Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Isaiah Malloy
Results
Youth Results
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Sycamore WC
Sycamore Wrestling Club
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
W
DEC 7-1
R. Arteaga
MENDOTA MAT MASTERS
Stillman Valley Beginner`s 2020
Round 3 (3 Man)
93-101
01/25
W
DEC 1-0
C. Lind
Rockets Wrestling club
Stillman Valley Beginner`s 2020
Round 2 (3 Man)
93-101
01/12
L
F 5-2 2:14
A. Berringer
North Boone WC
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 3
512
01/12
L
F 0-0 1:29
R. Yavorski
Oswego WC
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 2
512
01/12
L
F 5-0 1:48
K. Baumann
Sandwich Little Indians
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 1
512
12/29
L
DEF 0-0
A. Berringer
North Boone Wrestling Club
DeKalb Open
Round 2 (4 Man)
91-96
12/29
L
DEF 0-0
B. Weber
Fox Lake Wrestling Club
DeKalb Open
Round 3 (4 Man)
91-96
12/29
L
F 2-0 0:39
B. Emmert
Tiger Town Tanglers
DeKalb Open
Round 1 (4 Man)
91-96
12/27
L
F 3-2 1:39
A. Berringer
North Boone Wrestling Club
Rockford Bad Boys Open
Round 4
512
12/27
L
DEC 8-2
J. Olsen
Rockford Wrestling Club
Rockford Bad Boys Open
Round 2
512
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 7-2 1:27
A. Santana
Golden Eagles WC
IKWF North Regional-Sycamore
Round 5
89
02/24
L
F 4-0 0:30
K. Pollock
Golden Eagles WC
IKWF North Regional-Sycamore
Round 3
89
01/06
L
F 2-2 0:37
F. Acevedo
Rockets WC
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 3
1209
01/06
W
MD 8-0
N. Flowers
Rock Falls Jr. Rockets Wrestling
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 2
1209
01/06
L
F 2-0 0:14
J. Brown
Batavia WC
Sechrest-Sycamore Good Guys Tournament
Round 1
1209
12/29
L
F 2-0 0:26
B. Tourdot
Rochelle Wrestling Club
Rockford Bad Boys Open
Round 4
510
12/29
L
F 2-0 0:18
K. Ortiz
Kaneland Knights Wrestling Clu
Rockford Bad Boys Open
Round 3
510
12/29
L
F 6-1 0:24
R. Dvorak
Crystal Lake Wizards
Rockford Bad Boys Open
Round 2
510
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024