Today · 1:00 PM UTC
2024 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Sep 7-8, 12:00 PM UTC
Waterway Duals
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
CA Super 32 Early Entry 2024
Sep 7-8, 4:00 PM UTC
Preseason Kickoff
Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Harnage
Results
Other Results
Season
2017
2016
2015
2014
2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 5-3
K. Giddens
Canes Elite Grapplers
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 3 (4 Man)
51
02/04
W
TF 15-0
J. Gallagher
South Georgia Athletic Club
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 3 (4 Man)
48
02/04
L
F 0-0
B. Smith
South Paulding Junior Spartans
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 2 (4 Man)
51
02/04
L
DEC 7-0
J. Starley
The Storm Center Wrestling
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 2 (4 Man)
48
02/04
W
DEC 5-4
B. Randall
RTCA
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 1 (4 Man)
51
02/04
L
F 0-0
C. Mcelligott
Morris Fitness
SGAC Devil Dog Challenge BATTLE4BELT
Round 1 (4 Man)
48
01/28
L
DEC 7-5
W. 128.9
---
Michael Gay Memorial Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
54
01/28
L
MD 11-0
B. Randall
RTCA
Michael Gay Memorial Tournament
Round 3 (3 Man)
51
01/28
L
F 0-0 0:26
C. Cowan
Canes Elite Grapplers
Michael Gay Memorial Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
54
01/28
L
DEC 5-2
K. Giddens
---
Michael Gay Memorial Tournament
Round 2 (3 Man)
51
01/28
W
F 0-0 1:23
T. Ridgeway
Canes Elite Grapplers
Michael Gay Memorial Tournament
Quarterfinals (8 Man)
54
01/14
W
DEC 5-4
K. Giddens
---
Midget Hornet Classic
Round 3 (4 Man)
51
01/14
W
F 2-0 0:35
J. Gallagher
South Georgia Athletic Club
Midget Hornet Classic
Round 2 (Best of 3)
48
01/14
L
DEC 8-2
K. Ali
Ocilla Wrestling Club
Midget Hornet Classic
Round 2 (4 Man)
51
01/14
W
F 2-0 0:32
J. Gallagher
South Georgia Athletic Club
Midget Hornet Classic
Round 1 (Best of 3)
48
01/14
W
F 5-0 0:35
S. Sumner
Ocilla Wrestling Club
Midget Hornet Classic
Round 1 (4 Man)
51
01/07
W
MD 15-2
J. Gallagher
South Georgia Athletic Club
South Georgia Classic
Round 3 (3 Man)
48
01/07
L
TF 15-0
E. Schafer
The Storm Wrestling Center
South Georgia Classic
Round 2 (3 Man)
48
2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
W
F 10-7
K. Giddens
Canes Elite Grapplers
Tomahawk Classic
Round 2 (3 Man)
51
12/03
W
F 4-4
S. Sumner
Ocilla Wrestling Club
Tomahawk Classic
Round 1 (3 Man)
51
03/06
L
DEC 6-2
J. Majors
Compound Wrestling
2016 Georgia Big/Little Kids State
Round 9 (5th WB 32, 3rd WB 16 1st WB 8)
45
03/06
L
F 2-0 0:11
A. Torres
North Hall Jr Trojans Wrestling Club
2016 Georgia Big/Little Kids State
Round 4 Qtr Finals
45
02/27
W
DEC 10-4
B. Allen
Harris County Wrestling Club
Georgia Kids State Qualifier - Valdosta
Round 2 (3 Man)
45
02/27
L
DEC 10-3
H. Thiemann
Unattached
Georgia Kids State Qualifier - Valdosta
Round 1 (3 Man)
45
02/20
W
TF 15-5
K. Giddens
---
The Hurricane Classic
Round 2 (Best of 3)
45
02/20
W
F 0-0 2:49
K. Giddens
---
The Hurricane Classic
Round 1 (Best of 3)
45
02/06
W
TF 11-0
K. Giddens
---
SGAC Devil Dog Challenge
Round 3 (Best of 3)
45
02/06
L
DEC 12-6
K. Giddens
---
SGAC Devil Dog Challenge
Round 2 (Best of 3)
45
02/06
W
DEC 5-0
K. Giddens
---
SGAC Devil Dog Challenge
Round 1 (Best of 3)
45
01/23
W
F 0-0
K. Giddens
---
South Georgia Classic
Round 3 (3 Man)
45
01/23
L
F 0-0 2:39
E. Schafer
The Storm Wrestling Center
South Georgia Classic
Round 1 (3 Man)
45
2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/19
L
DEC 11-4
J. Starley
The Storm Wrestling Center
2nd Annual Rumble at the River
Round 3 (3 Man)
45
12/19
W
F 0-0
K. Giddens
---
2nd Annual Rumble at the River
Round 2 (3 Man)
45
12/05
L
F 0-0
H. Thiemann
Unattached
Kent Townley Memorial Tournament
Round 3 (4 Man)
45-55
12/05
L
F 0-0
P. Mcdonald
Toombs County Kids Wrestling Club
Kent Townley Memorial Tournament
Round 2 (4 Man)
45-55
12/05
L
F 0-0
P. Reeves
Unattached
Kent Townley Memorial Tournament
Round 1 (4 Man)
45-55
11/21
W
DEC 13-11 SV
B. Brown
Ocilla Wrestling Club
Robbie Rogers Bulldog Pre-Season
Round 3 (4 Man)
45-50
11/21
W
DEC 10-9
K. Wheeler
The Storm Wrestling Center
Robbie Rogers Bulldog Pre-Season
Round 2 (4 Man)
45-50
11/21
L
TF 10-0
P. Mcdonald
Toombs County Kids Wrestling Club
Robbie Rogers Bulldog Pre-Season
Round 1 (4 Man)
45-50
02/21
W
F 0-0
K. Ali
Ocilla Wrestling Club
SGAC Devil Dog Challenge
Round 6 (3rd WB 32, 1st WB 16)
45
02/21
W
F 0-0
C. Griffin
Canes Elite Grapplers
SGAC Devil Dog Challenge
Round 3 (1st WB 32 Man)
45
01/31
L
DEC 11-2
J. McCaw
Vidalia Heritage Academy
Michael Gay Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
45
01/31
L
F 0-0 0:53
J. Starley
---
Michael Gay Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
45
01/31
W
DEC 12-6
R. Yates
---
Michael Gay Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
45
01/17
L
FOR 0-0
J. Black
Commerce Wrestling Club
North Gwinnett Bulldog Brawl
Round 7 Conso Qtrs
40-45
01/17
L
TF 10-0
J. McCaw
Vidalia Heritage Academy
Kent Townley Lil Bulldog Brawl
Round 11 Conso Finals
45
01/17
L
FOR 0-0
R. Potzner
Mountain View Wrestling Club
North Gwinnett Bulldog Brawl
Round 4 Qtr Finals
40-45
01/17
W
DEC 6-1
D. Nobles
Toombs County Kids Wrestling Club
Kent Townley Lil Bulldog Brawl
Round 10 Conso Semis
45
01/17
W
TF 10-0
E. Schafer
---
Kent Townley Lil Bulldog Brawl
Round 9 (5th WB 32, 3rd WB 16 1st WB 8)
45
01/17
W
TF 10-0
K. Ali
Ocilla Wrestling Club
Kent Townley Lil Bulldog Brawl
Round 7 Conso Qtrs
45
01/17
L
F 0-0
P. Mcdonald
Toombs County Kids Wrestling Club
Kent Townley Lil Bulldog Brawl
Round 4 Qtr Finals
45
01/10
L
F 0-0
B. Brown
Ocilla Wrestling Club
South Georgia Classic
Round 10 Conso Semis
45
01/10
W
F 0-0
C. Griffin
Canes Elite Grapplers
South Georgia Classic
Round 6 (3rd WB 32, 1st WB 16)
45
01/10
W
F 11-0
D. Nobles
Toombs County Kids Wrestling Club
South Georgia Classic
Round 4 Qtr Finals
45
01/10
W
TF 14-4
K. Ali
Ocilla Wrestling Club
South Georgia Classic
Round 2 (rd of 16) 1st 6man
45
01/03
W
DEC 7-6
C. Griffin
Canes Elite Grapplers
Tift County Wrestling Holiday Throwdown
Round 11 Conso Finals
45
01/03
W
DEC 11-2
C. Furman
SBCR Elite
Tift County Wrestling Holiday Throwdown
Round 10 Conso Semis
45
01/03
L
F 0-0 0:25
P. Mcdonald
Toombs County Kids Wrestling Club
Tift County Wrestling Holiday Throwdown
Round 8 Semi`s
45
2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
F 2-0
J. Starley
---
1st Annual Rumble at the River
Round 11 Conso Finals
45
12/20
W
F 8-2
K. Ali
Ocilla Wrestling Club
1st Annual Rumble at the River
Round 10 Conso Semis
45
12/20
L
F 2-0
P. Mcdonald
Toombs County Kids Wrestling Club
1st Annual Rumble at the River
Round 8 Semi`s
45
12/20
W
DEC 7-6
C. Griffin
Canes Elite Grapplers
1st Annual Rumble at the River
Round 4 Qtr Finals
45
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021