Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zander Allen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
DC Elite
Maquoketa Valley
Maquoketa Valley Wildcats
Maquoketa Valley Wrestling Clu
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 5-0 1:46
W. Hoefling
Siouxland wrestling academy
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
54
03/03
W
F 4-0 0:28
N. Carter
Little Comets Wrestling
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
54
02/11
W
F 7-0 1:44
C. Banowetz
Maquoketa Little Cards
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
B5
02/11
W
F 11-8 2:50
B. Vaske
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
B5
02/11
W
MD 15-4
C. Soppe
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
B5
01/28
W
F 5-0 1:35
P. Watts
LMWC
Beckman Little Blazers
Round 4
1st-2nd-#4
01/28
W
MD 8-0
L. Peters
Sailor Mat Club
Beckman Little Blazers
Round 3
1st-2nd-#4
01/28
W
DEC 8-5
C. Knepper
Cascade little cougars
Beckman Little Blazers
Round 2
1st-2nd-#4
01/21
W
F 10-2 2:27
Z. Malek
Indee Mat Club
Little Buc Wrestling Tournament 2024
Round 4
1st-2nd 8
01/21
L
F 0-2 0:41
R. Lang
Hudson Pirates
Little Buc Wrestling Tournament 2024
Round 3
1st-2nd 8
01/21
W
F 14-1 1:48
C. Goedken
EB Mat Club
Little Buc Wrestling Tournament 2024
Round 2
1st-2nd 8
01/20
L
MD 9-0
R. Kruse
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 3 (4 Man)
4
01/20
L
MD 9-1
C. DeVries
Moyer Elite
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 2 (4 Man)
4
01/20
W
DEC 12-6
C. Henley
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournamant
Round 1 (4 Man)
4
12/23
W
F 9-2 1:35
D. Young
Ankeny wrestling Club
Monty Sackett Lynx Classic
Round 4
PW8
12/23
W
F 2-0 0:32
S. Sexton
Vinton-shellsburg
Monty Sackett Lynx Classic
Round 3
PW8
12/22
W
TF 17-2 3:00
X. Vanbrocklin
Jesup Mat Club
Monty Sackett Lynx Classic
Round 2
PW8
12/10
L
F 0-10 1:45
W. Ressler
Cascade Wrestling Club
Dan Gotto Little Bobcat Tournament
Round 5
1st-2nd 6
12/10
L
F 2-1 1:33
M. Meyer
Midland Little Eagle Wrestling
Dan Gotto Little Bobcat Tournament
Round 3
1st-2nd 6
12/10
W
F 4-4 2:29
J. Connolly
East Buchanan Mat Club
Dan Gotto Little Bobcat Tournament
Round 2
1st-2nd 6
11/19
W
F 5-1 1:41
B. Vaske
Delaware County Wrestling Club
MAQUOKETA VALLEY Little Cats Wrestling
Round 3
B4
11/19
W
DEC 3-0
B. Jones
MFL MarMac Youth Wrestling
MAQUOKETA VALLEY Little Cats Wrestling
Round 2
B4
11/19
W
F 8-0 3:25
W. Ressler
Cascade
MAQUOKETA VALLEY Little Cats Wrestling
Round 1
B4
11/11
L
DEC 4-2 SV
M. Meyer
Midland Little Eagles
Midland Little Eagles Wrestling Classic
Round 4
48-51 A
11/11
W
DEC 7-2
E. Schultz
Cascade Wrestling Club
Midland Little Eagles Wrestling Classic
Round 3
48-51 A
11/11
L
DEC 3-1
G. Alber
Dakota Wrestling Club
Midland Little Eagles Wrestling Classic
Round 2
48-51 A
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
F 0-5 0:59
B. Vaske
Delaware County Wrestling Club
West Delaware Little Hawk Tournament
Round 3 (4,3,2)
B 2
02/12
L
DEC 11-9
M. Meyer
Midland Little Eagles Wrestlin
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 2 (4,3,2 man)
B 2
02/12
L
MD 9-1
C. Henley
DC Elite
West Delaware Little Hawk Tournament
Rnd 1 (4 man, 3 man, Best of 3)
B 2
01/29
W
MD 12-4
C. Knepper
Cascade
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 4
1st-2nd #5
01/29
L
DEC 14-7
L. Bixler
AWC
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 3
1st-2nd #5
01/29
W
F 7-0 1:22
T. Gatena
Junior Mustang Wrestling Club
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 2
1st-2nd #5
01/21
W
F 8-2 1:50
B. Forrester
Alburnett Mat Pack
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
1
01/21
W
TF 16-1 2:28
A. Andersen
Big Game Wrestling Club
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
1
01/21
L
F 6-5 1:29
A. Leopard
Muscatine
Alburnett Kids Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
1
12/04
L
DEC 8-2
R. Pickett
Denver Wrestling Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 4
1st-2nd #3
12/04
W
FOR 0-0
R. Kennedy
Dirty Bird Wrestling Club
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 3
1st-2nd #3
12/04
L
DEC 7-2
G. Bell
DC Elite
Jesup Little J-Hawks Tournament
Round 2
1st-2nd #3
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024