Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nash Everhart
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Maryville Spoofhounds
Maryville Spoofhounds Wrestling
Spoofhound Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
MD 16-5
J. Zierott
Louisville Wrestling Club
East Atchison Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
78-84
02/24
W
F 2-0 0:21
J. Gastineau
Savannah Youth Wrestling Club
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
75-81
02/24
W
F 7-0 2:00
D. Flowers
Sidney Cowboys
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
75-81
02/24
W
F 2-0 0:18
L. Lindner
Stanberry Wrestling Club
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
75-81
02/10
W
F 7-1 1:31
L. Schehl
Lenox Matcats
Bedford Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
80-86
02/10
W
F 4-4 2:59
L. Matheny
Bedford Youth Wrestling
Bedford Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
80-86
02/10
L
TF 17-1 3:00
G. Manzitto
Gretna youth wrestling
Bedford Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
80-86
01/28
W
F 2-2 0:47
W. Mattson
Stanberry wrestling club
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
77-81
01/28
W
F 10-0 2:17
C. Strong
Clarinda
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
77-81
01/28
W
F 2-0 0:37
T. Dornburgh
Glenwood Wrestling Club
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
77-81
01/21
W
F 2-0 0:55
B. Richards
East Atchison Wolves
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 3
Bracket 65
01/21
W
F 2-0 0:48
L. Schehl
Lenox Matcats
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 2
Bracket 65
01/21
W
F 2-0 0:46
R. Steele
NV Mat Pack
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 1
Bracket 65
01/07
L
MD 14-6
J. Gubbels
Harlan Cyclones
David Kinen Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
77-84
01/07
W
F 11-0 1:36
R. Steele
Nodaway Valley Mat Pack
David Kinen Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
77-84
01/07
W
F 5-0 0:23
C. Waters
Atlantic Trojans
David Kinen Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
77-84
12/30
L
DEC 5-0
C. Buck
Creston Express Wrestling
Creston Express Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
79-82
12/30
L
MD 12-0
C. Larsen
Lenox Matcats
Creston Express Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
79-82
12/30
W
DEC 2-0
L. Matheny
Bedford Youth Wrestling
Creston Express Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
79-82
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-2 1:49
C. Larsen
Lenox Matcats
Bedford Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
71-73
02/11
L
F 2-0 0:58
M. Travis
Shenandoah Elks
Bedford Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
71-73
02/11
L
F 5-0 0:49
H. Samo
Creston Express Wrestling
Bedford Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
71-73
01/29
W
F 2-2 1:17
J. Robertson
East Atchison Wolves
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
70-72
01/29
L
DEC 6-0
B. Phillips
Clarinda Elite
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
70-72
01/29
L
DEC 6-0
C. Larsen
Lenox Matcats
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
70-72
01/08
L
F 6-0 1:29
W. Cook
Glenwood Wrestling club
David Kinen Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
72-77
01/08
L
MD 12-0
H. Harder
AHSTW
David Kinen Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
72-77
01/08
W
F 2-4 1:37
T. OBrien
Atlantic-Cam
David Kinen Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
72-77
01/01
W
F 0-0 1:48
L. Weaver
Buchanan County
The Joe Drake Invitational
Round 3 (4 Man)
3-4 3
01/01
W
F 0-0 1:20
D. Mogler
Spoofhound Youth Wrestling
The Joe Drake Invitational
Round 2 (4 Man)
3-4 3
01/01
W
F 0-0 1:50
T. Larison
Bedford Wrestling Club
The Joe Drake Invitational
Round 1 (4 Man)
3-4 3
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024