Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lois Schneider
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Central Cass
E1-Central Cass
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-2 1:53
A. Overson
W2-Bismarck
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Semis & 1st Wrestleback
142
02/17
W
Replay
F 2-0 1:45
H. Ryberg
W3-Bismarck Legacy
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Placement Matches
142
02/17
W
F 2-0 0:54
C. Dohrmann
W4-Dickinson
NDHSAA Girls State Duals Tournament
Quarterfinals
148
02/16
L
Replay
DEC 8-4
M. Boyce
Minot
NDHSAA State Girls Tournament
Placings
142
02/16
L
Replay
F 5-0 2:21
J. Weigel
Napoleon G-S
NDHSAA State Girls Tournament
4th WB
142
02/16
W
Replay
F 2-0 3:00
R. Ulmer
South Border
NDHSAA State Girls Tournament
3rd WB
142
02/16
W
Replay
F 3-0 2:27
A. Decoteau
Northern Lights
NDHSAA State Girls Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
142
02/15
L
Replay
F 2-2 1:08
A. Overson
Bismarck
NDHSAA State Girls Tournament
Quarters
142
02/15
W
F 9-8 4:45
M. Boyce
Minot
NDHSAA State Girls Tournament
Round 1 (16 Man)
142
02/10
L
F 2-6 2:44
K. Kurz
Grand Forks
NDHSAA Girls East Region
Placing Round - 3rd,5th,7th (16 Man)
142
02/10
W
F 2-0 0:44
A. Reinke
Lisbon
NDHSAA Girls East Region
Consolation Semis (16 Man)
142
02/10
L
F 4-1 3:08
J. Weigel
Napoleon G-S
NDHSAA Girls East Region
Semis & 3rd WB (16 Man)
142
02/09
W
F 5-2 3:27
R. Ulmer
South Border
NDHSAA Girls East Region
Quarters & 1st WB (16 Man)
142
02/09
W
F 2-0 1:07
A. Whaley
West Fargo United
NDHSAA Girls East Region
Round 1 (16 Man)
142
02/02
W
F 6-0 3:34
L. Ray
Grand Forks
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
Semis & 1st WB (8 Team)
142
02/02
W
F 1-2 2:21
M. Ciubotareanu
Carrington
`24 ND East Region Girls Dual Tournament
1st Place
148
01/27
L
F 2-4 2:29
A. Shields
MonDak
2024 Belle of the Brawl
Round 2
142
01/27
L
F 4-5 3:27
C. Williams
Moorhead
2024 Belle of the Brawl
Round 1
142
01/27
W
F 2-0 1:17
M. Ciubotareanu
Carrington
Central Cass Quad
Round 1
142
01/27
W
F 2-0 0:41
P. Miller
West Fargo United
Central Cass Quad
Round 1
142
01/24
L
TF 15-0 4:30
w. naklen
Fargo
Fargo @ Central Cass
Round 1
142
01/20
L
F 8-0 4:23
w. naklen
Fargo
2024 Storhaug Invitational Girls
1st Place
142
01/20
W
F 2-0 1:27
A. Lee
Jamestown
2024 Storhaug Invitational Girls
Round 4
142
01/17
W
F 4-1 1:10
A. Reinke
Lisbon
Lisbon Central Cass
Round 1
148
01/07
L
F 0-0 1:29
C. Irlbeck
Wabasso
2024 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 6
142
01/06
W
F 0-0 3:24
J. Jacobson
Central Cass
2024 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 4
142
01/06
W
F 0-0 1:53
S. Betz-Hilliard
Larimore
2024 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 2
142
01/05
W
F 2-0 0:42
R. Doll
Napoleon G-S
Napoleon/Central Cass/EEK Tri
Round 1
142
12/22
L
F 8-0 4:49
G. Lemar
Central Cass
Bucky and Linda Anderson Classic - Girls
Final Round
142
12/22
W
F 0-5 2:26
E. Faleide
Central Cass
Bucky and Linda Anderson Classic - Girls
Round 3
142
12/22
W
F 2-0 0:39
L. Baker
Northern Lights
Bucky and Linda Anderson Classic - Girls
Round 2
142
12/02
W
F 2-0 1:34
A. Lee
Jamestown
2023 BPS Girls Invite
Placings
142
12/02
L
F 4-0 2:29
M. Canales
Mandan
2023 BPS Girls Invite
Semis
142
12/02
L
F 2-0 0:40
A. Overson
Bismarck
2023 BPS Girls Invite
Round 11
142
12/02
W
F 2-0 1:33
J. Morrow
RC Stevens
2023 BPS Girls Invite
Round 9
142
12/02
L
F 5-6 1:56
A. Lee
Jamestown
2023 BPS Girls Invite
Round 7
142
12/02
L
F 2-0 1:41
C. Meyer
Dickinson
2023 BPS Girls Invite
Round 4
142
12/01
W
F 2-0 0:34
E. Wilkie
Turtle Mountain
2023 BPS Girls Invite
Round 2
142
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 1:56
K. Wendel
Carrington
Carrington @ Central Cass
Round 1
135
01/21
L
F 11-1 4:25
K. Wendel
Carrington
2023 Storhaug Invitational Girls
Round 5
135
01/21
W
F 2-0 0:31
T. Heinert
Mandan
2023 Storhaug Invitational Girls
Round 3
135
01/21
L
F 2-0 0:38
K. Lee
Northern Cass
2023 Storhaug Invitational Girls
Round 1
135
01/18
L
F 2-0 1:37
I. Julian
Fargo
Fargo @ Central Cass
Round 1
140
01/07
W
F 4-0 0:59
L. Shepard
Rugby
2023 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 5
135
01/07
W
F 9-5 4:51
K. Lee
Northern Cass
2023 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 4
135
01/07
L
F 4-1 1:41
B. Grajczyk
Webster Area
2023 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 3
135
01/07
W
F 2-0 0:43
P. Hoover
Northern Lights
2023 Central Cass Lettermen`s Girls
Round 2
135
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021