Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Iysten Syfert
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 5-2 3:20
C. Green
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
1st WB
1A 152
02/14
L
F 6-2 1:45
W. Girardi
---
2019 IHSA STATE CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
1A 152
02/09
L
MD 9-0
N. Critchfield
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
1st & 3rd (16 Man)
152
02/09
W
MD 13-2
C. Michaelis
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/09
L
F 0-0 5:08
J. Sexton
Champaign (St. Thomas More)
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
02/09
W
F 0-0 4:41
C. Johnson
Anna (A.-Jonesboro)
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
02/09
W
DEC 8-2
C. Michaelis
---
IHSA 1A Sectional @ Carterville
Round 1 (16 Man)
152
02/02
L
MD 10-1
N. Critchfield
---
IHSA 1A Regional @ Robinson
Placement Matches
152
02/02
W
F 10-1 4:15
B. Pollard
---
IHSA 1A Regional @ Robinson
Semis and WB3
152
02/02
W
F 6-0 2:35
B. Dillery
Robinson
IHSA 1A Regional @ Robinson
Quarters and WB1
152
12/28
W
F 6-5 3:39
S. Schlegl
Quincy Notre Dame
ABE`s Rumble
Placement (12 Team)
152
12/28
W
F 1-2 3:01
H. Locke
Rockridge
ABE`s Rumble
Round 1 (12 Team)
152
12/28
L
F 5-6 2:30
C. Enerson
Dwight
ABE`s Rumble
Round 2 (12 Team)
152
12/28
L
F 7-0 0:37
C. Casner
Prairie Central
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
152
12/28
L
MD 11-2
B. Kaiser
---
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
152
12/28
W
F 2-0 1:24
A. Schrader
Robinson
ABE`s Rumble
Round 4 (12 Team)
152
12/28
W
F 8-0 0:53
P. Burkhalter
Aurora Central Catholic
ABE`s Rumble
Round 5 (6 Team)
152
12/08
L
MD 12-1
J. Sinclair
PORTA
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Placement (32 Man)
160
12/08
L
F 0-0 4:00
R. cantu
---
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Semis & WB (32 Man)
160
12/08
W
MD 15-5
D. Whitehurst
Riverton
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Quarters & WB (32 Man)
160
12/08
W
F 0-0 0:14
S. Martinez
Kewanee
Rex Avery Petersburg PORTA Invite
Round 2 Champ (32 Man)
160
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024