Jun 28-30, 1:50 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-30 · Resumes Today at 3:55 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Davis
Results
High School Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Enterprise
Enterprise HS
Fridley
Walton
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 5-0 2:52
T. McCullough
Lowndes
GHSA State Championships
Round 1 (16 Man)
7A-113
01/22
L
DEC 3-2
A. Ashby
Mounds View
2020 MNGWL Region 5 Individual Qualifier
Cons. Semis (16 Man)
113
01/22
L
F 2-5 4:01
T. Swanson
Eden Prairie
2020 MNGWL Region 5 Individual Qualifier
Semis
113
01/21
W
DEC 10-5
K. Kirby
Woodbury
2020 MNGWL Region 5 Individual Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/31
L
DEC 6-1
J. Sci
Roswell
GHSA State Championships
1st WB (16 Man)
7A-113
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 4-1
B. Emfinger
Tallassee
Hornet Slam 5
1st & 3rd (16 Man)
106
01/26
W
F 0-0
J. SHOEMAKER
Opelika
Hornet Slam 5
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/26
W
F 0-0
L. Edwards
Beauregard High School
Hornet Slam 5
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/26
W
F 0-0
B. Hughes
Beauregard High School
Hornet Slam 5
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/26
W
FOR 0-0
K. Taylor
Dadeville
Hornet Slam 5
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/26
L
DEC 6-2
B. Emfinger
Tallassee
Hornet Slam 5
Round 1 (16 Man)
106
01/19
L
DEC 6-4
K. Fontenot
Smiths Station
Smiths Station Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/19
W
DEC 7-5
Z. Westerfield
Pacelli
Smiths Station Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/19
L
MD 15-1
D. McMinn
Lee County
Smiths Station Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/05
L
MD 11-0
K. Fontenot
Smiths Station Hs
2019 Julian McPhillips
round 7
108
01/05
L
F 11-0 3:09
X. Mcwilliams
Wetumpka
2019 Julian McPhillips
round 6 quarters
108
01/05
W
DEC 7-5
B. Emfinger
Tallassee
2019 Julian McPhillips
round 2
108
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024