Tomorrow · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Aug 1
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 9-11, 6:30 PM UTC
D-Day on Broadway
Aug 17, 6:00 PM UTC
UMCS/USAW Beach Nationals
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Sep 21, TBD
Utah Fall Classic
Sep 28-29, 2:00 PM UTC
Grappler Fall Classic
Sep 29, TBD
2024 FloWrestling WNO
Oct 5, TBD
Western States Preseason Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayce Rodriguez
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Team Name
Ulysses
Ulysses Kids Wrestling Club
Ulysses Wrestling
Ulysses Wrestling Club
Ulysses kids wrestling
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
DEC 12-8
C. Larson
Liberal Wrestling Club
Redskins Battle in the West
Round 3 (Best of 3)
40
02/27
W
DEC 13-7
C. Larson
Liberal Wrestling Club
Redskins Battle in the West
Round 2 (Best of 3)
40
02/27
L
F 4-2 1:24
C. Larson
Liberal Wrestling Club
Redskins Battle in the West
Round 1 (Best of 3)
40
02/13
L
F 0-0 0:36
B. Lucero
Southwest Grapplers
Ulysses Wrestling Open
2nd Wrestleback (8 Man)
40
02/13
L
F 0-0 0:56
B. Parks
Syracuse Bulldog Wrestling Clu
Ulysses Wrestling Open
Semis & 1st WB (8 Man)
40
02/13
W
F 0-0 0:08
X. Mares
Greater Gold
Ulysses Wrestling Open
Quarterfinals (8 Man)
40
01/23
W
FOR 0-0
J. Quiroz
Dodge City WRESTLING inc
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 5 (5 Man)
40
01/23
L
F 0-0
D. Sanchez
Ulysses Kids Wrestling Club
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 4 (5 Man)
40
01/23
W
F 0-0
C. Larson
Liberal Wrestling Club
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 3 (5 Man)
40
01/23
W
TF 16-0
N. Wheeler
Scott City Takedown Club
Gray County Kids Wrestling Invitational
Round 1 (5 Man)
40
01/09
L
F 0-0 1:27
M. Delgado
Ulysses Wrestling Club
Scott City Open
2nd Wrestleback (8 Man)
40
01/09
W
DEC 8-3
O. Wolak
Goodland Wrestling Club
Scott City Open
Semis & 1st WB (8 Man)
40
01/09
L
F 0-0 0:51
S. Watkins
Hoxie Kids Wrestling Club
Scott City Open
Quarterfinals (8 Man)
40
01/03
L
F 16-6 2:21
K. Buehler
Gray Co Kids
Great Bend Novice
round 5
40A
01/03
L
DEC 22-19
M. Delgado
Ulysses
Great Bend Novice
round 2
40A
01/02
L
FOR 0-0
T. Johnson
Sublette Wrestling Club
Roger Richter Memorial Tournament
2
37-40
01/02
L
FOR 0-0
D. Brown
Hutchinson Kids Wrestling Club
Roger Richter Memorial Tournament
1
37-40
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
2024 NWCA Coaches Convention
Jul 26, 2024
Bo Bassett And Jax Forrest Recruiting Trip
Jul 12, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2024 Olympic Wrestling Team Camp Interviews
Jul 8, 2024