Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Foust
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2016-2017
2014-2015
2013-2014
Team Name
MGM Wrestling Club
Monona Grove/ McFarland Wrestl
Monona Grove/McFarland
Monona Grove/McFarland Youth
Monona Grove/McFarland youth
Monona Grove/Mcfarland youth
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
F 2-0 0:26
C. Helwig
Sugar River Wrestling Club
2017 Oregon Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
67-73
01/07
L
TF 15-0 2:50
J. Schultz
Oregon
2017 Oregon Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
67-73
01/07
W
DEC 4-2
C. Inwood
Milton Monsters Wrestling Club
2017 Oregon Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
67-73
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/15
W
MD 14-0
B. Breneman
Pardeeville Bulldog Youth Wres
Rio Youth Wrestling Tournament
4th round all brackets
52-54
03/15
L
F 2-0 0:43
M. Terry
Rising Stars
Rio Youth Wrestling Tournament
3rd round
52-54
03/15
L
TF 17-0 3:00
R. Taylor
Fort Atkinson Youth Wrestling
Rio Youth Wrestling Tournament
2nd round all brackets
52-54
03/01
L
DEC 8-5
E. Karls
Monona Grove/McFarland
Lake Mills Youth Wrestling Tournaent
Round 3 (4 Man)
49-53
03/01
W
F 5-1 1:30
J. Brzowski
Lake Mills Mat Club
Lake Mills Youth Wrestling Tournaent
Round 2 (4 Man)
49-53
03/01
L
MD 11-0
G. Schroud
Waterloo Wrestling
Lake Mills Youth Wrestling Tournaent
Round 1 (4 Man)
49-53
01/25
W
F 11-2 2:00
W. Rumppe
---
Evansville Demons Youth Tournament 2015
Round 3
55-62
01/25
L
DEC 11-8
N. Quamme
Fort Atkinson Youth Wrestling
Evansville Demons Youth Tournament 2015
Round 2
55-62
01/04
W
F 8-3 2:54
M. Gavinski
Oregon Youth Wrestling Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 3
54-54
01/04
L
DEC 11-6
C. Walker
Orfordville
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 2
54-54
12/14
W
MD 19-5
M. Gavinski
Oregon Youth Wrestling Club
2014 Sugar River Raider Rumble
Round 3 (4 Man)
54-59
12/14
W
F 5-0 0:48
W. Rumppe
---
2014 Sugar River Raider Rumble
Round 2 (4 Man)
54-59
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/04
L
MD 9-1
R. Heine
Fort Atkinson Wrestling Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 3
47-48
01/04
W
DEC 7-6
C. Venden
Oregon Youth Wrestling
Cambridge Classic Youth Tournament
Round 2
47-48
01/04
W
F 0-0 2:46
D. Jerome
Bulldog Youth Wrestling Club
Cambridge Classic Youth Tournament
Round1
47-48
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024