Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cade Fuller
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
Team Name
Beast Cage
Wisconsin Rapids
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
MD 12-4
C. Bird
DC Everest
DC Everest JH Duals
Round 3 (8 Team)
75
02/03
W
F 2-0 0:53
V. Patterson
Tomahawk
DC Everest JH Duals
Round 4 (8 Team)
80
01/20
L
F 2-0 1:08
L. Desjarlais
Antigo, WI
Battle by the River - MS
Placement Matches
75
01/20
W
F 12-2 3:08
J. Shampeau
Nekoosa
Battle by the River - MS
Cons. Semis
75
01/20
L
F 8-3 1:25
M. Rentsch
Hortonville
Battle by the River - MS
Round 3 - Semis
75
01/20
W
DEC 4-2 SV
G. Pavlik
Auburndale
Battle by the River - MS
Round 2 - Quarters
75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
FOR 0-0
L. Jelinek
D.C. Everest Treetoppers Wrest
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifer
Round 4
69
03/18
L
DEF 0-0
C. Lockwood
Marathon
WWF Kids Folkstyle Merrill Qualifer
Round 2
69
01/29
W
F 5-2 1:47
P. Klimmer
Spencer Columbus 2
Marshfield Youth Tournament
Round 3
67-70
01/29
L
DEC 8-2
E. Raflick
Mosinee
Marshfield Youth Tournament
Round 2
67-70
01/29
W
DEC 2-0 SV
M. Carolfi
Marshfield
Marshfield Youth Tournament
Round 1
67-70
01/29
L
DEC 5-4
C. Hoff
Cadott
Marshfield Youth Tournament
Round 0
67-70
01/22
W
DEC 7-3
B. Lamers
Kaukauna
Battle by the River - Elementary Duals
Round 3 (6 Team)
69B
01/22
W
DEC 2-1
L. Krull
Wittenberg-Birnamwood
Battle by the River - Elementary Duals
Round 4 (6 Team)
69B
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/10
L
F 2-0 0:56
A. Schniepp-Duffy
West Salem Bangor Wrestling
WWL Meet @ World Gold (3rd-5th)
Round 5 (5 Man)
51-57
01/10
L
DEC 6-1
R. Akkerman
Beast Cage
WWL Meet @ World Gold (3rd-5th)
Round 4 (5 Man)
51-57
01/10
L
DEC 3-1
L. Jackson
Aviators
WWL Meet @ World Gold (3rd-5th)
Round 3 (5 Man)
51-57
01/10
W
DEC 8-3
C. Lee
LAW
WWL Meet @ World Gold (3rd-5th)
Round 1 (5 Man)
51-57
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024