
W
F 0-0 3:25
C. Paisley
La Crosse Logan/Central
Holmen @ La Crosse Logan/Central
Round 1
170
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024