Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor DEAN
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Pinning Pythons
Westover
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 11-5
R. Gallagher
Port City Pirates
2024 NCWAY State Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/24
L
DEC 6-2
E. Helmstetter
Big cats
2024 NCWAY State Championship
Round 1 (16 Man)
113
02/17
L
Replay
DEC 9-7
L. Belk
Piedmont
NCHSAA State Championships
16 Cons Rd 3 and 8 Man Cons Rd 1
3A 106
02/16
W
Replay
F 1-2 1:41
T. Winburn
West Brunswick
NCHSAA State Championships
16 Man Cons Quarters
3A 106
02/16
L
Replay
MD 14-6
A. Verhow
White Oak
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
3A 106
02/15
W
Replay
F 7-10 6:00
L. Jenkins
West Rowan
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
3A 106
02/10
L
F 10-2 5:09
W. Chocoj
Eastern Guilford
NCHSAA 3A Mideast Regional
1st
106
02/10
W
F 6-5 2:44
D. Bradley
Carrboro
NCHSAA 3A Mideast Regional
Semifinals
106
02/10
W
F 4-0 2:45
A. Dymes
Person
NCHSAA 3A Mideast Regional
Quarterfinals
106
01/27
W
F 2-0 3:16
J. Wernimont
Jacksonville
Westover @ Jacksonville
Round 1
106
01/20
W
F 2-0 1:21
J. Sasser
Harnett Central
2024 All American 3A/4A Conference - Boys
First Place
106
01/20
W
F 2-0 1:20
A. Moore
Terry Sanford
2024 All American 3A/4A Conference - Boys
Semifinals
106
01/14
L
M FOR 0-0
A. Moody
Lumberton
2024 Boneyard Bash
Third Place
106
01/14
W
DEC 6-4 SV
J. Britt
Carolina Forest
2024 Boneyard Bash
Consolation SF
106
01/14
L
DEC 12-6
J. Sedgwick
Hoke County
2024 Boneyard Bash
Semifinals
106
01/13
W
F 2-0 0:58
D. Petterson
Gray`s Creek
2024 Boneyard Bash
Quarterfinals
106
01/13
W
F 2-0 0:41
I. Maldonado
Seventy-First
2024 Boneyard Bash
Round of 16
106
01/07
W
TF 20-5 6:00
C. Smiling
St. Pauls
PJ Smith Memorial
Finals
106
01/06
W
DEC 14-7
L. Myles
Union Pines
PJ Smith Memorial
Semi
106
01/06
W
F 5-0 1:18
T. Sikes
Scotland
PJ Smith Memorial
Quater
106
12/10
W
DEC 6-4
D. Ketchum
Hoke County
Baddest Cat on the Mat Team Duals
Round 1
106
12/10
W
F 0-0
J. Edwards
71st HS
Baddest Cat on the Mat Team Duals
Round 1
106
12/09
W
F 0-0
D. Petterson
Gray`s Creek
Baddest Cat on the Mat Team Duals
Round 1
106
12/09
W
F 2-0 1:05
L. Myles
Union Pines
Baddest Cat on the Mat Team Duals
Round 1
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 2-0 2:00
P. Vaught
Swansboro
1st/2nd rd 3A dual state tournament
Round 1
106
01/14
L
MD 13-3
B. Blaine
Jack Britt
2023 Boneyard Bash
Cons QF
106
01/14
W
F 5-2 3:00
W. wy
Pine Forest
2023 Boneyard Bash
Cons 4
106
01/14
L
F 7-7 4:51
M. Rowland
Pinecrest
2023 Boneyard Bash
Quarterfinals
106
01/14
W
MD 18-5
J. Smith
Scotland County
2023 Boneyard Bash
Round of 16
106
01/06
W
F 3-0 1:22
A. Herring
Terry Sanford
Terry Sanford @ Westover
Round 1
106
11/23
W
MD 12-2
A. Arrington
Laney
2022 Vernon Walworth Memorial Duals
Round 1 (10 Team)
Boys 106
11/23
W
F 2-2 1:32
W. Vanwy
Pine Forest
2022 Vernon Walworth Memorial Duals
Round 4 (10 Team)
Boys 106
11/23
W
F 2-0 2:19
D. Peterson
Gray`s Creek
2022 Vernon Walworth Memorial Duals
Round 3 (10 Team)
Boys 106
11/12
L
F 2-0 0:34
D. Lambright
Buffalo Valley Wrestling Club
Thankful Throwdown!
Round 5 (5 Man)
106
11/12
W
MD 15-3
B. Graves
Unaffiliated
Thankful Throwdown!
Round 4 (5 Man)
106
11/12
W
F 4-0 1:51
A. Virasone
Montgomery Central
Thankful Throwdown!
Round 2 (5 Man)
106
11/12
W
F 2-0 0:26
S. Virason
Montgomery Central
Thankful Throwdown!
Round 1 (5 Man)
106
11/05
L
F 2-1 1:21
T. Hall
NC Pride Wrestling
Big Mac Smackdown
1st & 3rd (16 Man)
106
11/05
W
F 2-0 1:29
C. Smiling
St. Pauls
Big Mac Smackdown
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/05
W
DEC 8-6
J. Sedgwick
Hoke County
Big Mac Smackdown
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 2-0 1:02
C. Riddle
Haywood Elite
MAT WARS VIII
Placement Matches (8 Man)
83
01/15
W
F 6-2 5:51
B. Perry
Relentless Wrestling Club
MAT WARS VIII
Semis & 1st WB (8 Man)
83
01/15
W
F 5-0 1:40
E. Dupree
Tar River Wrestling Club
MAT WARS VIII
Quarterfinals (8 Man)
83
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024