Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Bohannon
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
North West Whitfield High School
Northwest Whitfield High
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/04
W
F 0-0 6:00
E. Rollins
Southeast Whitfield
Southeast Whitfield vs. Northwest Whitfield High
Round 1
165
12/02
W
F 3-2 1:37
A. Johnson
Murray County High Scooh
2023 Battle By the Pond
Placement Matches (8 Man)
165
12/02
W
F 4-5 2:27
C. Massingill
Gordon Central High School
2023 Battle By the Pond
2nd Wrestleback (8 Man)
165
12/02
W
F 3-4 0:29
A. Fox
Lafayette High School
2023 Battle By the Pond
Semis & 1st WB (8 Man)
165
12/01
L
MD 18-9
J. Watkins
Lake View Fort Oglethorpe
2023 Battle By the Pond
Quarterfinals (8 Man)
165
12/01
W
F 0-0
D. Davey
Sonoraville
Northwest Whitfield High @ Sonoraville
Round 1
165
11/27
L
F 0-0 2:00
M. Hurchinson
Ridgeland
Gobbler Classic
Round 1
165
11/27
W
F 0-0 2:00
L. Ramirez
East Ridge
Gobbler Classic
Round 1
165
11/27
W
F 0-0 2:00
N. Stacy
Seymour
Gobbler Classic
Round 1
165
11/24
W
F 0-0
T. Ross
Soddy Daisy
Gobbler Classic
Round 1
165
11/22
W
DEC 17-13
A. Johnson
Murray County
Conasauga Cup
Round 1
165
11/22
W
F 0-0 2:00
V. CAGGIANO
North Murray
Conasauga Cup
Round 1
165
11/21
W
F 0-0 4:00
B. Lowery
Coahulla Creek
Conasauga Cup
Round 1
165
11/20
W
F 2-0 0:58
K. Schacht
Harris County
Lakeside Dekalb Duals
Round 1
165
11/19
W
F 0-0 2:00
W. cronnon
Ridgeland
Bruins Duals
Round 1
165
11/19
W
F 0-0 2:00
G. Warren
LaFayette
Bruins Duals
Round 1
165
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024