Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carson McGowan
Results
Youth Results
Season
2023-2024
2021-2022
2018-2019
Team Name
CAMERON
Cameron Youth Wrestling
Cameron Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
F 2-0 0:15
D. Buelterman
INDEPENDENCE
2023 TONKA TOUGH
Round 5 (5 Man)
125-130
12/17
L
F 2-2 2:21
K. Kinzey
PLATTE COUNTY
2023 TONKA TOUGH
Round 3 (5 Man)
125-130
12/17
L
F 7-0 1:01
O. Yates
GREATER HEIGHTS
2023 TONKA TOUGH
Round 2 (5 Man)
125-130
12/17
L
F 2-0 0:34
E. Smith
LAWSON
2023 TONKA TOUGH
Round 1 (5 Man)
125-130
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
DEC 8-6
E. Ammer
Greater Heights wrestling
Plattsburg Tigerfest
Round 5
100
01/16
W
F 2-0 0:12
E. Eastep
SMITHVILLE YOUTH WRESTLING
Plattsburg Tigerfest
Round 4
100
01/16
W
F 4-4 3:22
W. Jacobs
Cameron Youth Wrestling Club
Plattsburg Tigerfest
Round 3
100
01/16
L
F 5-9 5:30
K. Stevinson
Cameron Youth Wrestling Club
Plattsburg Tigerfest
Round 2
100
01/16
L
F 0-9 3:30
B. Lopeman
Platte County wrestling club
Plattsburg Tigerfest
Round 1
100
01/02
L
FOR 0-0
J. Lichlyter
Piper Wrestling club
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
Round 5 (5 Man)
100
01/02
L
FOR 0-0
W. Jacobs
Cameron Youth Wrestling
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
Round 4 (5 Man)
100
01/02
L
FOR 0-0
E. Neldon
Victory Wrestling
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
Round 3 (5 Man)
100
01/02
L
FOR 0-0
O. Glover
Girard Matside Wrestling Acade
Johnson Co Kids Classic AM -Novice/Girls
Round 2 (5 Man)
100
12/12
W
F 0-0 0:15
E. Eastep
Smithville youth wrestling
Excelsior Springs Novice / Girls Tournament
Round 4
100A
12/12
W
F 2-0 0:23
B. Lopeman
Platte County Wrestling Club
Excelsior Springs Novice / Girls Tournament
Round 3
100A
12/12
W
F 2-0 0:36
K. Vick
Excelsior Springs
Excelsior Springs Novice / Girls Tournament
Round 1
100A
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/09
L
F 6-2 1:43
D. Jacobs
Sullivan County Wrestling Club
The Dave Kinen Classic
Round 5
55
12/09
L
F 3-4 0:52
C. Sensenich
Blue Pride Wrestling Club (BPW
The Dave Kinen Classic
Round 4
55
12/09
L
F 9-0 2:48
L. Howell
Blue Pride Wrestling Club (BPW
The Dave Kinen Classic
Round 3
55
12/09
L
DEC 9-8
B. Tunnell
Trenton Kids Wrestling Club
The Dave Kinen Classic
Round 2
55
12/09
W
DEC 9-7
J. Black
Trenton Kids Wrestling Club
The Dave Kinen Classic
Round 1
55
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021