Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Breklyn Schutte
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
MFL MAR MAC
MFL MARMAC
MFL Mar Mac
MFL Mar Mac Youth Wrestling
MFL Mar-Mac
MFL MarMac
MFL MarMac Youth
MFL MarMac Youth Wrestling
MFLMARMAC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 6-5
J. Fullhart
Northeast Iowa Wrestling club
Iowa AAU Girls State
Round 4 - Round of 16 and WB
85
02/17
W
F 2-0 0:48
K. Kansier
North Crawford/Seneca
North Crawford-Seneca After School Brawl
rd5
84-90
02/17
L
F 7-0 2:41
Q. Jacobus
North Crawford/Seneca
North Crawford-Seneca After School Brawl
rd3
84-90
02/17
L
DEC 11-8
K. Kinserdahl
North Crawford/Seneca
North Crawford-Seneca After School Brawl
rd2
84-90
01/28
W
F 4-0 0:33
T. Mcgowan
USA mat club
Beckman Little Blazers
Round 4
G5th-6th-#3
01/28
W
F 6-3 2:28
A. Poll
Maquoketa Little Cards
Beckman Little Blazers
Round 3
G5th-6th-#3
01/28
L
DEC 8-2
M. McCauley
Warrior Youth Wrestling
Beckman Little Blazers
Round 2
G5th-6th-#3
01/14
W
F 6-2 0:58
A. Raber
Starmont
*1 hour Delay* MFLMarMac Youth BULLPUP Tournament
round 4
12
01/14
W
DEC 8-4
S. Schrader
NFV
*1 hour Delay* MFLMarMac Youth BULLPUP Tournament
Round 2
12
01/14
W
DEC 7-0
K. Langdon
Prairie du Chien Wrestling
*1 hour Delay* MFLMarMac Youth BULLPUP Tournament
Round 1
12
01/07
W
F 7-2 1:51
C. Staggs
Outlaw Wrestling Club
Central Youth Wrestling Tournament
Round 4
5th-6th-3
01/07
L
F 5-0 0:38
G. Keener
Alburnett Mat Pack
Central Youth Wrestling Tournament
Round 3
5th-6th-3
01/07
W
F 5-0 0:24
B. Thorson
Central Little Warriors
Central Youth Wrestling Tournament
Round 2
5th-6th-3
12/28
W
F 9-6 2:31
L. Nerison
EB Mat Club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 23
12/27
W
DEC 8-1
B. Kleckner
Osage Little Devil Wrestling
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
Bracket 23
12/27
L
DEC 14-7
L. Jorgenson
Waverly Area Wrestling Club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 23
12/27
W
DEC 5-2
L. Nerison
EB Mat Club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 23
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
F 5-3 2:41
B. Schillinger
Central Iowa Wrestling Academy
Iowa AAU Girls State Championship
Placement Matches (32 Man)
82
02/26
W
DEC 9-5
B. Moore
Sigourney-Keota
Iowa AAU Girls State Championship
6th Wrestleback (32 Man)
82
02/26
L
F 7-0 1:16
L. Moos
Hinton Mathawks
Iowa AAU Girls State Championship
Semis & 5th WB (32 Man)
82
02/26
W
DEC 8-2
M. Heyer
Forest City
Iowa AAU Girls State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
82
02/26
W
F 11-6 2:44
S. Dutler
East Buchanan Mat Club
Iowa AAU Girls State Championship
Round 2 Champ & WB (32 Man)
82
02/26
W
F 2-2 1:35
J. Sheckels
RRW
Iowa AAU Girls State Championship
Round 1 (32 Man)
82
01/29
W
F 2-2 0:44
S. Dutler
East Buchanan Mat Club
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 4
3rd-4th #4
01/29
W
F 6-0 1:48
A. Weliver
Sailor Mat Club
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 3
3rd-4th #4
01/29
W
F 4-0 1:37
A. Konichek
Prairie du Chien
Little Blazers - Battle for the Blade
Round 2
3rd-4th #4
01/15
W
F 2-0 0:55
M. Tuecke
MFL MARMAC
MFL Marmac Bullpup Round 2
Round 3
18
01/15
W
F 2-2 1:43
C. Staggs
Outlaw
MFL Marmac Bullpup Round 2
Round 1
18
12/28
L
DEC 8-2
S. Steger
East Buchanan
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 13
12/27
W
F 6-2 2:24
E. Morrison
Big Game Wrestling Club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 13
12/27
W
F 2-0 0:48
M. Miehe
Wahawk wrestling club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 13
11/20
W
F 6-3 1:34
H. Dungey
Chickasaw Elite Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 5 (5 Man)
66-71
11/20
W
F 2-0 0:57
C. Staggs
Outlaw Wrestling
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 4 (5 Man)
66-71
11/20
L
DEC 9-6
J. Fullhart
Northeast Iowa Wrestling Club
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 2 (5 Man)
66-71
11/20
W
F 2-0 0:48
B. Bakken
Outlaw Wrestling
1st Annual N.E.I.W.C.
Round 1 (5 Man)
66-71
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024