Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 28-29, TBD
Grappler Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew Beckstrom
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2018-2019
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
MD 15-5
J. Rodriguez
---
2022 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Cons Round 3
3A 132
02/16
W
DEC 9-6
A. Denton
Manti
2022 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Cons Round 2
3A 132
02/16
L
F 2-0 1:36
B. Woolsey
Morgan
2022 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Quarters
3A 132
02/16
W
FOR 0-0
A. Wright
Summit Academy
2022 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Champ Round 1
3A 132
02/05
W
MD 12-3
K. Frischkneckt
Richfield
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Placement
132
02/05
L
F 2-2 1:40
G. Perry
---
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Cons Semis
132
02/05
W
MD 8-0
A. Burton
---
2022 UHSAA 3A Boys Division A
3rd Wrestleback
132
02/05
W
MD 10-0
A. Farias
Ogden
2022 UHSAA 3A Boys Division A
2nd Wrestleback
132
02/04
L
F 7-0 2:28
C. Blackett
---
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Quarters
132
02/04
W
F 14-0 5:09
C. Wieczorek
Canyon View
2022 UHSAA 3A Boys Division A
Round 1
132
01/22
W
MD 11-2
J. Gren
North Sanpete
Enterprise High School Tournament
5th placement, 7th placement
132
01/22
W
F 4-0 3:24
E. Duce
Crimson Cliffs High
Enterprise High School Tournament
3rd WB
132
01/22
L
F 5-0 3:31
E. Earl
Timpanogos
Enterprise High School Tournament
2nd WB
132
01/22
L
F 4-1 4:00
D.
---
Enterprise High School Tournament
Quarters and 1st WB
132
01/21
W
F 7-1 5:40
J. Gren
North Sanpete
Enterprise High School Tournament
Round 1 Championships
132
01/15
W
F 9-0 5:07
C. Adams
---
North Sevier Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
01/15
L
DEC 5-2
K. Frischkneckt
Richfield
North Sevier Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
132
01/14
W
DEC 6-0
B. Douglas
Parowan
North Sevier Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
132
01/14
L
F 11-1 2:21
J. Olsen
Canyon View
North Sevier Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/14
W
F 9-0 2:29
C. Doussett
Orem
North Sevier Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/08
L
F 8-0 2:36
S. Lonn
Rawlins
TOC second chance
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/08
W
F 2-0 0:53
I. Regehr
West
TOC second chance
Round 1 (16 Man)
132
01/07
L
DEC 5-3
T. Castillon
Green River
TOC - Tournament of Champions
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/07
L
DEC 11-5
K. Chism
Rangely
TOC - Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/18
L
FOR 0-0
D. Derie
Highland
Viewmont Invitational VARSITY 2021
Round 6
132
12/17
L
FOR 0-0
D. Dimmick
Davis
Viewmont Invitational VARSITY 2021
Round 4
132
12/17
L
F 2-0 0:37
K. Ercanbrack
Juab
Delta @ Juab
Round 1
132
12/03
L
DEC 4-3
K. Frischkneckt
Richfield
2021 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
132
12/03
W
DEC 3-2
D. Spilker
Stansbury
2021 Millard Ironman
Round 5 (6 Team)
132
12/03
L
DEC 5-3 SV
A. Ennis
Cedar City
2021 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
132
12/03
L
F 11-2 3:00
B. Farrer
Pleasant Grove
2021 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
132
12/03
L
F 4-2 2:31
J. Warnick
Davis
2021 Millard Ironman
Round 4 (6 Team)
132
12/03
W
DEC 7-5 SV
A. Mardis
Canyon View
2021 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
132
12/03
W
F 5-0 1:30
S. Dahl
Millard 2
2021 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
132
12/03
L
DEC 8-6
G. Farmsworth
Duchesne
2021 Millard Ironman
Round 2 (6 Team)
132
12/03
L
F 13-0 3:27
B. Woolsey
Morgan
2021 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
MD 12-2
W. Hagman
Union
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 3 - 2nd Wrestleback (16 Man)
3A 120
02/19
W
F 2-0 1:23
E. Holt
Carbon
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 2 - 1st WB
3A 120
02/19
L
F 11-2 4:16
B. Holthaus
---
2021 UHSAA Boys 3A State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 120
02/06
W
F 4-0 4:00
A. Wright
Summit Academy
UHSAA 3A Division B
Placement (16 Man)
120
02/06
L
DEC 6-5
I. Jensen
Emery
UHSAA 3A Division B
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/06
L
DEC 6-0
B. Mora
South Summit
UHSAA 3A Division B
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/05
W
F 6-1 3:25
K. World
Emery
UHSAA 3A Division B
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/29
L
F 7-1 1:35
D. Johnson
---
Delta @ Juab
Round 1
120
01/28
L
F 10-2 5:38
B. Holthaus
Juab
Delta @ Juab
Round 1
120
01/23
L
F 7-4 4:31
A. Mardis
Canyon View
Enterprise High School Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
120
01/23
W
DEC 9-2
L. Simms
Kanab High School
Enterprise High School Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/23
L
F 7-3 3:24
K. Murphy
---
Enterprise High School Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
120
01/17
W
TF 18-1 3:53
E. Peterson
WESTLAKE
North Sevier HS JV Invitational
Round 5 (6 Man)
120-122
01/16
W
F 5-0 3:36
T. Ovard
Desert Hills
North Sevier HS JV Invitational
Round 4 (6 Man)
120-122
01/16
W
MD 13-1
G. Prince
Brighton
North Sevier HS JV Invitational
Round 3 (6 Man)
120-122
01/16
W
F 2-0 1:24
A. Joslin
Canyon View
North Sevier HS JV Invitational
Round 2 (6 Man)
120-122
01/16
W
F 6-3 4:57
P. Mitchell
SOUTH SEVIER
North Sevier HS JV Invitational
Round 1 (6 Man)
120-122
01/14
L
F 2-0 1:47
C. Hem
---
Millard @ Delta
Round 1
126
01/09
L
F 2-2 1:31
T. Kay
---
TOC - Tournament of Champions JV
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/09
W
F 2-0 0:54
O. Hanneamann
Meeker
TOC - Tournament of Champions JV
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/09
L
F 4-1 1:45
L. Hoerr
---
TOC - Tournament of Champions JV
Quarterfinals (8 Man)
120
12/30
W
DEC 5-0
C. Ebert
Summit Academy
3A Duels JV 2020
Round 5 (6 Man)
113-120
12/30
W
F 4-0 1:32
J. Nelson
---
3A Duels JV 2020
Round 4 (6 Man)
113-120
12/30
W
DEC 7-0
T. Sorensen
South Sevier
3A Duels JV 2020
Round 3 (6 Man)
113-120
12/30
L
DEC 12-6
A. Wright
Summit Academy
3A Duels 2020
Round 4 (6 Team)
120
12/22
L
F 2-0 0:20
B. Christiansen
Emery
Delta @ Emery
Round 1
126
12/19
W
DEC 17-12
J. Warnick
Davis
Viewmont Invitational JV 2020
1st
120
12/19
W
F 7-0 2:52
G. Gunderson
Timpanogos
Viewmont Invitational JV 2020
Semi`s
120
12/19
W
F 2-0 1:01
K. Bingham
Box Elder
Viewmont Invitational JV 2020
Round 2
120
12/18
L
F 2-0 1:01
E. Boulton
---
2020 Millard Ironman
Finals (4 Team)
126
12/18
L
F 7-0 3:23
S. Burr
Mountain View
2020 Millard Ironman
Round 3 (6 Team)
126
12/18
L
F 2-0 1:01
B. Christiansen
Emery
2020 Millard Ironman
Round 1 (6 Team)
126
12/18
L
F 4-1 3:01
C. Peterson
South Sevier
2020 Millard Ironman
Semifinals (4 Team)
126
12/16
W
DEC 8-4 6:00
B. Cragun
Manti
Manti @ Delta
Round 1
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
F 9-0 3:56
A. Denton
Manti
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
3rd/5th place
86
01/26
L
DEC 2-1
M. Miller
Bear River Junior High
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
6th Wrestleback (32 Man)
86
01/26
W
DEC 9-2
B. Greenhalgh
Payson Pride Wrestling
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
86
01/26
W
F 7-0 2:30
Z. Mitchell
Bear River Junior High
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
4th Wrestleback (32 Man)
86
01/26
L
DEC 7-1
Z. Sargent
Morgan Wrestling Club
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
86
01/25
W
F 2-0 0:44
S. Davis
Carbon
1A - 4A Jr HIGH/MIDDLE SCHOOL STATE 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
86
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024