Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tanner Walk
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2020-2021
Team Name
4M
Tyrone Area
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 0-0 0:26
M. McGovern
Southern Huntingdon Co
Huntingdon Bearcat Classic
Champ. Round 3
80
01/31
W
F 0-0
M. Nardozza
Altoona Area
Altoona Area @ Tyrone Area
Round 1
80
01/19
W
F 0-0 1:00
G. Dick
Spring Cove
Tyrone Area @ Spring Cove
Round 1
80
01/11
L
F 9-0 2:57
C. Ickes
Chestnut Ridge
Chestnut Ridge @ Tyrone Area
Round 1
80
12/31
W
F 0-0
T. Shaffer
Central Cambria
2023 Devil Duals
Round 1
80
12/31
W
F 0-0
T. Shaffer
Central Cambria
2023 Devil Duals
Round 1
80
12/30
W
F 0-0 1:28
G. Bacorn
South Williamsport Area
2023 Devil Duals
Round 1
80
12/30
W
F 0-0 0:57
C. Smith
Cambria Heights
2023 Devil Duals
Round 1
80
12/14
W
F 0-0 2:05
W. Baker
Northern Bedford Co
Tyrone Area @ Northern Bedford Co
Round 1
80
12/10
W
F 0-0 2:22
W. Baker
Northern Bedford Co
Huntingdon Bearcat Classic
Quarterfinals
80
12/09
W
F 2-0 0:12
C. Young
Brookville
Huntingdon Bearcat Classic
Champ. Round 1
80
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/14
L
F 2-0 1:58
C. Artman
TYW Black
Tyrant West Penn Duals Elementary 6th
Placement (4 Team)
52
11/14
L
DEC 7-1
W. Hoffman
PA Alliance
Tyrant West Penn Duals Elementary 6th
Round 3 (4 Team)
52
11/14
W
F 6-0 2:15
M. Flossie
Black Iron Society
Tyrant West Penn Duals Elementary 6th
Round 2 (4 Team)
52
11/14
L
F 2-0 1:48
D. Sigle
Mat Factory
Tyrant West Penn Duals Elementary 6th
Round 1 (4 Team)
52
11/14
W
F 2-0 0:46
L. Janieszewski
Assad Academy
Tyrant West Penn Duals Elementary 6th
Semis (4 Team)
52
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021