Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Tolbert
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2015-2016
2014-2015
Team Name
Lake County WC
Lake County Wrestling Club
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 10-1 1:59
J. Guzman
Waukegan Youth WC
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 6
70
02/28
L
F 2-0 0:32
J. McGowean
The Wrestling Factory
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 4
70
02/28
W
DEC 4-2 SV
E. Manning
Lake Zurich Cubs WC
IKWF North Chicago Regional-Antioch
Round 2
70
02/21
L
F 5-0 1:42
A. Rodriguez
Lakeland Predators WC
Stateline Border Bash 2016
Placement Matches (8 Man)
70-73
02/21
L
F 4-0 0:52
C. Ferree
Wolves Wrestling Club
Stateline Border Bash 2016
2nd Wrestleback (8 Man)
70-73
02/21
W
DEC 9-2
B. Bixby
Racine Area Wrestling Inc.
Stateline Border Bash 2016
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
70-73
02/21
L
DEC 7-5
A. Rodriguez
Lakeland Predators WC
Stateline Border Bash 2016
Quarterfinals (8 Man)
70-73
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 0-0 0:48
J. Favia
Gomez Wrestling Academy
Bantam Championships
Round 4
66C
02/15
W
F 0-0 2:42
A. Gilford
Team 1006
Bantam Championships
Round 3
66C
02/15
L
F 0-0 1:36
M. Schmidt
Rockets Youth WC
Bantam Championships
Round 1
66C
02/01
L
F 8-0 2:08
L. DeFilippo
---
Kenosha Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
65-66
02/01
W
F 10-6 2:10
T. Lynch
Racine Area Wrestling Inc.
Kenosha Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
65-66
02/01
W
F 6-4 1:40
I. Simpson
Kenosha Wrestling Club
Kenosha Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
65-66
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021