Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eric Blum
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Verona
Verona Area
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 2-1 3:21
D. Brown
Madison West
WIAA D1 Reg.2 @ Middleton
1st, 3rd, 5th (8 Man)
152
02/15
L
F 1-4 3:05
K. Prellwitz
---
WIAA D1 Reg.2 @ Middleton
Quarterfinals (8 Man)
152
02/01
W
DEC 5-4
W. Ruidl
Waukesha North
Hustisford Invitational
Placement Matches (16 Man)
152
02/01
W
F 0-0 0:22
N. Mullen
Kenosha St. Joseph
Hustisford Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/01
W
F 0-0 1:36
A. Leurquin
Fort Atkinson
Hustisford Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/01
L
F 0-0 3:26
A. Saldana
Johnson Creek
Hustisford Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/01
L
F 8-6 3:21
R. Long
---
Evansville/Albany @ Verona Area
Round 1
152
01/08
L
F 11-5 5:17
P. Kaufman
Madison Memorial
Madison Memorial @ Verona Area
Round 1
152
12/20
L
F 10-3 3:01
D. Brown
Madison West
Madison West @ Verona Area
Round 1
160
12/14
L
F 0-0 0:38
S. Getchell
Janesville Craig
Whitewater Invitational
Round 5 (12 Man)
152
12/14
L
F 0-0 1:51
D. Cushman
Whitewater
Whitewater Invitational
Round 4 (12 Man)
152
12/14
W
F 0-0 1:34
B. Ferguson
Rockford Auburn
Whitewater Invitational
Round 3 (12 Man)
152
12/14
W
F 0-0 1:24
J. Klein
Big Foot
Whitewater Invitational
Round 2 (12 Man)
152
12/14
W
F 0-0 0:42
F. Ballman
Palmyra-Eagle
Whitewater Invitational
Round 1 (12 Man)
152
12/13
L
F 2-0 1:49
E. Vance
Middleton
Verona Area @ Middleton
Round 1
152
12/11
L
TF 16-1 3:20
S. Getchell
Janesville Craig
Verona Area @ Janesville Craig
Round 1
152
12/07
W
MD 16-2
N. Ripple
Waukesha North
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2019
Round 5 Placement
152
12/07
W
F 9-5 4:45
D. Vernon
Clinton
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2019
Round 4
152
12/07
W
F 8-4 5:26
I. Birschbach
Winneconne
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2019
Round 3.1 after lunch
152
12/07
L
F 8-0 1:29
D. DuClos
Whitewater
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2019
Round 2
152
12/07
L
F 10-2 1:40
H. Augustine
---
Tom McGarvie Earlybird Scramble 2019
Round 1
152
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024