Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Howle
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Greenwood
Greenwood Grapplers Wrestling
Palmetto State Wrestling Acade
SC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
FOR 0-0
C. Rabon
Social Circle USA Takedown
2024 SCUSA Wrestling Folkstyle State
Placement Matches (8 Man)
144
03/09
W
MD 11-1
J. Vargas
---
2024 SCUSA Wrestling Folkstyle State
Semis & 1st WB (8 Man)
144
03/09
W
F 8-1 0:50
F. Riley
843 SOT
2024 SCUSA Wrestling Folkstyle State
Quarterfinals (8 Man)
144
02/24
L
Replay
DEC 6-2
A. Petrie
James Island
SCHSL State Championships
3rd Place
4A 126
02/24
W
Replay
DEC 7-1
K. Smouse
Eastside
SCHSL State Championships
Consi Semis
4A 126
02/23
L
Replay
F 7-0 3:32
G. Bottone
Lucy Beckham
SCHSL State Championships
Semis
4A 126
02/23
W
M FOR 0-0
H. Baxley
Lugoff-Elgin
SCHSL State Championships
Quarters
4A 126
02/17
L
DEC 5-3
N. Moore
North Augusta
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Finals (16 Man)
126
02/17
W
DEC 6-4
K. Smouse
Eastside
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Semis (16 Man)
126
02/17
W
F 11-0 4:35
E. Cook
Northwestern
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Quarters (16 Man)
126
02/16
W
F 2-0 1:33
S. Ballard
Greer
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Round 1 (16 Man)
126
12/26
W
F 0-0
S. Green
Irmo
Demon Invitational
Champ. Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/27
L
DEC 6-1
K. Kilpatrick
GA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
2nd Wrestleback (32 Man)
136
05/27
L
DEC 5-3 SV
K. Kilpatrick
GA
2023 USA Wrestling Southeast Regional - FK
Round 1 (32 Man)
136
03/05
L
F 2-0 0:49
J. Brown
Carolina Reapers
SCYWA State Championships
Placement Matches (32 Man)
129
03/05
W
F 7-0 3:41
J. Rasamee
Stratford Knights Youth
SCYWA State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
129
03/05
L
DEC 8-2
K. Fogarty
C2x
SCYWA State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
129
03/04
W
DEC 5-0
H. Baxley
KC Elite Training Center
SCYWA State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
129
03/04
W
Replay
TF 17-1 3:58
E. Morgan
BufordStingersYouthWrestling
SCYWA State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
129
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/04
W
F 0-0
C. Caldwell
Oakridge
Chester JV Middle School Round Robin
Round 5 (5 Man)
94-101
12/04
W
F 0-0
M. Murphy
Fort Mill
Chester JV Middle School Round Robin
Round 4 (5 Man)
94-101
12/04
W
F 0-0
Z. Marshall
Chester
Chester JV Middle School Round Robin
Round 2 (5 Man)
94-101
12/04
W
F 0-0
M. Bailey
Indian Land
Chester JV Middle School Round Robin
Round 1 (5 Man)
94-101
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024