Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Garrett Ecret
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Mauer Coughlin
Southridge MS
Southridge Wrestling Crew
Southridge wrestling crew
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
DEC 11-4
L. Mitchell
Mt. Vernon Jr. High
PAC Middle School Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/11
W
FOR 0-0
F. FF
Forest Park Jr. High
PAC Middle School Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
132
03/11
L
F 8-2 2:43
A. Spencer
North Posey Jr. High
PAC Middle School Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
W
DEC 5-4 TB1
N. Barritt
Mt. Vernon Jr. High
PAC Middle School Conference 2022
Placement Matches (16 Man)
117
03/12
L
MD 14-0
L. Cail
Tell City Jr.High
PAC Middle School Conference 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
117
03/12
W
F 5-0 1:19
C. Kennard
Washington Community Jr. High
PAC Middle School Conference 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
117
03/03
W
F 2-0
?. Billow
Tell City
Tell City @ Southridge Middle School
Round 1
117
03/03
W
F 4-10 2:00
?. Buchanon
Castle
Castle @ Southridge Middle School
Round 1
117
03/02
W
F 0-0
C. Monlager
South Spencer
South Spencer @ Southridge Middle School
Round 1
117
03/01
W
F 7-0 2:00
M. Gorden
Heritage Hills
Southridge Middle School @ Heritage Hills
Round 1
117
12/19
W
F 5-0 1:23
L. Dixon
Patriots Wrestling Club
Southridge Mat Raid
combine 3
125
12/19
L
TF 17-2 3:56
D. Dressler
---
Southridge Mat Raid
Round 5
125
12/19
L
F 11-0 2:43
T. Barrow
---
Southridge Mat Raid
Round 2
125
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
W
F 2-0 0:35
M. Ward
Tecumseh Wrestling Club
King of the Arena
Round 5 (5 Man)
Novice 108/117
03/08
L
F 2-0 1:12
M. Keehn
Princeton Wrestling
King of the Arena
Round 4 (5 Man)
Novice 108/117
03/08
W
DEC 6-1
C. Collins
Vincennes Grapplers Wrestling
King of the Arena
Round 3 (5 Man)
Novice 108/117
03/08
L
F 10-4 1:00
A. Mercer
Southside Wolverines
King of the Arena
Round 1 (5 Man)
Novice 108/117
02/16
W
MD 12-0
S. Boisvert
Martinsville ICG
17th Annual Tell City Folkstyle Open
Round 3 (3 Man)
117
02/16
L
F 2-0 0:51
M. Keehn
Princeton Wrestling Club
17th Annual Tell City Folkstyle Open
Round 2 (3 Man)
117
01/12
W
DEC 3-0
D. HOBBS
---
Fern Creek Youth Wrestling Tournament
Round 5 (5 Man)
108
01/12
W
MD 8-0
Z. Benedict
---
Fern Creek Youth Wrestling Tournament
Round 3 (5 Man)
108
01/12
W
F 5-1 0:51
L. New
BackWoods Grappling Academy
Fern Creek Youth Wrestling Tournament
Round 2 (5 Man)
108
01/12
W
F 2-0 0:14
L. Durham
Derby City Legends, LLC
Fern Creek Youth Wrestling Tournament
Round 1 (5 Man)
108
12/08
L
F 5-0 0:55
T. Terrell
All Stars
2019 Deckard Duals 7th annual
Round 3 (10 Team)
130
12/08
L
F 9-2 1:56
A. Mercer
Southside Wolverines
2019 Deckard Duals 7th annual
Round 5 (10 Team)
115
12/08
W
F 8-2 2:13
B. HALL
Martinsville ICG
2019 Deckard Duals 7th annual
Round 2 (10 Team)
115
12/08
W
F 2-2 0:37
D. Stanley
Center Grove
2019 Deckard Duals 7th annual
Placement
115
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 10-2 3:38
E. Hall
PAWS Elite
Tell City 16th Annual Folkstyle Open
Round 6
98-103
02/10
L
F 13-3 3:40
B. Pulley
---
Tell City 16th Annual Folkstyle Open
Round 5
98-103
02/10
L
F 7-0 2:04
C. Thacker
Maurer Coughlin Wrestling Club
Tell City 16th Annual Folkstyle Open
Round 2
98-103
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 4-0 0:49
J. Goldsberry
Patriots WC
ISWA Folkstyle State Finals
Round 6
103
03/10
W
F 0-0 0:32
E. Horn
Milan Tribe
ISWA Folkstyle State Finals
Round 4
103
03/10
W
DEC 3-2
M. White
Warren Wrestling Academy
ISWA Folkstyle State Finals
Round 2
103
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
DEC 9-5
Z. Skinner**
---
Kentuckiana Championship
Round 3 (4 Man)
87
02/05
W
F 5-2 1:00
T. O`Leary
Floyd Wrestling Club
Kentuckiana Championship
Round 2 (4 Man)
87
02/05
W
F 2-0 0:52
M. Erwin
Salem Lions Wrestling Club
Kentuckiana Championship
Round 1 (4 Man)
87
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 0-0 0:24
N. Gebhard
Tell City Wrestling Club
Southridge Mat Raid 2016
Semis & 1st WB (8 Man)
75
01/31
W
F 0-0 0:32
E. Zamorano
Floyd Wrestling Club
Southridge Mat Raid 2016
Quarterfinals (8 Man)
75
01/17
W
F 5-0 0:09
A. Haynes
Silver Creek Wrestling Club
Kentuckiana Championship Tournament
Round 3 (3 Man)
75
01/17
W
F 8-1 0:29
E. Zamorano
New Albany
Kentuckiana Championship Tournament
Round 2 (3 Man)
75
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024