Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gage Miotke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Webster
Webster Area
Webster Area
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 9-2 1:39
G. Englund
Groton Area
SDHSAA Region 1B
Semis and WB3
285
02/17
L
F 2-0 0:05
G. Fey
Redfield
SDHSAA Region 1B
Round 2 - Quarters and WB1
285
02/07
W
F 0-0
A. Wetz
Deuel/Deubrook Area
Kingsbury Quad
Round 1
285
02/02
L
F 2-0 1:55
C. Becker
Dell Rapids
North/South Duals
Round 1
285
01/27
L
F 7-1 4:28
Q. Mountain
McLaughlin
Groton Wrestling Tournament
Round 6
285
01/27
L
F 6-0 3:50
O. Vandeweerd
Sioux Valley
Groton Wrestling Tournament
Round 4
285
01/26
L
F 2-0 0:26
L. Novy
Milbank
Milbank/Sisseton/Webster Triangular
Round 1
285
01/26
L
F 7-3 1:51
N. Sheeley
Milbank
Milbank/Sisseton/Webster Triangular
Round 1
157
01/20
L
F 4-1 2:02
D. Deffenbaugh
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/20
L
F 2-0 1:16
D. Mulder
Central Lyon/George-Little Rock
Parkston Little B
Round 1 (16 Man)
285
01/06
L
F 0-0 1:37
J. Kvernen
May-Port-CG
2024 Central Cass Lettermen`s
WB (1st 16 & 3rd 32)
285
01/06
W
M FOR 0-0
A. Simpson
New York Mills
2024 Central Cass Lettermen`s
Quarters & WB2
285
01/06
L
F 0-0 1:30
T. Bryan
Roseau
2024 Central Cass Lettermen`s
Round of 16 & WB (1st 32)
285
01/05
W
F 0-0 0:59
A. Foley
West Fargo Sheyenne
2024 Central Cass Lettermen`s
Round of 32
285
01/05
L
F 2-0 0:53
G. Englund
Groton Area
Webster / Groton / Redfield Triangular
Round 1
285
01/05
L
F 11-2 1:36
G. Fey
Redfield
Webster / Groton / Redfield Triangular
Round 1
285
12/02
L
F 0-0 1:28
G. Englund
Groton Area
Clark/Willow Lake WBC Invitational
Round 6
285
12/02
W
F 0-0
C. Gaikowski
Clark/Willow Lake
Clark/Willow Lake WBC Invitational
Round 5
285
12/02
L
F 2-0 0:18
P. Bode
Faulkton Area
Clark/Willow Lake WBC Invitational
Round 3
285
12/02
W
F 2-0 0:40
J. Wentz
Canton JV
Clark/Willow Lake WBC Invitational
Round 1
285
11/28
W
F 0-0 0:07
K. Muilenburg
Aberdeen Central
Faulkton JH
Round 3 (4 Man)
225-249
11/28
L
F 2-0 0:32
C. Geier
Ipswich/Bowdle
Faulkton JH
Round 2 (4 Man)
225-249
11/27
L
F 2-0 1:10
C. Leonhardt
Faulkton
Faulkton JH
Round 1 (4 Man)
225-249
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021