Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 2:30 PM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7 · Resumes Tomorrow at 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kamden Love
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Monterey Trail
Monterey Trail
Monterey Trail HS
Monterey Trails HS
South Sioux City
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-3 4:30
N. Dickey
River City
SJS Div 2 Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
159
02/10
W
F 9-1 2:17
M. Perez
Vanden
SJS Div 2 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
159
02/10
L
F 7-0 2:44
N. Moffett
Gregori
SJS Div 2 Championships
Round 1 (16 Man)
159
02/03
W
F 4-2 2:03
T. Nelson
C K Mc Clatchy
Sac Metro League
Placement Matches (8 Man)
159
02/03
W
F 5-0 2:20
A. Martinez
Grant
Sac Metro League
2nd Wrestleback (8 Man)
159
02/03
L
F 2-0 0:24
B. Strika
Laguna Creek H S
Sac Metro League
Semis & 1st WB (8 Man)
159
01/06
L
F 2-2 1:45
W. Coker
Winters
3rd Annual Cotter Memorial (Boys)
4th Wrestleback (32 Man)
157 Boys
01/06
W
F 6-0 1:30
R. Solis
Jesuit
3rd Annual Cotter Memorial (Boys)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
157 Boys
01/06
W
F 2-0 1:00
M. Almuslimawi
Valley High
3rd Annual Cotter Memorial (Boys)
2nd Wrestleback (32 Man)
157 Boys
01/06
L
DEC 4-3
J. Casteneda
Roseville
3rd Annual Cotter Memorial (Boys)
Round 1 (32 Man)
157 Boys
12/30
L
TF 16-0 2:59
A. Smushko
Antelope
No Guts, No Glory-Men`s
2nd Wrestleback (64 Man)
157
12/29
L
DEC 6-5
X. Talley
Delhi
No Guts, No Glory-Men`s
Round 1 (64 Man)
157
11/25
L
F 2-3 3:20
M. Bernier
Davis Senior HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 2 (4 Team)
157
11/25
W
F 7-5 3:05
J. Osborne
Bella Vista HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 3 (4 Team)
157
11/25
L
DEC 0-0 SV
H. Maugeri
Thomas Downey HS
Inaugural Thunder Duals Invitational
Round 1 (4 Team)
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 4-2 SV
T. DeSpain
Lincoln (Stockton)
2023 Del Oro JV Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
147
01/21
L
DEC 10-3
L. Mitchell
Vacaville
2023 Del Oro JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
147
01/21
W
F 2-0 3:32
A. Altamirano
Rocklin
2023 Del Oro JV Invitational
Round 1 (16 Man)
147
01/14
W
F 0-0 1:55
R. Lomeli
Oroville HS
Sutter Classic JV/Girls Tournament 2023
Placement (24 Man)
138
01/14
W
DEC 3-1
A. Uribe
Sutter HS
Sutter Classic JV/Girls Tournament 2023
Semis & WB (24 Man)
138
01/13
L
DEC 5-0
J. Triantafyllou
Chico HS
Sutter Classic JV/Girls Tournament 2023
Quarters & WB (24 Man)
138
01/13
W
F 0-0 2:25
K. Shook
Middletown HS
Sutter Classic JV/Girls Tournament 2023
Round 2 (24 Man)
138
01/08
L
DEC 7-5
A. Mendoza
Woodcreek
Vista Eagle JV Invitational 2023
Placement Matches (8 Man)
141-143
01/07
W
DEC 2-1
E. Robbins
Oak Ridge
Vista Eagle JV Invitational 2023
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
141-143
01/07
W
F 2-0 2:18
Z. Medina
West Park High School
Vista Eagle JV Invitational 2023
Quarterfinals (8 Man)
141-143
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
DEC 11-4
T. Wolsmann
Blair
Sergeant Bluff-Luton JV Tournament
Finals (8 Man)
Bracket3
12/14
L
F 2-0 0:40
P. Koster
Kingsley-Pierson
Sergeant Bluff-Luton JV Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket3
12/13
L
F 9-2 4:00
B. Philips
Akron-Westfield
Sergeant Bluff-Luton JV Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket3
12/11
L
F 2-2 1:13
A. Escaping-Fillmer
Platte County
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Placement Matches
120
12/11
L
F 4-1 3:11
E. Quintana
Olathe South
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 3
120
12/11
L
F 2-0 0:47
B. Maxwell
Glenwood
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 1
120
12/11
L
F 2-0 0:46
K. Moore
Blue Valley Southwest
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Friday Night Round 6
120
12/10
L
F 2-0 0:14
J. Johnson
Brandon Valley
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
120
12/10
L
F 5-0 0:31
K. Allen
St. Thomas Aquinas
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
120
12/10
L
F 11-3 1:40
P. Sanchez
Creighton Prep
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
120
12/08
L
F 2-0 0:44
W. Mogensen
Sioux City North
BHRV/South Sioux City/Sioux City North
Champ. Round 1
120
12/08
L
F 4-1 0:26
G. Vargas
Boyden-Hull/Rock Valley
BHRV/South Sioux City/Sioux City North
Champ. Round 1
113
12/04
L
F 4-1 1:20
L. Wah
Omaha Benson
76th Annual Vern Ekfelt Invitational
Placement Matches
120
12/04
L
F 5-1 1:51
L. Williamson
Omaha North
76th Annual Vern Ekfelt Invitational
2019 Round 2
120
12/04
W
FOR 0-0
N. Hecht
Elkhorn North
76th Annual Vern Ekfelt Invitational
2019 Round 3
120
12/04
L
F 7-0 1:56
J. Sheard
---
76th Annual Vern Ekfelt Invitational
2019 Round One
120
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024