Jul 3
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Fidel Gonzalez
Results
Youth Results
Season
2019-2020
2018-2019
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 2-0 0:16
W. Weisenberger
Chesaning
MMWA Central Regional - Holly
2nd Wrestleback (16 Man)
52
03/01
L
F 10-5 2:42
L. Redinger
WOW
MMWA Central Regional - Holly
Round 1 (16 Man)
52
02/16
W
MD 12-0
K. Birney
Lake Orion WC
MMWA Mayville - Novice
Round 3 (4 Man)
48-49
02/16
W
DEC 8-3
R. Benton
Clio Youth Wrestling
MMWA Mayville - Novice
Round 2 (4 Man)
48-49
02/16
W
DEC 8-4
R. Schwalm
Millington Youth WC
MMWA Mayville - Novice
Round 1 (4 Man)
48-49
02/01
W
F 8-8 2:35
H. Harris
Ram Chargers
MMWA Bendle Novice
2nd Place Match (8 Man)
49B
02/01
L
F 4-2 1:32
J. Estep
Cass City Talons Youth WC
MMWA Bendle Novice
Placement Matches (8 Man)
49B
02/01
W
F 2-0 0:30
S. Shagena
Mayville
MMWA Bendle Novice
Semis & WB (8 Man)
49B
01/05
L
DEC 10-7
C. Dunham
Clio Youth Wrestling
MMWA Swartz Creek Novice
Cons. Semis (8 Man)
52
01/05
W
F 2-0 0:52
W. Echlin
Byron Eagles
MMWA Swartz Creek Novice
Semis & WB (8 Man)
52
01/05
L
DEC 12-7
M. Westenbarger
Goodrich WC
MMWA Swartz Creek Novice
Quarterfinals (8 Man)
52
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 15-1 2:36
S. Gaetz
Michigan MatCats
MMWA Bentley Bulldogs Non Qualifier
Round 3 (4 Man)
42-44
03/09
L
F 4-0 0:33
B. Gatica
Holly Roughriders
MMWA Bentley Bulldogs Non Qualifier
Round 2 (4 Man)
42-44
03/09
L
F 5-0 0:33
A. Sergent
Durand
MMWA Bentley Bulldogs Non Qualifier
Round 1 (4 Man)
42-44
02/24
L
F 9-3 1:36
W. Warren
Frankenmuth
MMWA Frankenmuth Novice
Round 3 (4 Man)
44-45
02/24
W
F 9-0 2:29
C. Craven
Chesaning
MMWA Frankenmuth Novice
Round 2 (4 Man)
44-45
02/24
L
F 2-0 0:56
N. Ii
Clio Youth Wrestling
MMWA Frankenmuth Novice
Round 1 (4 Man)
44-45
02/17
W
F 2-0 0:11
B. Gatica
Holly Roughriders
MMWA Yale Jr. Bulldogs Novice
Round 2 (4 Man)
42-44
02/17
W
F 2-0 0:46
W. Brodoski
Lake Orion WC
MMWA Yale Jr. Bulldogs Novice
Round 1 (4 Man)
42-44
01/26
L
DEC 10-8
C. Helland
Durand
MMWA Waterford Open and Girls Divisions
Semis & WB (8 Man)
43A
01/26
L
F 5-0 0:59
J. Carter
Lake Orion WC
MMWA Waterford Open and Girls Divisions
Quarterfinals (8 Man)
43A
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024