Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 24-Jul 7 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Independence Beach Wrestling Championshi
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lucas Hartley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 5-4 2:42
K. Willet
Weiser
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
3A 285
02/23
L
Replay
F 2-0 0:50
N. Glascock
South Fremont
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
3A 285
02/15
L
FOR 0-0
A. Vega
American Falls
IHSAA 3A - District V
2nd Place Match (8 Man)
285
02/15
W
F 2-0 0:27
K. Orr
Snake River
IHSAA 3A - District V
3rd-5th
285
02/15
L
F 2-0 1:01
L. Stone
Snake River
IHSAA 3A - District V
Semis & 1st WB (8 Man)
285
02/08
L
F 2-0 1:22
L. Stone
Snake River
American Falls @ Snake River
Round 1
285
02/01
L
F 3-5 1:56
J. Ashley
Blackfoot
American Falls/ Idaho Falls
Round 1
285
01/27
L
Replay
F 2-0 0:47
J. McWalter
Gallatin (Bozeman)
2024 North Idaho Rumble
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/26
L
Replay
F 2-0 0:43
C. Vanek
Lakeland
2024 North Idaho Rumble
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/19
L
F 2-0 1:38
L. Morales
Fruitland 2
Gooding Grappler Duals
Round 7 (8 Team)
285
01/17
L
F 2-0 0:25
Z. Moss
Teton
AF, Malad, MV, Teton
Round 1
285
01/13
L
F 2-0 0:30
J. Michael
Fruitland B
2024 Padilla Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
01/12
L
F 2-0 1:34
C. Cervantes
Capital
2024 Padilla Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/04
L
F 2-0 0:37
N. Glascock
South Fremont
AF,SS,SR,AF
Round 1
285
12/14
L
F 4-1 0:44
W. Nelson
Skyline
Bonneville Duals (JV)
Round 1
285
12/14
L
F 2-0 0:23
R. Peteren
Bandit
2023 HCC Duals
Round 5 (6 Team)
285
12/14
L
F 0-0 1:00
J. Ashley
Blackfoot
Bonneville Duals (JV)
Round 1
285
12/14
L
F 2-0 0:33
K. Jones
Firth
Bonneville JV Duals
Round 1
285
12/01
L
F 10-7 4:48
C. Candelaria
Canyon Ridge
Dahlke Duels
Finals (2 Team)
285
12/01
L
F 2-0 1:47
C. Haymore
Burley
Dahlke Duels
Finals (2 Team)
285
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024