Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Schmidt
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
W
MD 17-4
C. Neal
Old Mill High School
AACPS County Championships 2022
Finals
152
02/19
W
F 2-0 0:55
R. Woodward
---
AACPS County Championships 2022
Semis
152
02/19
W
F 5-0 1:14
M. Cusick
Southern High School
AACPS County Championships 2022
Quarters
152
02/18
W
F 2-0 1:09
R. Ferte
Crofton
AACPS County Championships 2022
Round 1 (16 Man)
152
02/11
W
MD 10-2
L. Wendel
Springbrook
MPSSAA State Dual Championships
Finals (4 Team)
152
02/11
W
F 2-0 0:20
D. Battle
Reservoir
MPSSAA State Dual Championships
Semifinals (4 Team)
152
01/14
W
F 2-0 0:35
R. Woodward
---
Northeast Duals
Round 6 (10 Team)
152
01/14
W
MD 9-1
J. Strickland
Salesianum
Northeast Duals
Round 7 (10 Team)
152
01/14
W
F 2-0 1:42
J. Anderson
Paul Laurence Dunbar
Northeast Duals
Round 2 (10 Team)
152
01/14
W
F 4-1 1:20
L. Spoor
Delaware Military Academy
Northeast Duals
Round 4 (10 Team)
152
01/14
L
TF 16-1 3:21
J. Fisk
---
Northeast Duals
Round 8 (10 Team)
152
01/14
W
F 5-0 3:02
S. Lucas
Annapolis
Northeast Duals
Round 9 (10 Team)
152
01/14
W
F 2-0 0:35
B. Smith
Northeast
Northeast Duals
Round 5 (10 Team)
152
01/14
W
F 0-6 2:21
J. Speed
Crofton
Northeast Duals
Round 1 (10 Team)
152
12/29
L
F 9-4 3:00
M. Buckler
St. Mary`s Ryken
South RIver duals
Champ. Round 1
152
12/10
W
F 9-1 3:52
E. Haworth
---
Grindstone Duals
Round 5 (8 Team)
152
12/10
W
F 5-0 3:41
B. Simonds
Leonardtown
Grindstone Duals
Round 3 (8 Team)
152
12/10
W
F 2-0 1:03
M. Rider
South Hagerstown
Grindstone Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/10
W
F 5-0 1:34
C. Dawson
Long Reach
Grindstone Duals
Round 4 (8 Team)
152
12/10
W
F 8-1 1:48
B. Forte
Winters Mill
Grindstone Duals
Round 6 (8 Team)
152
12/10
W
F 0-0 1:20
C. Jackson
Meade
Meade @ Chesapeake-AA
Round 1
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
W
F 0-0 2:42
G. Jackson
La Plata
The New Year`s Brawl
Placement (16 Man)
128
01/05
W
F 0-0 2:50
G. Greibel
Kent Island
The New Year`s Brawl
Semis & WB (16 Man)
128
01/05
W
F 0-0 2:59
G. Jackson
La Plata
The New Year`s Brawl
Round 7 (16 Man)
128
01/05
L
MD 16-5
M. Bentley
---
The New Year`s Brawl
Round 5 (16 Man)
128
01/05
W
FOR 0-0
J. Ashley
JM Bennett
The New Year`s Brawl
Round 6 (16 Man)
128
01/05
W
F 0-0 2:09
C. Gutierrez
St. Michaels
The New Year`s Brawl
Round 4 (16 Man)
128
01/05
L
F 0-0 4:47
J. Al-Chokhachy
---
The New Year`s Brawl
Round 3 (16 Man)
128
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024