Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Seth `Dylan` Davis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2018-2019
2016-2017
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/11
W
DEC 15-9
K. Garcia
Mead
Granieri Doyle Duals
Round 1 (8 Team)
145
12/11
L
MD 14-3
J. Chrisman
Pueblo West
Granieri Doyle Duals
Round 3 (8 Team)
145
12/11
W
F 3-4 0:47
A. Stone
Pomona
Granieri Doyle Duals
Cross Bracket (8 Team)
145
12/11
W
F 2-0 1:38
D. Nakatsu
Standley Lake
Granieri Doyle Duals
Round 2 (8 Team)
145
12/11
L
F 4-1 1:21
M. Gutierrez
---
Granieri Doyle Duals
Placement Matches (8 Team)
145
11/18
L
DEC 7-4
Z. Anwar
Plano East
Warrior JV Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
132-138
11/18
L
F 2-0 0:56
C. Savage
Plano
Warrior JV Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132-138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
DEC 4-2
T. Scott
Annapolis
MPSSAA 4A-3A East Regional
Cons. Round 1 (16 Man)
126
02/23
L
TF 17-0 5:51
J. Reho
---
MPSSAA 4A-3A East Regional
Quarters (16 Man)
126
02/16
W
DEC 4-3
T. Scott
Annapolis High School
AACPS County Championships 2019
Medal Round 3rd-8th
126
02/16
W
MD 17-8
J. Schmidt
Northeast High School
AACPS County Championships 2019
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/16
L
F 2-0 2:31
C. Chaves
Arundel High School
AACPS County Championships 2019
Semis
126
02/16
W
DEC 3-0
B. Robertson
South River High School
AACPS County Championships 2019
Quarters
126
01/14
W
F 0-0 2:11
K. Thomas
Meade
North County @ Meade
Round 1
126
01/04
W
DEC 4-3
D. Bird
Liberty
2019 Iron Horse Duals
Round 2 (8 Team)
126
01/04
W
F 0-0 1:08
M. Keller
---
2019 Iron Horse Duals
Round 4 (8 Team)
126
01/04
L
DEC 4-1
N. Tasker
Southern Garrett
2019 Iron Horse Duals
Round 8
126
01/04
W
F 0-0 4:30
B. Markulik
South Carroll
2019 Iron Horse Duals
Finals (2 Team)
126
01/04
L
DEC 9-5
N. D`amico
---
2019 Iron Horse Duals
Round 1 (8 Team)
126
12/30
W
DEC 6-5 TB1
R. Cornejo
Quince Orchard
Westminster Duals
Champ. Round 1
126
11/10
W
F 9-6 2:00
I. Blunka
New Stuyahok
HERM JONES 2018
Round 6 - Placement
112
11/10
W
DEC 6-1
R. Smith
South Anchorage High School
HERM JONES 2018
Round 5
112
11/10
W
F 2-0 0:33
M. Iv
New Stuyahok
HERM JONES 2018
ROund 3
112
11/10
W
F 7-2 2:58
I. Perkins
Palmer High School
HERM JONES 2018
Round 2
112
11/10
W
F 10-3 3:19
L. Hadley
Buckland
HERM JONES 2018
Round 1
112
10/20
W
MD 17-6
D. Wengler
Colony High School
Eagle River RUMBLE
Round 5
112
10/20
L
F 11-5 5:53
A. Macknicki
---
Eagle River RUMBLE
Round 3
112
10/20
W
F 2-0 0:44
J. Lavarias
West Anchorage
Eagle River RUMBLE
Round 1
112
10/13
W
F 2-0 0:47
C. Ewing
Redington Sr. Jr/Sr High School
2018 Wasilla JV Scramble
Placement Matches (8 Man)
112A
10/13
W
DEC 8-2
D. Wengler
Colony High School
2018 Wasilla JV Scramble
Cross Bracket (8 Man)
112A
10/13
W
F 2-0 0:49
C. Ewing
Redington Sr. Jr/Sr High School
2018 Wasilla JV Scramble
Round 3 (8 Man)
112A
10/13
W
F 2-0 0:57
A. Snow
Grace Christian School
2018 Wasilla JV Scramble
Round 2 (8 Man)
112A
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
W
F 0-0 2:24
C. Shouse
Wayne County Middle School
KSWA DISTRICT 8 TOURNAMENT
Placement Matches (8 Man)
86
01/14
L
F 0-0 0:58
Z. McCort
Johnson County Middle School
KSWA DISTRICT 8 TOURNAMENT
Semis & 1st WB (8 Man)
86
01/14
W
MD 12-2
C. Campbell
McNabb Middle
KSWA DISTRICT 8 TOURNAMENT
Quarterfinals (8 Man)
86
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024