Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Today · 12:00 PM UTC
BTSNE National Duals
Today · 2:00 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Today · 3:00 PM UTC
Western States Championships
Tomorrow · 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Tomorrow · 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jun 29, 2:00 PM UTC
Midwest Nationals
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Cubrich
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 4-1 3:00
B. Ruma-Marion
Millard South
Bryan Invitational
Placement (4 Man)
138
02/01
L
DEC 4-2
N. Roman
Millard North
Bryan Invitational
Semis (4 Man)
138
02/01
W
DEC 8-5
J. Bottorff
Papillion-La Vista
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Finals
138
02/01
W
DEC 9-2
C. Sparks
Lincoln Southwest
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 4 (Consolation Semi`s)
138
01/31
W
F 2-0 1:02
B. Ruma-Marion
Millard South
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 2 (16 Qtr; 8 Qtr; Round 2 RR)
138
01/26
W
F 1-4 2:48
J. Salinas
Kearney
Boone Central JV Meet
Placement Matches (16,8) and Round 6 (6,5) Rd 3(4)
138
01/26
L
F 2-2 2:15
M. Andel
Aquinas Catholic
Boone Central JV Meet
Round 4 (16,8,6,5) Round 2 (4)
138
01/26
L
F 2-0 0:29
K. Kriha
Bayard
Boone Central JV Meet
Quarterfinals (8 and 16) Round 2 (6,5) Round 1(4)
138
01/26
L
DEC 6-1
Y. Lorenzo
BOYS TOWN
Bellevue West JV Invite
Round 3 (4 Man)
138A
01/26
L
MD 10-2
K. Castle
---
Bellevue West JV Invite
Round 2 (4 Man)
138A
01/25
L
MD 12-1
B. Walters
---
Bellevue West JV Invite
Round 1 (4 Man)
138A
01/15
W
DEC 4-2
S. Quandt/Hartline
---
Ralston FR/SO INV
Finals 1st & 3rd
145
01/15
W
F 6-1 2:52
C. Wuehler
Millard West
Ralston FR/SO INV
Semis & WB
145
01/14
W
F 2-0 0:19
L. Wilson
Millard South
Ralston FR/SO INV
Quarters & 1st WB
145
01/04
W
F 4-1 0:57
S. Raab
Bellevue West
Millard JV Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
138
01/04
W
F 2-0 1:44
C. Sparks
Lincoln Southwest
Millard JV Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
138
01/04
W
F 2-0 1:23
S. Push
---
Millard JV Dual Tournament
Round 1 (3 Team)
138
01/04
W
F 4-2 3:16
A. Schollmeyer
Millard West
Millard JV Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
138
12/15
L
F 7-6 2:43
C. Strubbe
Omaha Burke
Westside Freshman Sophomore Invite
Finals
138
12/15
W
F 3-1 4:30
K. Williams
Millard West
Westside Freshman Sophomore Invite
Round 5
138
12/15
W
DEC 6-0
J. Kirkwood
Creighton Prep
Westside Freshman Sophomore Invite
Round 4
138
12/14
W
F 2-0 0:50
G. Grandin
Bellevue West
Westside Freshman Sophomore Invite
Round 3
138
12/14
L
DEC 9-8
C. Strubbe
Omaha Burke
Westside Freshman Sophomore Invite
Round 2
138
12/12
L
F 2-1 3:03
M. Boatman
---
Lincoln Pius X @ Omaha Westside
Round 1
145
12/08
L
DEC 8-3
J. Sivilla
Millard North
Fort Calhoun JV Invite
Round 4
145
12/08
W
F 0-0 0:58
S. Chintamadaka
Millard North
Fort Calhoun JV Invite
Round 3
145
12/08
L
F 3-1 4:18
S. Quandt/Hartline
---
Fort Calhoun JV Invite
Round 2
145
12/08
W
F 2-1 1:54
B. Bromm
Tekamah-Herman
Fort Calhoun JV Invite
Round 1
145
12/05
W
F 2-0 0:21
J. Kirkwood
Creighton Prep
JV Triangular Creighton Prep/Westside/Underwood
Champ. Round 1
---
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 7-6
N. Roman
Millard North
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Finals
132
02/03
W
DEC 7-1
A. Perez
Bellevue East
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 3 (16-Semi; 8-Semi; Round 2 RR)
132
02/03
W
F 4-1 3:14
N. Degarmo
Lincoln North Star
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 2 (16 Qtr; 8 Qtr; Round 2 RR)
132
02/03
L
DEC 6-1
J. Plowman
Bellevue East
Millard South Freshmen/Sophomore Invite
Round 1
132
01/20
L
F 4-0 2:23
T. Woodward
Millard South
2018 Bellevue East JV Invite
Round 3
132
01/20
L
F 4-0 1:49
L. Veasman
Creighton Prep
2018 Bellevue East JV Invite
Round 1
132
01/13
L
F 4-0 1:42
C. Kraus
Millard West
Ralston Fr/So Inv
Finals 1st & 3rd
138
01/13
W
MD 12-2
M. Wells
Ralston
Ralston Fr/So Inv
Cons. Semis
138
01/13
L
F 9-0 4:53
C. Kraus
Millard West
Ralston Fr/So Inv
Quarters & 1st WB
138
01/05
W
F 5-0 2:34
N. Gaukel
Lincoln Southwest
Millard West JV Dual Tournament
Round 3 (3 Team)
132
01/05
L
F 4-0 3:08
D. Bailey
Omaha North
Millard West JV Dual Tournament
Round 2 (3 Team)
132
01/05
W
F 6-6 3:12
J. Plowman
Bellevue East
Millard West JV Dual Tournament
Round 1 (4 Team)
132
01/05
L
DEC 8-6
J. Odell
Lincoln East
Millard West JV Dual Tournament
Round 2 (4 Team)
132
12/30
L
F 2-0 0:35
J. Beckwith
Logan View
Newman Grove Holiday Invitational
Placement(16,8) Final Round(4,5,6)
138
12/30
L
F 0-0 2:15
S. Quandt/Hartline
---
Newman Grove Holiday Invitational
Round 4 (16,8,6,5)
138
12/30
L
F 3-2 1:14
B. Hermanson
---
Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals (8& 16) Round 2(5&6)
138
12/02
W
F 4-0 1:05
D. Juarez
Fremont
Norfolk 9th/10th grade tournament
Round 2 (3 Man)
138 B
12/02
W
F 2-0 0:44
N. DEGARMO
Lincoln North Star
Norfolk 9th/10th grade tournament
round 2
138 B
Related Content
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024