Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Lister
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Sandhills Thedford
Sandhills- Thedford
Sandhills-Thedford
Sandhills/Thedford
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:34
R. Anders
---
NSAA Class D District 4
Semis and WB5
160
02/09
W
F 2-0 0:49
K. Rinne
Dundy County Stratton
NSAA Class D District 4
WB 4
160
02/08
L
F 2-0 1:00
S. Simants
---
NSAA Class D District 4
Quarters and WB3
160
02/08
W
MD 10-2
D. Miller
Garden County
NSAA Class D District 4
Round 2
160
01/19
W
DEC 7-4
B. Scherich
Red Cloud
Mullen Invite
Finals
160
01/19
W
F 2-0 0:18
A. Nichols
Sumner-Eddyville-Miller
Mullen Invite
Round 4
160
01/19
L
DEC 3-1
J. Wid
---
Mullen Invite
Round 3
160
01/19
W
DEC 7-5
B. Scherich
Red Cloud
Mullen Invite
Round 2
160
01/19
L
F 5-0 3:27
S. Simants
---
Mullen Invite
Round 1
160
01/12
L
F 5-0 4:11
C. Slingsby
Ansley Litchfield
Knights Invitational 2019
Round 3
160
01/12
L
F 2-0 1:07
S. Simants
---
Knights Invitational 2019
Quarters
160
12/21
L
F 6-2 4:50
D. Schnell
---
Bronco Invite 2018
Round 5
170
12/21
W
F 4-1 2:40
S. McGill
---
Bronco Invite 2018
Round 4
170
12/21
L
F 4-0 3:50
B. Seier
Morrill
Bronco Invite 2018
Round 2
170
12/08
L
DEC 8-6
R. Mcfadden
---
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 6
170
12/08
L
F 0-0 2:46
G. Robertson
---
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 3
170
12/08
L
F 5-2 1:50
J. Stieb
Sumner Eddyville Miller
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 2
170
12/08
W
F 5-0 1:19
L. Hafer
Sandhills Thedford
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 1
170
12/07
W
DEC 8-3
B. Schaben
Arapahoe
Southern Valley Invitational 2018
Round #6
170
12/07
L
F 3-0 2:22
K. Cole
Medicine Valley
Southern Valley Invitational 2018
Round #5
170
12/07
L
F 2-0 1:16
T. Peterson
---
Southern Valley Invitational 2018
Round #4
170
12/07
W
DEC 7-4
J. Mapes
Alma
Southern Valley Invitational 2018
Round #2
170
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024