Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Tomorrow at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jason Le
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2013-2014
Team Name
Andrew Hill
Pennsauken
andrew hill
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/07
L
DEC 5-4
I. Gorsen
---
Cherry Hill East @ Pennsauken
Round 1
160
01/29
L
DEC 8-1
M. Still
Lenape
Pennsauken @ Lenape
Round 1
160
01/24
W
DEC 10-5
S. Hunte
Burlington Township
Pennsauken @ Burlington Township
Round 1
170
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
TF 19-4 5:37
C. Pavlides
---
NJSIAA District 26
Quarters (16 Man)
152
02/09
W
F 8-1 3:02
N. Wilson
---
Camden @ Pennsauken
Round 1
160
02/08
L
TF 19-4 5:59
J. Ummarino
Cherry Hill West
Pennsauken @ Cherry Hill West
Round 1
152
02/01
L
DEC 8-5
T. Jacobs
---
Pennsauken @ Rancocas Valley Regional
Round 1
152
01/30
L
DEC 5-3
M. Still
Lenape
Lenape @ Pennsauken
Round 1
152
01/26
L
F 12-4 3:07
J. O`Beirne
Holmdel
Holmdel @ Pennsauken
Round 1
160
01/18
L
F 8-0 3:22
J. Lovenduski
Northern Burlington ( Columbus)
Pennsauken @ Northern Burlington ( Columbus)
Round 1
152
01/11
L
DEC 6-1
M. McNeil-Ways
Delran
Pennsauken @ Delran
Round 1
152
01/04
L
TF 16-1 2:00
M. Limone
Burlington Township
Burlington Township @ Pennsauken
Round 1
160
12/29
L
F 0-0 5:49
C. Turnbull
Holy Cross
Palmyra Holiday Tournament
Placement Matches (8 Man)
160
12/29
W
F 0-0 4:16
S. Epting
Pitman
Palmyra Holiday Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
160
12/29
W
DEC 9-6
R. Cheung
New Egypt
Palmyra Holiday Tournament
Quarterfinals (8 Man)
160
12/21
L
F 13-3 5:14
R. Onorato
Paulsboro H.S.
Paulsboro H.S. @ Pennsauken
Round 1
160
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
MD 11-2
G. Pallenti
Pemberton Township
Pennsauken @ Pemberton Township
Round 1
132
01/19
L
F 15-3 3:21
V. Hellthaler
Northern Burlington ( Columbus)
Northern Burlington ( Columbus) @ Pennsauken
Round 1
138
01/09
L
F 13-3 5:18
E. Small
Westampton Technical BCIT
Westampton Technical BCIT @ Pennsauken
Round 1
138
01/05
W
F 0-0 3:12
J.
Burlington Township
Pennsauken @ Burlington Township
Round 1
145
12/30
L
F 0-0 5:15
S. Smyth
Palmyra
Palmyra Holiday Tournament
Semis & WB (10 Man)
145
12/30
W
DEC 12-7
G. Gomez
Middle Township
Palmyra Holiday Tournament
Cons. Round 2 (10 Man)
145
12/30
W
F 0-0 4:17
M. Soden
Pemberton Township
Palmyra Holiday Tournament
Cons. Round 1 (10 Man)
145
12/30
L
F 0-0 5:51
B. Cristman
New Egypt
Palmyra Holiday Tournament
Quarters (10 Man)
145
12/19
W
F 5-3 3:24
G. Gomez
Middle Township
George Maier Opening Day Tournament
Champ. Round 1
145
12/17
L
DEC 10-7
D. Bligh
Haddon Heights
George Maier Opening Day Tournament
Quarterfinals
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 0-0 1:59
C. Wolf
Haddon Twp Hgh School
Haddon Twp Hgh School @ Pennsauken
Round 1
132
02/06
L
F 0-0 1:08
A. Foggia
Northern Burlington ( Columbus)
Pennsauken @ Northern Burlington ( Columbus)
Round 1
132
01/16
L
F 0-0 0:55
J. Ziegler
---
Camden Catholic @ Pennsauken
Round 1
138
01/14
L
F 0-0 1:29
M. Limone
Burlington Township
Burlington Township @ Pennsauken
Round 1
138
01/12
L
F 0-0 3:45
A. Cameron
Delran
Pennsauken @ Delran
Round 1
138
01/03
L
DEC 8-5
N. Massaro
Gloucester
SJWHoF Sub Varsity
Round 1 (32 Man)
138B
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 9-1 1:36
R. Vega
Independence
2014 Blossom Valley Athletic League
Qtrs & 1 WB
147
02/22
L
F 5-2 2:00
J. Thalin
Santa Teresa
2014 Blossom Valley Athletic League
Round 1 (16 Man)
147
01/11
L
F 1-0 1:31
I. Simpliciano
---
Apple Cider Classic Individual
Semis & WB (32 Man)
154
01/11
L
FOR 0-0
C. Pillot-Sampson
Aragon
Apple Cider Classic Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
154
01/10
L
MD 11-0
K. BUCIO
---
Apple Cider Classic Duals 2014
Placement (16 Team)
152
01/10
L
F 2-0 1:11
C. Haywood
---
Apple Cider Classic Duals 2014
Quarters & WB (16 Team)
152
01/10
L
F 2-0 1:03
D. Escobar
Coalinga
Apple Cider Classic Duals 2014
Semis & WB (16 Team)
152
12/14
L
F 0-0 0:54
S. Yamamoto
Leland High School
3rd annual Webber Lawson 2nd Man
Semis & 1st WB (8 Man)
21
12/14
W
DEF 0-0
A. Tabag
Aptos High School
3rd annual Webber Lawson 2nd Man
Prelim WB
21
12/13
L
DEC 1-0
V. Ceniceros
Silver Creek High School
3rd annual Webber Lawson 2nd Man
Prelim
21
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024