Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 2-8, 6:00 AM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Devon Kemp
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Glenrock
Glenrock Intermediate Middle School
Windy City Wrestlers
Windy City Wrestling Club
Wyoming
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
FOR 0-0
B. Rodgers
Eastside United
Red Desert Throwdown
Round 3 (4 Man)
82.00
07/21
L
FOR 0-0
G. Cordova
Green River Grapplers
Red Desert Throwdown
Round 2 (4 Man)
82.00
07/21
L
FOR 0-0
B. Gilmore
Wolfpack
Red Desert Throwdown
Round 1 (4 Man)
82.00
04/13
W
Replay
TF 14-4 2:53
J. Hatley
Torrington Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 7
78
04/13
W
Replay
DEC 10-8
B. Weaver
Windy City Wrestlers
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 5
78
04/13
W
Replay
TF 12-2 2:51
P. Hansen
Green River Grapplers Wrestling
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 4
78
04/13
W
Replay
TF 10-0 1:32
G. Reher
Tri-State Grapplers
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 3
78
04/13
L
Replay
TF 10-0 1:14
D. Hansen
Douglas Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Free
Round 1
78
04/13
L
DEC 3-1
I. Reynolds
Windy City Wrestlers
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 7
78
04/13
W
Replay
DEC 5-2
B. Weaver
Windy City Wrestlers
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 6
78
04/13
W
Replay
DEC 7-3
B. Rodgers
Eastside United Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 5
78
04/13
W
F 9-0 3:14
L. Eakerns
Cody Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 4
78
04/12
W
DEC 9-2
B. Emery
Diamondville Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 3
78
04/12
W
Replay
F 2-0 0:59
E. Orton
Evanston Elite Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 2
78
04/12
L
F 4-0 1:18
D. Hansen
Douglas Wrestling Club
2024 WAWA Kids/16U/Jr State - Folk
Round 1 32-64
78
03/23
L
DEC 4-2
C. Frude
Cowboy Kids Wrestling Club
Cowboy Kids Shootout - Folkstyle
Round 1 (4 Man)
82A
02/17
W
F 0-0
L. Free
Legacy Boltz Wrestling Club
P2P - Gladiator Clash WY
Round 5 (6 Man)
74-80
02/17
W
DEC 0-0
A. Tuzson
Scottsbluff Wrestling Club
P2P - Gladiator Clash WY
Round 4 (6 Man)
74-80
02/17
W
F 0-0
J. Betsinger
CWC Thunder
P2P - Gladiator Clash WY
Round 3 (6 Man)
74-80
02/17
W
DEC 0-0
D. Nix
Casper Wrestling Club
P2P - Gladiator Clash WY
Round 2 (6 Man)
74-80
11/18
L
MD 12-2
E. Murray
Wind River
Shoshoni Junior High Tournament
6th Wrestleback (32 Man)
77
11/18
W
DEC 0-0
L. Hereford
Fort Washakie
Shoshoni Junior High Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
77
11/17
W
DEC 0-0
B. Link
Greybull/Riverside
Shoshoni Junior High Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
77
11/17
L
F 0-0
F. Lewis
Thermopolis Middle School
Shoshoni Junior High Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
77
11/17
W
F 0-0
K. Niel
Dubois
Shoshoni Junior High Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
77
10/27
W
MD 16-2
M. Kellogg
Glenrock
2023 Southeast JH Quad
Round 3 (4 Man)
71-72
10/26
W
DEC 7-0
H. James
Burns/Pine Bluffs
2023 Southeast JH Quad
Round 2 (4 Man)
71-72
10/26
W
DEC 9-2
A. Hillard
Lingle-Ft. Laramie
2023 Southeast JH Quad
Round 1 (4 Man)
71-72
10/21
L
MD 14-1
Q. Roemmich
Lander Middle School
Fort Washakie Middle School Invite 2023
3rd
75
10/21
W
F 8-0 2:37
T. Herman
Lander Middle School
Fort Washakie Middle School Invite 2023
Round 4 Consi Semi & Final RR
75
10/21
W
DEC 9-2
R. Williams
Dubois MS
Fort Washakie Middle School Invite 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
75
10/21
W
MD 12-0
J. Platt
Lander Middle School
Fort Washakie Middle School Invite 2023
Round 3
75
10/21
L
DEC 4-0
E. Murray
Wind River MS
Fort Washakie Middle School Invite 2023
Round 2
75
10/21
W
F 8-0 2:00
C. Lock
Lander Middle School
Fort Washakie Middle School Invite 2023
Round 1 (16 Man)
75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/14
W
DEC 9-2
W. Witt
Buffalo Outlaws Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 1
70
04/14
W
F 11-2 3:26
D. Baughman
Glenrock Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 1 32-64
70
04/14
L
F 2-0 0:52
T. Connors
Buffalo Outlaws Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 5
70
04/14
W
DEC 6-3
C. Thompson
Riverton USA Wrestling
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 4
70
04/14
L
F 7-0 1:42
A. Gilbert
Cowboy Kids Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 3
70
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021