Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Today · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Farley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bingham
Emery
Emery All Stars
Emery Allstars
Emery JV
Empire Wrestling Club
San Rafael Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
L
F 7-1 4:03
M. Murdoch
American Fork Jr High
Champions Folkstyle Tournament
Placement Matches (8 Man)
150
03/29
W
FOR 0-0
C. Hoeppner
Champions Wrestling Club
Champions Folkstyle Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
150
03/29
L
TF 17-0 4:30
Z. Winter
Sanderson Wrestling Academy
Champions Folkstyle Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
03/02
L
DEC 4-1
C. Hoopes
JWC
Juab Folkstyle Tournament
Round 2 (4 Man)
142-151
03/02
W
DEC 7-0
C. Adair
Blanding Pride Wrestling Club
Juab Folkstyle Tournament
Round 1 (4 Man)
142-151
02/16
L
Replay
F 4-1 1:55
P. Anderson
Juab
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Cons Round 2
B144
02/16
W
Replay
TF 15-0 5:10
B. Kesler
Delta
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Cons Round 1
B144
02/16
L
Replay
MD 8-0
D. Beckstrom
Delta
2024 UHSAA Boys 3A State Championships
3A Champ Round 1
B144
02/03
W
DEC 9-2
A. Aguilar
Ben Lomond
2024 UHSAA 3A Boys Division B
Placement (16 Man)
144
02/03
L
DEC 4-1
T. Allan
Emery
2024 UHSAA 3A Boys Division B
4th Wrestleback (16 Man)
144
02/03
W
F 7-5 3:34
W. Miles
South Summit
2024 UHSAA 3A Boys Division B
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/03
W
F 6-0 2:39
J. Vigor
Carbon
2024 UHSAA 3A Boys Division B
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/02
L
F 4-0 2:34
D. Torgerson
Richfield
2024 UHSAA 3A Boys Division B
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/02
W
F 4-0 2:22
A. Olsen
North Sanpete
2024 UHSAA 3A Boys Division B
Round 1 (16 Man)
144
01/19
L
DEC 8-2
B. Hawkins
Hurricane
Battle for the Buckle
Round 4 (10 Team)
144
01/19
L
MD 11-3
O. Peterson
Crimson Cliff
Battle for the Buckle
Round 5 (10 Team)
144
01/19
L
DEC 10-3
T. Eckhardt
Maple Mountain
Battle for the Buckle
Round 8 (10 Team)
144
01/19
L
MD 15-6
E. Sears
Spanish Fork
Battle for the Buckle
Round 9 (10 Team)
144
01/19
L
F 6-0 3:07
W. Mangelson
JV All-Stars
Battle for the Buckle
Round 7 (10 Team)
144
01/13
L
Replay
DEC 5-1
A. Clay
Springville JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
6th WB
144 JV
01/13
L
Replay
F 6-8 4:42
Z. Mitchell
Bear River JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Quarters
144 JV
01/13
W
Replay
F 2-2 1:25
G. Valletta
Davis JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
144 JV
01/12
W
Replay
F 4-0 1:42
C. Hendrickson
Snow Canyon JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144 JV
01/12
W
Replay
F 10-2 2:59
J. Richards
American Fork JV
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Round 1 (64 Man)
144 JV
01/06
L
F 2-0 0:39
C. Moore
Steamboat Springs
TOC - Second Chance
Quarters 7 WB
144
01/06
W
DEC 7-2
J. Frerichs
Wray
TOC - Second Chance
Round 2 Champ
144
01/06
W
DEC 9-4
J. Harris
Hayden
TOC - Second Chance
1
144
01/05
L
F 7-4 1:46
B. Whiting
Union
TOC - Tournament of Champions
2nd Wrestleback (32 Man)
144
01/05
L
DEC 7-6
S. West
Lone Peak
TOC - Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
144
01/05
W
F 4-0 5:19
C. Moore
Steamboat Springs
TOC - Tournament of Champions
Round 1.5
144
12/16
L
F 9-2 3:21
A. Nicholson
Kearns
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Quarters Conso
144
12/15
W
F 4-0 5:38
T. Eyre
Cyprus
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 4 Conso
144
12/15
L
F 2-0 0:23
S. Lewis
Timpanogos
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 3 (Champ & Conso)
144
12/15
W
DEC 3-0
B. Bond
Skyridge
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 2 (Champ & Conso for 64)
144
12/08
L
Replay
MD 15-5
P. Streight
Uintah
2023 Juab Winter Classic
Finals (4 Team)
144
12/08
W
Replay
F 5-3 3:48
J. Hills)
Manti
2023 Juab Winter Classic
Semifinals (4 Team)
144
12/08
L
Replay
DEC 12-6
M. Beal
Altamont
2023 Juab Winter Classic
Round 2 (8 Team)
144
12/08
W
Replay
DEC 9-2
S. Dahl
Millard B
2023 Juab Winter Classic
Round 1 (8 Team)
144
12/08
L
Replay
F 6-1 1:22
S. Lewis
Timpanogos
2023 Juab Winter Classic
Round 3 (8 Team)
144
12/08
L
Replay
DEC 10-7
J. Murdock
Fremont
2023 Juab Winter Classic
Round 4 (8 Team)
144
12/08
W
Replay
DEC 9-6
B. Chivers
Uintah B
2023 Juab Winter Classic
Round 7 (8 Team)
144
12/02
W
DEC 8-4
A. Saunders
Kearns
Skyhawk Showdown J.V. 2023
Round 4 (8 Man)
146-147
12/02
W
FOR 0-0
E. Richmond
Highland
Skyhawk Showdown J.V. 2023
Round 5 (8 Man)
146-147
12/02
W
FOR 0-0
M. Burrows
Riverton
Skyhawk Showdown J.V. 2023
Round 3 (8 Man)
146-147
12/01
W
F 3-3 1:00
O. Sweet
Grantsville
Skyhawk Showdown J.V. 2023
Round 2 (8 Man)
146-147
12/01
W
F 8-2 1:00
T. Peterson
Cedar Valley
Skyhawk Showdown J.V. 2023
Round 1 (8 Man)
146-147
10/07
L
Replay
DEC 7-6
K. Gonzales
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Placement rounds
144
10/07
W
Replay
DEC 6-3
B. Tucker
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
6th Wrestleback & Round 5
144
10/07
W
Replay
F 4-0 1:51
G. Mansfield
Empire Battle School
The Preseason Open
Semis and Consolation
144
10/07
W
Replay
F 8-1 3:56
M. Bell
Copper hills
The Preseason Open
Round 3
144
10/07
W
Replay
F 2-0 0:45
M. Teichert
Alta
The Preseason Open
Quarters &WB
144
10/07
L
Replay
F 2-0 0:53
B. Tucker
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 1
144
09/23
L
Replay
TF 19-3 3:44
H. Mosher
Ridgeline
Utah Fall Classic
semis and 32 WB
144
09/23
W
F 5-0 2:59
C. Fernando
Devils Gate Wrestling
Utah Fall Classic
2nd WB & Quarters
144
09/23
W
Replay
F 8-1 1:59
K. Johnson
Riverton Wolf Pack
Utah Fall Classic
Quarterfinals & WB (8 & 16 man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
W
F 4-0 1:48
T. Hardin
Blanding Pride Wrestling
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Placement Matches (8 Man)
140-150
04/01
W
F 2-0 1:45
C. Adair
Blanding Pride Wrestling
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
140-150
04/01
L
MD 10-2
L. Nielson
NORTH SEVIER Wolf Pack
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
140-150
04/01
W
MD 12-2
D. Villegas
Delta
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Quarterfinals (8 Man)
140-150
03/25
W
FOR 0-0
E. Tinoco
Gunnison Bulldogs
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 3 (4 Man)
140-142
03/25
L
DEC 4-0
L. Nielson
North Sevier Wolf Pack
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 3 (3 Man)
146-150
03/25
W
MD 14-3
N. Huntsman
North Sevier Wolf Pack
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 2 (4 Man)
140-142
03/25
W
F 2-0 0:15
J. Brown
North Sevier Wolf Pack
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 2 (3 Man)
146-150
03/25
W
F 2-0 1:30
J. Broadhead
Shootbox Wrestling Club
NORTH SEVIER LITTLE TOURNAMENT 2023
Round 1 (4 Man)
140-142
02/11
W
Replay
F 5-0 2:51
C. Sherman
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Medal Rounds
142
02/11
W
Replay
MD 13-0
M. Watts
Charger Wrestling Club
Utah Youth Super State
4th Wrestleback (16 Man)
142
02/11
L
Replay
DEC 6-0
T. Wylie
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
142
02/11
W
Replay
F 4-0 2:39
C. Sherman
Sons Of Atlas
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
142
02/11
W
Replay
F 14-2 3:26
T. Pili
Westlake
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
142
01/21
L
DQ 12-8
H. Parry
Rich
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Championship finals
138
01/21
W
F 3-2 2:20
K. Davies
Delta
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/21
W
F 6-3 3:25
J. Reynolds
Juab
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/21
W
F 2-0 0:17
B. Orgill
North Summit
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/12
W
F 2-0 0:39
J. Pugliese
Helper Middle School
CVAA 2023
Finals
140
01/12
W
F 2-0 0:40
T. Anderson
Mont Harmon Middle School
CVAA 2023
Round 4-Semis & Consolation Rounds
140
01/12
W
FOR 0-0
I. Johnson
Mont Harmon Middle School
CVAA 2023
Round 2- Quarterfinals & Consolation
140
12/14
L
MD 11-0
L. Nielson
---
North Sevier Jr High Round Robins
Round 2 (4 Man)
140-146
12/14
W
F 9-0 2:41
R. Williams
Richfield Wildcats
North Sevier Jr High Round Robins
Round 3 (4 Man)
125-138
12/14
W
F 8-0 1:05
N. Huntsman
---
North Sevier Jr High Round Robins
Round 2 (4 Man)
125-138
12/14
W
F 2-0 0:45
J. Brown
---
North Sevier Jr High Round Robins
Round 1 (4 Man)
140-146
11/19
W
F 9-3 3:59
D. Farley
Emery All Stars
2022 Millard Youth Ironman
Round 5 (5 Man)
135-139
11/19
W
F 9-2 3:57
N. Huntsman
North Sevier Wolf Pack
2022 Millard Youth Ironman
Round 3 (5 Man)
135-139
11/19
W
DEC 7-0
W. Harris
Delta
2022 Millard Youth Ironman
Round 2 (5 Man)
135-139
11/19
W
F 8-3 1:24
E. Tinoco
Gunnison
2022 Millard Youth Ironman
Round 4 (5 Man)
139-144
11/19
W
F 2-0 0:27
R. Stout
MILLARD Wrestling Club
2022 Millard Youth Ironman
Round 3 (5 Man)
139-144
11/19
W
F 7-0 2:52
K. Whitmore
South Sevier Jr. Wrestling
2022 Millard Youth Ironman
Round 1 (5 Man)
135-139
11/19
W
F 2-0 1:11
C. Winget
MILLARD Wrestling Club
2022 Millard Youth Ironman
Round 2 (5 Man)
139-144
11/19
W
F 2-0 0:38
T. Sherwood
HURRICANE VALLEY WRESTLING CLU
2022 Millard Youth Ironman
Round 1 (5 Man)
139-144
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024