Today · 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jun 24-Jul 7, 8:30 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Jul 20-24, 7:00 AM UTC
U20 Asian Championships
Jul 20-21, TBD
UWW Beach World Series - Romania
Aug 2-4, 3:00 PM UTC
Deep South Duals
Aug 5-11, TBD
Olympic Games Watch Party
Aug 15, TBD
Delgado DELETE Test
Aug 19-25, TBD
U17 World Championships
Sep 2-8, TBD
Junior World Championships
Sep 14-15, TBD
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, TBD
Tyrant Tussle
Sep 21-22, TBD
Columbus Day Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Marcy Potts-Roff
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2015-2016
2013-2014
2012-2013
Team Name
Orange Crush Wrestling Club
Pleasantville Mat Club
Pleasantville Trojans
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
F 7-0 1:42
J. Enfield
Melcher-Dallas Little Saints
Pleasantville Mat Club
Round 4
Bracket 39
01/19
L
F 4-1 2:00
J. Phillips
Indianola Mat Tribe
Pleasantville Mat Club
Round 3
Bracket 39
01/19
L
F 4-0 1:24
B. Kennedy
Indianola Mat Tribe
Pleasantville Mat Club
Round 2
Bracket 39
12/14
L
F 2-0 0:42
C. Hemmingsen
DCG Wrestling Club
Norwalk McLaughlin Youth 2019
Round 3 (4 Man)
Bracket 87
12/14
L
F 2-3 1:41
E. Cox
Indianola Mat Tribe
Norwalk McLaughlin Youth 2019
Round 2 (4 Man)
Bracket 87
12/14
L
F 2-0 1:50
P. Casey
Norwalk
Norwalk McLaughlin Youth 2019
Round 1 (4 Man)
Bracket 87
12/01
W
DEC 7-3
N. Grider
Ankeny wrestling club
Boone Turkey Shoot Out
Round 3
Bracket 58
12/01
L
F 2-0 0:47
R. Brown
---
Boone Turkey Shoot Out
Round 2
Bracket 58
12/01
L
F 13-2 2:57
W. Atkinson
Beaver Creek
Boone Turkey Shoot Out
Round 1
Bracket 58
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
L
F 4-0 1:28
T. Lorentzen
Southern Iowa Outlaws
Pleasantville Mat Club
Round 3
Bracket 36
01/13
L
MD 14-6
E. Kirkpatrick
Melcher-Dallas Little Saints
Pleasantville Mat Club
Round 2
Bracket 36
01/13
W
DEC 2-0
L. Scott
Carlisle Wildcats
Pleasantville Mat Club
Round 1
Bracket 36
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
DEC 11-6
B. Roozeboom
Knoxville Wrestling Club
Pleasantville Mat Club
Round 3
Bracket 26
01/14
L
F 18-4 2:35
J. Phillips
Pleasantville Mat Club
Pleasantville Mat Club
Round 2
Bracket 26
01/14
L
F 2-0 0:36
C. Kennedy
Young Bucks
Pleasantville Mat Club
Round 1
Bracket 26
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/20
L
F 12-0 2:42
J. Enfield
Melcher-Dallas Little Saints
Pleasantville Orange Crush Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 19
12/20
W
F 8-1 2:28
C. Austin
Mustang Mat Club
Pleasantville Orange Crush Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 19
12/20
W
F 5-2 1:38
W. Schubert
PCM Elite
Pleasantville Orange Crush Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 19
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/07
L
FOR 0-0
E. Rash
---
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 3 (4 Man)
42-44 A
12/07
L
FOR 0-0
M. Henaman
---
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 2 (4 Man)
42-44 A
12/07
L
FOR 0-0
K. Weber
---
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 1 (4 Man)
42-44 A
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/01
L
F 0-0 1:12
C. Harms
Webster City
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 3 (4 Man)
38-41
12/01
W
F 0-0
J. Dowling
Altoona
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 2 (4 Man)
38-41
12/01
W
F 0-0 0:33
K. Weber
Nevada
Gilbert Booster Club K-6 Youth Tourn
Round 1 (4 Man)
38-41
Related Content
Iridium Camp
Jun 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024