Today · 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 9th
Sep 12, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept. 12th
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
Tyrant Tussle
Sep 14-15, 12:00 PM UTC
2024 Florida Super 32 Early Entry
Sep 14-15, 12:30 PM UTC
UCD Fall Duals
Sep 14-15, 3:00 PM UTC
World Team Trials
Sep 17, 7:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 17th
Sep 19, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 19th
Sep 21-22, 7:00 AM UTC
UWW Beach World Series - Greece
Sep 21-22, 12:00 PM UTC
Columbus Day Duals
Sep 21, 3:00 PM UTC
Utah Fall Classic
Sep 21, 4:00 PM UTC
Cosmic Clash
Sep 21, 11:00 PM UTC
2024 Missouri Border Brawl
Sep 23, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 23rd
Sep 26, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live - Sept 26th
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Riggs Rodehorst
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Columbus Lakeview
Lakeview
Lakeview Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
DEC 4-2
N. Griess
Aurora wrestling club
24 CENTRAL CITY JR. WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
67-72 A
02/25
L
DEC 8-1
K. Schlueter
Seward wrestling club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 4
66-72
02/25
L
TF 15-0 3:00
E. Brandl
Battle Creek Elite
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 3
66-72
02/25
L
F 4-0 1:38
K. Thompson
Norfolk Panthers
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 2
66-72
02/18
W
DEC 6-3
J. Schmidt
Fillmore Central
2024 Centennial Club Tournament
Round 3
B25
02/18
W
F 4-0 0:45
E. Johnson
York Wrestling Club
2024 Centennial Club Tournament
Round 2
B25
02/18
W
F 4-0 0:42
B. Gushard
RCWC
2024 Centennial Club Tournament
Round 1
B25
02/04
W
F 2-0 0:18
L. Gomez
Cozad Youth Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2024
Placement Matches (16 Man)
70
02/04
W
F 2-0 0:20
G. Furnish
Bertrand Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2024
4th Wrestleback (16 Man)
70
02/04
W
F 2-0 0:43
T. Dahlke
Ord Wrestling Club
Kearney Matcat Tournament 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
70
02/04
W
DEC 6-2
K. Reicks
Amherst wrestling club
Kearney Matcat Tournament 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
70
02/04
L
F 2-0 0:17
C. Williams
GI Grapplers
Kearney Matcat Tournament 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
70
02/04
W
F 8-0 0:47
O. Stevens
Kearney Catholic Wrestling Clu
Kearney Matcat Tournament 2024
Round 1 (16 Man)
70
01/28
L
F 2-0 0:20
C. Boelts
Central City Junior Wrestling
Aurora Youth Tourney
round 3
1st/2nd B26
01/28
L
F 5-2 2:46
B. Arendt
Aurora Wrestling Club
Aurora Youth Tourney
round 2
1st/2nd B26
01/28
W
DEC 4-1
J. Grigsby
Maulers
Aurora Youth Tourney
round 1
1st/2nd B26
01/21
W
DEC 4-2
C. Jacobi
Titan Club Wrestling
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
67-67
01/21
L
TF 15-0 2:37
B. Wietfeld
Clarkson Leigh
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
67-67
01/21
W
F 2-0 2:23
R. Heine
Hartington League of Heroes
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
67-67
01/07
W
F 4-0 0:45
M. Partida
Norris Wrestling Club
Malcolm Youth Wrestling Club Tournament
Round 4
67-70
01/07
L
DEC 4-0
K. Schlueter
Seward Wrestling Club
Malcolm Youth Wrestling Club Tournament
Round 3
67-70
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 6-0 1:49
B. Stepp
O`Neill Leprechaun Wrestling
Nebraska USA District 3 at O`Neill
True 4th
59
03/04
W
F 6-3 2:44
M. Connelly
Titan Club Wrestling
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Placement Matches
59
03/04
L
F 2-0 0:33
R. Schmidt
Crofton-Bloomfield Youth Wrest
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 7
59
03/04
W
DEC 6-4
S. DrivingHawk
Nebraska Team Quest
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 6
59
03/04
W
DEC 7-3
K. Harsh
CWO
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 5
59
03/04
W
F 2-0 0:29
K. Williams
CWO
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 4
59
03/04
L
F 2-0 0:49
C. Boelts
Central City Junior Wrestling
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 2
59
02/26
W
DEC 4-3
K. Harsh
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 4
59-60
02/26
W
DEC 8-7
H. Kutschkau
Duncan Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 3
59-60
02/26
L
TF 16-0 3:00
K. Stethem
St. Paul Youth Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Round 2
59-60
02/25
W
TF 15-0 2:23
B. Fletcher
RCWC
Raymond Central Wrestling Tourn 2023
Round 3 (4 Man)
60-66
02/25
L
MD 11-2
G. Orta
East Butler
Raymond Central Wrestling Tourn 2023
Round 2 (4 Man)
60-66
02/25
W
TF 17-2 2:11
J. Stava
Cavalry Wrestling Club
Raymond Central Wrestling Tourn 2023
Round 1 (4 Man)
60-66
02/19
W
F 2-0 0:19
W. Brandt
Dorchester
2023 Centennial Club Tournament
Round 3
B14
02/19
W
F 0-2 0:53
H. Kutschkau
Duncan Wrestling Club
2023 Centennial Club Tournament
Round 2
B14
02/19
W
DEC 5-2
S. Theobald
Seward Wrestling Club
2023 Centennial Club Tournament
Round 1
B14
02/12
W
F 6-2 1:43
I. Wiese
Boone Central
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 3 (4 Man)
59-60
02/12
L
F 2-0 0:40
K. Harsh
Columbus Wrestling Organizatio
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 2 (4 Man)
59-60
02/12
L
F 10-4 2:29
W. Strehle
West Point Wrestling Club
Boone Central Trophy Tournament 2023
Round 1 (4 Man)
59-60
01/29
W
F 4-2 1:27
M. Brouillette
York Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 4
A26
01/29
W
F 5-0 0:53
B. Poppe
Malcolm Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 3
A26
01/29
W
DEC 5-4
L. Bolling
Seward Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 2
A26
01/22
L
FOR 0-0
H. Kutschkau
Duncan Wrestling Club
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
59-60
01/22
L
FOR 0-0
W. Sudbeck
Norfolk Wrestling Club
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
59-60
01/22
L
F 2-0 1:00
W. Strehle
West Point Wrestling Club
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
59-60
01/15
W
DEC 9-6
C. Jacobi
Titan Club Wrestling
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 4
59-60 A
01/15
W
F 2-0 0:16
J. Moravec
Monarch Wrestling Club
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 2
59-60 A
01/15
W
F 2-0 0:52
K. Williams
CWO
Warrior Wrestling Academy Tournament
Round 1
59-60 A
01/08
L
F 5-0 0:40
C. Egbarts
Arlington Eagles
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 4
Bracket 6 1st-2nd
01/08
L
F 2-0 0:18
P. Wiehn
Humphrey Saint Francis
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 3
Bracket 6 1st-2nd
01/08
L
F 10-1 1:36
R. Benes
Malcolm Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 2
Bracket 6 1st-2nd
Related Content
Lee Kemp Reflections And Insights
Sep 1, 2024
Tarleton State Wrestling Room Opening
Aug 28, 2024
Dan Gable Philosophy And Reflections
Aug 26, 2024
Tyrant Wrestling
Aug 18, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021