Jul 3, 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Balderson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
LOUISVILLE
Louisville
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 4-2
S. Thomas
Liberty
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 3
165
01/27
W
F 4-1 1:27
J. Shinn
West Branch
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2b Consi
165
01/26
L
TF 17-2 5:49
Q. Callock
Alliance
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 1 (32 Man)
165
01/12
L
Replay
F 9-0 4:14
D. Badiu
BUCKEYE
2024 Maumee Bay Classic
Round 4 (consi)
165
01/12
L
Replay
F 2-0 0:32
K. Kostoff
COLERAIN
2024 Maumee Bay Classic
Round 2
165
12/29
L
Replay
MD 11-0
G. Borror
Midview
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 8 (Consi rd 4) Day 1
165
12/28
W
Replay
F 7-0 1:41
A. Condor
Beachwood
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 6 (Consi- R3) Day 1
165
12/28
L
Replay
F 7-1 0:53
E. Papalios
Beavercreek
Medina Invitational Tournament 2023
Round 2- (2 champ) Day 1
165
12/13
W
F 5-0 1:50
A. Whittenberger
Howland
Canfield Tri
Round 1
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 7-0 2:33
S. German
Salem
2023 West Branch NEO DII Sectional
3rd WB (16 Man)
144
02/25
L
TF 15-0 4:00
J. King
Norton
2023 West Branch NEO DII Sectional
Quarters
144
01/28
L
DEC 4-3
K. Klatka
Southeast
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 2b Consi
144
01/27
L
MD 11-0
J. Richardson
South Range
EOWL (Eastern Ohio Wrestling League)
Round 1 (32 Man)
144
01/21
L
DEC 11-5
C. Watkins
Springfield (Akron)
Joshua Hephner Memorial
Day 2- Round 2
144
01/21
W
F 6-10 3:50
S. Bates
Hubbard
Joshua Hephner Memorial
Day 2- Round 1
144
01/20
L
F 4-0 1:08
L. Koprowski
North Royalton
Joshua Hephner Memorial
Round 4
144
01/20
W
F 4-4 3:16
M. Morgan
Liberty
Joshua Hephner Memorial
Round 3
144
01/20
L
F 17-4 4:46
A. Smith
Austintown Fitch
Joshua Hephner Memorial
Round 2
144
01/13
L
Replay
DEC 10-3
W. Alejo
SANDUSKY
2023 Maumee Bay Classic
Round 4 (consi)
144
01/13
L
Replay
MD 15-3
A. Parish
PERRYSBURG
2023 Maumee Bay Classic
Round 2
144
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024