Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Stephenson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Norview
Villa Park
Villa Park HS
Villa Park High School
West Springfield
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
F 10-0 2:45
A. Galindo
Servite
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (32 Man)
217
03/03
W
F 2-0 0:16
A. Goff
Team Thunder
SCWAY Boys Grade State
Semis & 5th WB (32 Man)
217
03/03
W
F 5-0 0:47
L. Trevino
Church Boyz
SCWAY Boys Grade State
Round 2 Champ & WB (32 Man)
217
03/03
W
F 5-0 2:01
C. Castro
CVBJJ
SCWAY Boys Grade State
Round 1 (32 Man)
217
02/08
L
F 10-0 2:53
B. Romero
W.T. Woodson
2024 VHSL Class 6 Region C
2nd Rd Cons
285
02/07
L
F 6-3 2:36
W. Lopez
Thomas Edison
2024 VHSL Class 6 Region C
Championship Round 1
285
01/31
L
F 4-0 1:36
B. York
Lake Braddock
2024 VHSL Patriot District Championships
5th Place
285
01/31
L
F 5-0 3:26
B. Romero
W.T. Woodson
2024 VHSL Patriot District Championships
Cons Semi
285
01/31
L
F 0-0 3:05
C. Johnson
Thomas Dale
Stallion Duals
Round 1
285
01/31
L
F 2-0 0:51
J. Peters
Alexandria City
2024 VHSL Patriot District Championships
Quarterfinals (8 Man)
285
01/14
L
F 0-0
B. Hadi
Yorktown
Stallion Duals
Round 1
285
01/13
L
Replay
DEC 3-1
R. Sabado
Cleveland
5 Counties Invitational
Champ 3 Cons 3
215
01/13
W
Replay
F 2-0 0:27
N. Almquist
Serrano
5 Counties Invitational
Cons 2
215
01/12
L
F 5-0 3:29
A. Galindo
Servite
5 Counties Invitational
Champ 2 Cons 1
215
01/12
W
Replay
DEC 5-4
W. IV
Mission Viejo
5 Counties Invitational
Champ 1
215
01/11
L
F 4-0 2:00
K. Moreland
James W. Robinson
Beauty and the Beast
Round 1
285
12/31
L
F 0-7 3:48
M. Miraj
Colgan
Girls and JV Battle at the Bridge
Placement Matches (16 Man)
190
12/30
W
DEC 7-0
M. Wysong
Orange County
Girls and JV Battle at the Bridge
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/30
W
F 0-0 0:50
N. Zuniga
Potomac Senior
Girls and JV Battle at the Bridge
2nd Wrestleback (16 Man)
190
12/30
L
DEC 5-3
M. Miraj
Colgan
Girls and JV Battle at the Bridge
Round 1 (16 Man)
190
12/29
L
Replay
F 9-2 4:56
b. soldana
Eisenhower
Tournament of Champions
Cons 2
215
12/29
W
Replay
F 2-0 0:11
J. Hernandez
Bishop Amat
Tournament of Champions
Champ 2 Cons 1
215
12/29
W
Replay
F 2-0 0:37
C. Coronado
Vista
Tournament of Champions
Cons Prelims
215
12/29
L
Replay
F 4-0 0:45
T. Costello
Millikan
Tournament of Champions
Prelims
215
12/22
L
F 0-0
M. Rogers
Lake Taylor
Eastern District #2
Round 1
190
12/21
W
F 4-5 4:12
M. Casas
Beaumont
Lakeside Holiday Invitational
All Medals
215
12/21
L
F 2-0 0:47
M. Crow
Elsinore
Lakeside Holiday Invitational
Con Semi
215
12/21
L
F 7-0 3:06
G. Lawson
El Dorado
Lakeside Holiday Invitational
Semis & Round of 8
215
12/21
W
F 7-1 2:58
T. Cisneros
Apple Valley
Lakeside Holiday Invitational
Quarters & Round of 16
215
12/20
W
F 2-0 1:20
S. Alvarez
Pacific
Lakeside Holiday Invitational
Champ 2 Cons 1
215
12/20
W
F 2-0 0:24
C. Marroquin
Santa Rosa
Lakeside Holiday Invitational
Champ 1
215
12/07
L
F 0-0 1:27
B. Mitzen
Wakefield HS
Tri Meet @ Wakefield
Round 1
285
12/01
L
F 4-1 1:34
R. Miner
Patriot
2023 NOVA Classic
Second Round Consolation
285
12/01
L
F 9-1 2:42
B. Romero
Woodson
2023 NOVA Classic
First Round Championship
285
11/19
L
Replay
F 2-0 2:00
L. Battulga
South Torrance
South Torrance Spartan Kickoff Classic
Medals
215
11/19
W
Replay
F 2-2 1:45
J. Kerekes
South Torrance
South Torrance Spartan Kickoff Classic
Round 4
215
11/18
W
Replay
DEC 14-12 SV
K. Lucas
Redondo Union
South Torrance Spartan Kickoff Classic
Round 3
215
11/18
W
DEF 0-0
D. Myricks
Quartz Hill
South Torrance Spartan Kickoff Classic
Round 2
215
10/29
L
F 2-0 0:47
L. Battulga
South Torrance High School
2023 Halloween Open
Quarters, WB, RR
215
10/29
W
F 2-0 0:40
A. Elyasi
Beverly Hills High School
2023 Halloween Open
WB & RR
215
10/28
L
F 2-5 4:06
J. Alatorre
Murrieta Valley High School
2023 Halloween Open
Round 3
215
09/10
L
DEC 3-1
N. Garcia
---
IEWA @ Centennial High School
Placement Matches (8 Man)
215
09/10
W
F 9-1 2:54
E. Beavor
Moreno Valley
IEWA @ Centennial High School
2nd Wrestleback (8 Man)
215
09/09
L
F 4-0 3:48
S. Flores
951 wrestling club
IEWA @ Centennial High School
Semis & 1st WB (8 Man)
215
09/09
W
FOR 0-0
A. Violette
Stay Down
IEWA @ Centennial High School
Quarterfinals (8 Man)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
F 2-0 0:35
E. Tackett
Team Faith
SCWAY Boys Grade State
Placement Matches (16 Man)
195
03/04
L
DEC 7-3
F. Lara
San Dimas
SCWAY Boys Grade State
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
03/04
W
F 2-0 0:23
C. Grace
Etiwanda
SCWAY Boys Grade State
2nd Wrestleback (16 Man)
195
03/04
L
DEC 5-2
J. Godinez
Oxnard
SCWAY Boys Grade State
Round 1 (16 Man)
195
02/10
L
Replay
F 4-1 1:47
T. Mataele
Gahr
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 2
195
02/10
L
Replay
DEC 4-0
V. Navarro
Valencia Placentia
CIF SS Boys Individuals Northern Div
Round 1
195
01/13
L
Replay
DEC 3-1
J. Perea
Servite
5 Counties Invitational
Cons 2
195
01/13
L
Replay
F 0-2 0:34
R. Platt
Brawley Union
5 Counties Invitational
Champ 2 Cons 1
195
01/08
W
DEC 5-3
J. Dose
Santa Margarita
Westminster Pride JV & Frosh Challenge
Round 5 (Medals)
220
01/07
L
F 2-0 1:29
C. Donnelly
Orange Lutheran
Westminster Pride JV & Frosh Challenge
Round 4
220
01/07
W
MD 13-3
J. Rivera
San Juan Hills
Westminster Pride JV & Frosh Challenge
Round 2
220
12/03
W
F 7-4 5:37
G. Hubbard
Northampton
2nd Annual Warrior Round Robin
Round 5 (6 Man)
215
12/03
W
F 2-0 0:45
R. Ripkin
Nansemond River
2nd Annual Warrior Round Robin
Round 4 (6 Man)
215
12/03
W
F 4-1 1:13
A. Olmstead
Norview
2nd Annual Warrior Round Robin
Round 3 (6 Man)
215
12/03
W
F 8-2 1:53
M. Toledo
Norview
2nd Annual Warrior Round Robin
Round 1 (6 Man)
215
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024