Sep 2-8 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
U20 World Championships
Sep 7-8 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Sep 7-8 · Resumes Today at 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason Tipsword
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Cumberland
Toledo (Cumberland)
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
F 2-0 0:19
T. Easter
---
IWCOA 2020 C Sect Heyworth
4th Wrestleback (16 Man)
132
03/08
L
F 6-0 1:23
A. Mihelic
Washington
IWCOA 2020 C Sect Heyworth
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
03/08
W
MD 12-0
R. Rocke
Tremont
IWCOA 2020 C Sect Heyworth
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
03/01
L
F 11-2 3:47
T. Easter
---
IWCOA 2020 C Reg Mahomet Seymour
Placement Matches (8 Man)
132
03/01
W
F 7-0 2:29
N. Roberts
Robinson
IWCOA 2020 C Reg Mahomet Seymour
Semis & 1st WB (8 Man)
132
03/01
W
DEC 6-0
M. Falls
---
IWCOA 2020 C Reg Mahomet Seymour
Quarterfinals (8 Man)
132
02/08
L
TF 16-1 5:54
D. Ritter
Olney (Richland County)
IHSA 1A Regional @ Robinson
Consi Semis
126
02/08
W
F 5-0 1:16
E. McColpin
Robinson
IHSA 1A Regional @ Robinson
Semis and WB3
126
02/08
L
F 4-0 1:48
J. Trent
Monticello
IHSA 1A Regional @ Robinson
Quarters and WB1
126
12/27
L
F 7-6 2:26
C. Segrest
Hillsboro
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
126
12/27
L
F 4-0 1:17
S. Stevens
Oregon
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
126
12/27
L
F 11-3 1:30
J. Grunder
Erie Prophetstown
ABE`s Rumble
Round 1 (32 Team)
126
12/27
L
F 2-0 0:28
F. Barney
Elmhurst IC
ABE`s Rumble
Semis & WB (16 Team)
132
12/27
L
F 5-0 1:31
Z. Foote
Camp Point Central
ABE`s Rumble
Quarters & WB (16 Team)
126
12/27
L
F 5-0 1:46
T. Morris
Clifton Central
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
126
12/27
L
F 2-0 0:26
Z. Foote
Camp Point Central
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
126
12/27
L
F 2-0 1:07
N. Fever
Prairie Central
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
126
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 0:28
J. Hinman
Benton
IHSA 1A Regional @ Robinson
Consi Semis
120
02/02
L
F 2-0 0:38
E. Stifle
---
IHSA 1A Regional @ Robinson
Quarters and WB1
120
12/08
L
F 0-0 1:34
T. Grant
Beardstown
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
120
12/08
L
F 0-0 1:10
J. Pierce
Tremont
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
120
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021