Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14, 2:00 PM UTC
2024 KC Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 15, 2:00 PM UTC
2024 Central Cup (Girls Freestyle Duals)
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Putnam
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Sargent
Sargent Wrestling Club
Sargent youth wrestling
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/20
L
F 6-0 1:18
C. Fanning
Waverly Wrestling Club
NEUSA State 2022 PK-8
Round 3
175
03/20
L
F 2-0 0:13
E. Robinson
Hawks Wrestling Club
NEUSA State 2022 PK-8
Round 1 (32 Man)
175
03/05
W
F 1-11 3:05
K. Hubl
McCook Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 3 (4 Man)
175
03/05
L
F 4-0 1:13
T. Manka
Platte River Elite
NEUSA District 2
Round 2 (4 Man)
175
03/04
L
F 2-0 0:07
K. Wiese
Wauneta-Palisade
NEUSA District 2
Round 1 (4 Man)
175
02/26
L
F 7-0 1:47
T. Brown
Burwell
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
155-164
02/26
L
F 8-7 2:53
C. Feeken
Burwell
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
155-164
02/13
L
F 0-0 0:21
C. Meyer
JR Wolfkings
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd3
150-166
02/13
L
F 10-0 4:07
C. Smith
Sargent Wrestling Club
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd2
150-166
02/13
L
F 2-0 0:35
P. Krause
Burwell
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd1
150-166
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
F 5-0 1:42
B. Nickerson
Wauneta-Palisade
NEUSA District 2
Round 3 (4 Man)
130
03/07
L
F 2-0 0:37
E. Lutkemeier
Minden Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 2 (4 Man)
130
03/07
L
DEC 12-5
K. Larson
Ansley/Litchfield
NEUSA District 2
Round 1 (4 Man)
130
03/02
L
F 7-0
W. Stieb
Loup City Youth Wrestling
Loup City Youth Wrestling Tournament
Round 2 (3 Man)
127-140
03/02
W
DEC 7-4
B. Setlik
Arcadia/Loup City
Loup City Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 Man)
127-140
02/16
L
DEC 3-2
K. Larson
Ansley Litchfield
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 3
123-129
02/16
L
F 4-0 1:16
G. Rice
Ord Wrestling Club
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 2
123-129
02/16
W
F 2-0 0:42
L. Davis
---
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 1
123-129
02/09
L
F 6-3 2:40
K. Larson
Spartan Youth Wrestling
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 4
126-130
02/09
L
F 6-9 3:48
K. Larson
Spartan Youth Wrestling
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 4
126-130
02/09
W
F 3-2 1:16
K. Larson
Spartan Youth Wrestling
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 2
126-130
02/02
L
F 4-0 2:12
C. Bailey
Holdrege Wrestling Club
Broken Bow Wrestling Club Tournament
round 3
120-128
02/02
L
F 2-0 0:41
J. Wells
Anselmo-Merna Youth Wrestling
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
120-128
02/02
W
F 8-0 1:48
K. Milhon
South Loup Bobcats
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
120-128
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
F 7-6 1:53
D. Gregorski
Ord
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 3
100-110
03/03
L
DEC 8-2
C. Smith
Sargent Wrestling Club
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 2
100-110
03/03
W
F 4-4 2:20
G. Hasenauer
---
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 4
100-110
02/10
L
F 7-1 2:41
C. Smith
Sargent Wrestling Club
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 3
107-119
02/10
L
DEC 6-3
J. Parker
Hershey Youth Wrestling
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 2
107-119
02/10
W
DEC 5-0
A. Woods
A-M COYOTES
Anselmo Merna Youth Wrestling Tournament
Round 1
107-119
01/27
L
F 5-3 2:19
M. Jones
SEM Mustangs
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
108-108
01/27
L
F 2-0 0:58
N. Weides
Holdrege Wrestling Club
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
108-108
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
F 4-1 0:43
X. Claypool-Smedra
Ord
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 4
87-93
03/10
W
F 9-0 1:19
C. Swanson
Ainsworth Wrestling Club
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 3
87-93
03/09
L
F 6-2 1:21
J. Wells
Anselmo-Merna Youth Wrestling
Sargent Youth Wrestling Tournament
Round 2
87-93
02/12
L
F 10-1 1:27
J. Wells
Anselmo-Merna Youth Wrestling
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Round 5
91-95
02/11
L
DEC 6-3
C. Bailey
Holdrege wrestling club
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Round 3
91-95
02/11
W
F 3-4 2:28
G. Baltz
Broken Bow Wrestling Club
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Round 1
91-95
01/29
L
DEC 9-2
J. Wells
Anselmo-Merna Wrestling Club
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
90-93
01/29
W
DEC 6-0
J. Gomez
Lexington
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
90-93
01/25
L
DEC 7-5
G. IronShell
---
Broken Bow Wrestling Club Tournament
round 3
90-93
01/20
L
F 2-0 0:38
J. Wells
Anselmo-Merna Youth Wrestling
South Loup Youth Meet-2018
Round 3 (4 Man)
90-97
01/20
L
MD 12-0
C. Bailey
Holdrege Wrestling Club
South Loup Youth Meet-2018
Round 2 (4 Man)
90-97
01/20
L
F 8-5 2:48
W. Seeman
Blue Hill Warcats
South Loup Youth Meet-2018
Round 1 (4 Man)
90-97
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021