Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aaron Brown
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2017-2018
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2010-2011
Team Name
De Soto Kids
De Soto Kids Wrestling
DeSoto Kids Wrestling
Desoto Kids Wrestling Club
Eudora Jr. Cardinal Wrestling
Eudora Jr. Cardinals
The Farm
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 9-0 2:33
R. Crooks
---
OMM Open/Novice/Girls Tournament
Round 4
100-105
01/21
W
F 2-0 0:51
A. Quillen
Ottawa Mat Masters
OMM Open/Novice/Girls Tournament
Round 3
100-105
01/21
L
F 2-0 1:21
K. Emling
Chanute Wrestling Club
OMM Open/Novice/Girls Tournament
Round 2
100-105
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
F 7-0 1:56
C. Suchy
Team Vipers
Leavenworth Open 2016
Round 4 (5 Man)
76-80
01/31
L
F 0-0 2:03
N. Gutierrez
---
Leavenworth Open 2016
Round 3 (5 Man)
76-80
01/31
W
F 2-0 1:15
M. Bahnmaier
Sunflower Kids Wrestling Club
Leavenworth Open 2016
Round 2 (5 Man)
76-80
01/31
L
DEC 7-0
D. Fraser
The Farm
Leavenworth Open 2016
Round 1 (5 Man)
76-80
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/07
L
DEC 5-3
G. Lee
Derby
Park City-Wichita Classic 2015
Semis & 3rd WB (16 Man)
73
03/07
W
FOR 0-0
A. Enfield
Team Haysville
Park City-Wichita Classic 2015
2nd Wrestleback (16 Man)
73
03/07
L
F 2-0 0:44
J. Stinnett
Fort Scott
Park City-Wichita Classic 2015
Round 1 (16 Man)
73
02/21
W
DEC 2-0
C. Botts
---
Ottawa Mat Masters Open (PM Session)
Round 6
70 B
02/21
W
F 2-0 0:52
P. Manning
Osage City Wrestling Club
Ottawa Mat Masters Open (PM Session)
Round 5
70 B
02/21
W
MD 10-2
T. Williams
Burlington Wrestling Club
Ottawa Mat Masters Open (PM Session)
Round 3
70 B
02/21
W
DEC 5-0
C. Strope
Fort Riley Wrestling Academy
Ottawa Mat Masters Open (PM Session)
Round 1
70 B
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 0-0
R. Blevins
Bonner Springs Wrestling Club
Spencer Buck Memorial Novice/Open
2nd Wrestleback (8 Man)
64
01/12
L
F 0-0
D. Lamberd
Bonner Springs Wrestling Club
Spencer Buck Memorial Novice/Open
Semis & 1st WB (8 Man)
64
01/12
W
DEC 4-0
N. Carrol
---
Spencer Buck Memorial Novice/Open
Quarterfinals (8 Man)
64
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 5-0
P. Campbell
Team Hawks
Leavenworth County Open 2013
Round 4 (5 Man)
61C
03/02
L
F 0-0 0:34
M. Scholz
Effingham Wrestling Club
Leavenworth County Open 2013
Round 3 (5 Man)
61C
03/02
L
F 0-0 2:46
J. Haberle
NLD
Leavenworth County Open 2013
Round 2 (5 Man)
61C
03/02
W
DEC 8-5
L. Ghoston
Topeka Tornados
Leavenworth County Open 2013
Round 1 (5 Man)
61C
12/29
W
MD 13-4
J. Rodgers
Wellsville Kid Matters
Johnson Co. Kids Classic Open & Novice
Placement Matches (8 Man)
58B
12/29
W
DEC 9-2
X. Tungjaroenkul
Emporia
Johnson Co. Kids Classic Open & Novice
Semis & 1st WB (8 Man)
58B
12/29
W
DEC 7-4
D. Waggerman
Paola Wrestling Club
Johnson Co. Kids Classic Open & Novice
Quarterfinals (8 Man)
58B
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 5-7 2:00
Z. Wilson
---
Topeka Thunderbirds
Round 3 (4 Man)
48-49
01/30
W
MD 17-3
R. Williams
Bonner Springs Wrestling Club
Topeka Thunderbirds
Round 2 (4 Man)
48-49
01/30
L
DEC 11-9
R. Hinck
Trailhands
Topeka Thunderbirds
Round 1 (4 Man)
48-49
01/09
L
TF 16-0
J. White
Pittsburg Wrestling Club
Woods Classic
4th Wrestleback (32 Man)
49
01/09
W
DEC 5-2
D. Vincent
---
Woods Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
49
01/09
L
DEC 4-1
J. Bell
Coffeyville
Woods Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
49
01/02
L
DEC 9-4
Z. Wilson
---
Rossville Holiday Classic
Placement Matches (8 Man)
48-49
01/02
W
MD 9-0
A. Meyer
Rossville Wrestling Club
Rossville Holiday Classic
round three
48-49
01/02
L
DEC 6-2
B. Mason
Con-Kids Wrestling
Rossville Holiday Classic
round two
48-49
01/02
W
DEC 12-8
A. Huaracha
St. Marys Wrestling Club
Rossville Holiday Classic
round one
48-49
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024